Jump to content

numerobis

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  45
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

14 Neutral

About numerobis

 • Rank
  Alderamin
 • Birthday 02/12/1972

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Warszawa
 • Zainteresowania
  Astro, Foto , Jeet Kune Do, Sniping
 • Sprzęt astronomiczny
  ATM 16", ES 30 mm, LVW13mm, UO HD 6mm, filtr Lumicon UHC 1.25", szukacz ES 8x50, Autokolimator CATSEYE INFINITY XLKTM 2", EOS 60D + Sonnar 2.8/200, Takumar SMC 1.4/50, Astrowalker, P220 Sig Sauer 9mm itd.

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ja już też znam przyczynę. Jeśli nie zauważyłeś błędu w tytule postu to po prostu zmień okulary. Sorry nie mogłem się powstrzymać:-)
 2. Nie znam ale sądząc po ilości dobrych opinii warta jest uwagi.
 3. Z angielskojęzycznych polecam "Columbus", Laurence Bergreen. Z polskich książek np to: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/94522/odkrywcy-oceanow
 4. Do APSC powyżej 11 mm raczej bym nie schodził.
 5. Wysokość lotu na 3 lub 4 km? Pomijając kwestię zgody to modyfikacja musi być naprawdę hardcorowa. Aku musi wystarczyć na minimum 60 min. Wydaje mi się, że jedyny sprzęt, który spełniałby wymagania to fixed wing. Polska firma Flytech produkuje świetny fixed wing Birdie. Ceny nie znam ale na pewno będzie wyższa niż 50k. Jedyna modyfikacja polegałaby na zmianie położenia kamery z poziomej na pionową ponieważ docelowo sprzęt służy do mapowania.
 6. Do lotów rekreacyjnych czyli takich, które odbywają się nie w celu zarobkowym nie musisz mieć, żadnych świadectw o ile odbywają się zgodnie z prawem. Jeśli latasz zawodowo w zasięgu wzroku, teoretycznie do 500 m to musisz mieć VLOS. BVLOS nie dotyczy wysokości a lotu poza zasięgiem wzroku na apce. Poza tym i tak polskie świadectwa ważne są wyłącznie na terenie kraju. Latałem różnymi dronami w wielu egzotycznych miejscach i zgody musiałem załatwiać około 6 miesięcy przed wyjazdem. To bardzo ważne bo konfiskata sprzętu to najlżejsza kara. Zazwyczaj są to ogromne kary finansowe lub nawet pozbawienie wolności. Zawsze można zaryzykować ale nie wiem czy to jest tego warte.
 7. Link do aktualnych przepisów używania dronów w US: https://uavcoach.com/drone-laws-in-united-states-of-america/
 8. Tak mi się wydaje właśnie. Te same błędy w pisaniu. To nie może być przypadek.
 9. Mam ten zestaw od czerwca. Używam go z Taurusem 400. Solidna budowa Taurusa nie pozwala na długą zabawę w kolimację (do 2 min.). Praktycznie po każdym złożeniu teleskopu muszę jedynie delikatnie (o 1-2 milimetry) poprawić kolimację Plusy kolimatora: - Bardzo dobrze skolimowany (po obrocie o 360 st. promień lasera idealnie w punkcie); - Solidna budowa (w ręku czuję go prawie jak RG42 lub F1) oraz odporność na rozkolimowanie; - wyraźny i ostry punkt; Minusy: - brak. Plusy chesire: - dobrze trzyma oś w wyciągu; - wyraźnie widoczny przy słabym oświetleniu; - trójkątne znaczniki w zestawie. Minusy: - brak.
 10. Zanim zdecydowałem się na zakup okularu prawie 2 miesiące czytałem wszystkie informacje wyboru najlepszego do 16ki. Ostatecznie po rozważeniu wszystkich ocen kupiłem Ethosa 13 mm i zaoszczędziłem na szukaczu. Telerad wystarczy przy polu 100 stopni. Informacji w języku polskim jest bardzo mało więc szukaj na angielskojęzycznych forach. P.S. Przy pow. 138x Księżyc widać tak:
 11. Nie jedyna perełka. Używam i spokojnie obywam się bez szukacza optycznego.
 12. Witam. Jeśli warunki pogodowe będą obiecujące to jadę. Ostateczną decyzję podejmę na tydzień przed terminem. Miejsce dla 1 osoby ze sprzętem powinno się znaleźć. Pzdr:)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.