Skocz do zawartości

damian_n

Społeczność Astropolis
 • Zawartość

  90
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

90 Neutral

O damian_n

 • Tytuł
  Alnitak

Informacje o profilu

 • Skąd
  Wejherowo
 1. Jednoklatkowce

  Ostatnio pojawiła się ładna pogoda więc udało mi się dokonać parę ujęć po ponad 7 miesiącach czekania na pogodę i czas!! TSAPO 906 + Atik 414 EX + filtr Ha dla mgławic a do galaktyk IDAS IC 434 600s NGC 2264 600s NGC 3718 360s Z galaktykami trochę słabo, ale ograniczam czas ekspozycji jak mogę żeby zobaczyć czy zmniejszę problem z kolorem na gwiazdach.
 2. M31- Mazurska Andromeda

  Wydrukowałeś sobie zdjęcie prywatnie czy korzystasz z jakiejś drukarni?
 3. Melotte 15 in Heart - ostateczne starcie

  O wiele lepiej! Teraz zrobiło się bicolor, tamta wersja to raczej taka mono byla.
 4. Pętla Łabędzia LRGB

  Bardzo ładne gwiazdki, coś co w takich gęstych polach gwiazdowych bardzo lubię!
 5. Tulipan Sh2-101 w szerszej perspektywie

  Dałem polubienie, ale za gwiazdki należałoby się jeszcze osobne :-)
 6. Bardzo fajne zdjęcie. Fajny kolor, szczególnie na taką ilość klatek RGB. 10 minut na kanał? Jak to się robi, że tak mało koloru i nie wychodzi ten szum z RGB?! Podziwiam takie umiejętności obróbki.
 7. Nowe Astropolis a.d. 2017

  Mam problem z wyświetlanie zdjęć w wątkach. Nie wszystkie, ale dużo zdjęć to tylko nazwy plików np. costamcostam.jpg a po kliknięciu ciemne pole tylko.
 8. M51 klasyczna piękność z podwórka.

  Mnie się wydaje, że powinieneś zastosować maskę na gwiazdy we wcześniejszym etapie obróbki bo one się gdzieś tam wcześnie chyba rozmywają. Fajny kolorek na galaktyce.
 9. tak dokładnie! Jest to za drogie! Ale macie rację, wystarczy jakiś mini PC i rozgałęźnik.
 10. Może takie wszystko w jednym, zasilanie, PC, ... http://www.primalucelab.com/astronomy/eagle-control-unit-for-telescopes-and-astrophotography.html?___store=astronomy
 11. Kokon - IC 5146 - z ciemnymi mgławicami

  Żeby tak ktoś chciał zrobić mozaikę takich obszarów jak Cefeusz, Kasjopeja, Perseusz, Woźnica z takiego zestawu, w tej rozdzielczości i w tej jakości (!!)... I żeby wtedy jeszcze zrobił z tego plakat i np. sprzedawał, z chęcią bym coś takiego kupił i traktował jako referencję do wybierania obszarów do moich fotek np. Eh, takie marzenia noworoczne...
 12. Kokon - IC 5146 - z ciemnymi mgławicami

  Świetne gwizdki w całym polu!!, mimo tego mrowia. W ujęciach wide field robionych obiektywami gwiazdki są według mnie najmniej estetyczne. Wiem, że to nie jest typowy wide field, ale tak mi się skojarzyło. Fotka wzorcowa jak najbardziej!
 13. Zabawę w astro-foto czas zacząć

  RGB zazwyczaj można krócej. Ja stwierdziłem jakiś czas temu, że pod moim zaświetlonym niebem 360 s klatki (w odpowiednio większej ilości) dają lepszy efekt niż 600 s. Przynajmniej takie mam wrażenie. Mówię tylko o RGB. I robię wszystkie klatki w bin1.
 14. Zabawę w astro-foto czas zacząć

  Nic dodać, nic ująć. Odszumiać z odpowiednią maską i mniej agresywnie. Świetny detal w tych jasnych partiach mgławicy, bardzo fajne zdjęcie!! Jak masz filtry RGB to ja bym palił i składał HaRGB, bo wg mnie może wyjść naprawdę super.
 15. Melotte 15

  Poprzednie lepsze:) Ale bardzo fajny detal! A możesz powiedzieć jak obrabiasz SHO, tzn jakiej kombinacji używasz? W jakim programie? Ja ostatnio próbuję poskładać mój pierwszy materiał narrowband i mam z tym niejaki problem:(
×