Jump to content

PiotrekD

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  38
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About PiotrekD

 • Rank
  Alderamin

Kontakt

 • Strona WWW
  http://

Informacje o profilu

 • Skąd
  Warszawa, Sandomierz
 1. Lornetkę możesz skolimować sam, na obudowie pod gumami są śruby regulujące.
 2. I nie masz czego żałować mam Tajgę 16X80, która daje gorszy obraz od lidletki.
 3. Czy ktoś kupował w www.europassat.com/sklep? Mają bardzo atrakcyjną cenę 2780zł(brutto), ale trochę boję się ewentualnych niespodzianek.
 4. Przyspieszenie jest druga pochodna drogi po czasie, więc d^2x/dt^2 = Socoswt /m i to tyle, reszta to matematyka
 5. Podaje się skuteczność szczepionki na poziomie 70-90% Szczepionka jest robiona pod konkretną mutację wirusa. Jeżeli delikwent zostanie zarażony inną mutacją sczepionka pomoże tylko w ograniczonym zakresie. Raczej powiedziałbym nieaktywne, wirusów nie okresla się jako organizmy żywe(przynajmniej poza zarażonym organizmem). Sczepionka nie może spowodować zarażenia grypą(przynajmniej te współczesne). A co do "mutowania czegoś w organizmie" to juz zupełne bajki.
 6. Mucha Tadeusz. Usługi tokarskie (0-22) 868 21 98 02-220 Warszawa, Łopuszańska 32
 7. Tak małe powiększenia nie nadają się do sensownej obserwacji planet. Na twoim miejscu pomyślałbym o zakupie teleskopu.
 8. Popieram. To byłoby bardzo ciekawe. Nie zdziwiłbym się gdyby lornetka z lidla pokonała kilku droższych konkurentów(a na pewno by to zrobiła w rankingu econo).
 9. można, więc traktować 1,25'' okular jako 2'' poprzedzony odpowiednia diafragmą
 10. ale dlaczego okulary 2'' maja większe pole widzenia od 1.25''? Problem dotyczy refraktora. Tak naprawdę nie chodzi mi o diafragmę jako taką tylko o połączenie między celą obiektywu a tubusem , które niestety obetnie mi stożek światła o jakiś milimetr, przy założeniu że w ognisku powstaje 2'' obraz
 11. Czy źle zaprojektowana diafragma, wchodząca w stożek światła, spowoduje pociemnienie obrazu czy ograniczenie pola widzenia, a może to i to?
 12. Dołączam sie do pytania. Czy ktoś ma namiary na dobrego, w miarę taniego tokarza w Warszawie lub okolicach?
 13. Raczej tak Tutaj zawsze wyjdzie 4, a dalej to już wiadomo
 14. Udało mi się w końcu kupić rurę aluminiowa(130mm/3mm) na tubus w firmie Profmetkol w Słupnie koło Warszawy. Niestety w ilości hurtowej 4m, po 53zł/1m. Dostępne są też pręty alu, które można na szczęście kupować w dowolnej ilości.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.