Jump to content

numerobis

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  53
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

18 Neutral

About numerobis

 • Rank
  Alnitak
 • Birthday 02/12/1972

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Warszawa
 • Zainteresowania
  Astro, Foto , Jeet Kune Do, Sniping
 • Sprzęt astronomiczny
  ATM 16", ES 30 mm, LVW13mm, UO HD 6mm, filtr Lumicon UHC 1.25", szukacz ES 8x50, Autokolimator CATSEYE INFINITY XLKTM 2", EOS 60D + Sonnar 2.8/200, Takumar SMC 1.4/50, Astrowalker, P220 Sig Sauer 9mm itd.

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dobrze zrobione. Dobrze schowaj i wyciągnij za np. 20 lat wtedy dopiera docenisz ich wartość. Moje niestety wszystkie zaginęły a teraz miałyby 35 lat.
 2. Też Ursus ale sprzęt będę miał za miesiąc w komplecie w Wawie. Jest za duży na mój samochód.
 3. https://www.optyczne.pl/567-Carl_Zeiss_Sonnar_T*_180_mm_f_2.8-specyfikacja_obiektywu.html
 4. Kiedyś jak ściągałem LB 12 z USA, który został wysłany w dwóch paczkach dzielny Urząd Celny chciał mi oclić sprzęt podwójnie. Trochę czasu też mi zajęło wyjaśnianie z czego składa się teleskop kratownicowy. Niestety większość ludzi nie odróżnia teleskopu od obiektywu do aparatu.
 5. 220$ do lustra poniżej 15” i 230$ powyżej 15”.
 6. Najlepiej ten zestaw z Cheshire: 2.00" TWINSET XLKPTM Kits
 7. Ja już też znam przyczynę. Jeśli nie zauważyłeś błędu w tytule postu to po prostu zmień okulary. Sorry nie mogłem się powstrzymać:-)
 8. Nie znam ale sądząc po ilości dobrych opinii warta jest uwagi.
 9. Z angielskojęzycznych polecam "Columbus", Laurence Bergreen. Z polskich książek np to: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/94522/odkrywcy-oceanow
 10. Do APSC powyżej 11 mm raczej bym nie schodził.
 11. Wysokość lotu na 3 lub 4 km? Pomijając kwestię zgody to modyfikacja musi być naprawdę hardcorowa. Aku musi wystarczyć na minimum 60 min. Wydaje mi się, że jedyny sprzęt, który spełniałby wymagania to fixed wing. Polska firma Flytech produkuje świetny fixed wing Birdie. Ceny nie znam ale na pewno będzie wyższa niż 50k. Jedyna modyfikacja polegałaby na zmianie położenia kamery z poziomej na pionową ponieważ docelowo sprzęt służy do mapowania.
 12. Do lotów rekreacyjnych czyli takich, które odbywają się nie w celu zarobkowym nie musisz mieć, żadnych świadectw o ile odbywają się zgodnie z prawem. Jeśli latasz zawodowo w zasięgu wzroku, teoretycznie do 500 m to musisz mieć VLOS. BVLOS nie dotyczy wysokości a lotu poza zasięgiem wzroku na apce. Poza tym i tak polskie świadectwa ważne są wyłącznie na terenie kraju. Latałem różnymi dronami w wielu egzotycznych miejscach i zgody musiałem załatwiać około 6 miesięcy przed wyjazdem. To bardzo ważne bo konfiskata sprzętu to najlżejsza kara. Zazwyczaj są to ogromne kary finansowe lub nawet pozbawienie wolności. Zawsze można zaryzykować ale nie wiem czy to jest tego warte.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.