Jump to content

damian_n

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  119
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

130 Good

About damian_n

Informacje o profilu

 • Skąd
  Wejherowo

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. widać Starlinki - jasno i wyraźne :(

  1. Show previous comments  3 more
  2. MateuszW

   MateuszW

   Też je widziałem i wydawało mi się, że jasność jest rzędu 1 mag, podobna do jaśniejszych gwiazd Wielkiego Wozu. Skąd info o 2,1?

   Tak czy siak są zdecydowanie za jasne i poniżej wszelkiej krytyki :( Tragedia.

  3. Kubiłan

   Kubiłan

   Około 2 tygodnie temu flary jakie się zdarzały zdecydowanie przekraczały 0,5 mag. Widowiskowość była nieziemska, no i pojawiło się lekkie zmartwienie o uszkodzenie matrycy 

  4. damian_n

   damian_n

   Takie podano na heavens-above.com, ale porównując do Arktura musiały być faktycznie jaśniejsze. Natomiast tych po 23 już nie widziałem w ogóle. Uczucia mocno mieszane :hmm:

 2. Patrzę sobie na to zdjęcie w ciągu dnia, zastanawiam się czy polubić czy nie, i myślę sobie, że nie bardzo mnie zachwyca, jakieś takie mleko, zupełnie jak nie MaPa. Klikam na fotkę, przekierowuje mnie na stronę astromarcina... wow! Gwiazdki od razu nabrały ostrości, kolorki jakieś bardziej zbalansowane i nie tak przesycone. Super fotka! Kolosalna różnica. Trzeba o tym jednak pamiętać.
 3. Przed paroma dniami otrzymałem zamówione przedłużki i zatyczki. Muszę powiedzieć, że złączki są pierwsza klasa. Pasują idealnie, wyczernienie miodzio. Zażyczyłem sobie też na obwodzie moletowanie (radełkowanie), które też wykonane jest perfekcyjnie. Tak samo zresztą jak na obrzeżach zatyczek, z których jestem bardzo zadowolony, bo w końcu mam porządne, metalowe, wyczernione zatyczki (w miejsce plastikowych). Mogę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolonym klientem Wszystkie elementy które zamawiałem są z gwintem M48, poniżej parę zdjęć.
 4. A czy jak będę miał na początku transformator separujący (gdzie nie ma bolca uziemiającego?), to takie zabezpieczenie też będzie miało sens? Czy wtedy wręcz przeciwnie, i tak nic nie uziemiamy aby nie było zwarcia doziemnego? Sorki @wessel za mały offtop.
 5. A do czego i jak uziemiasz obudowę?
 6. Spoko; byłoby super gdybyście (łącznie z wymienionymi kolegami) chociaż trochę kiedyś pokazali. Szkoda, żeby wasze stare fotki nie dotarły do szerszego grona bo to dzisiaj prawdziwy rarytas!
 7. @Agent Smith Bardzo chętnie zobaczyłbym jakieś analogowe fotki (z czasów kiedy marzyły mi się fotki nieba, ale niestety nic sensownego mi się nigdy nie udało zrobić analogiem). Na forum to chyba jakieś pojedyncze perełki. Może masz coś ze swoich zbiorów?
 8. Ostrość ustawiana ręcznie czy mi się wydaje? Jeśli tak to szacun Ja ciągle mam tą tubę (C8N), mój pierwszy prawdziwy teleskop i dlatego się pewnie z nim nie rozstaję, acz wadzi na półce już strasznie. Świetna fota ten Ostatni Mohikanin!
 9. W tej drugiej wersji chyba nie zamaskowałeś jądra NGC 5195 przy poprawianiu gwiazdek.
 10. Statusy są ok, ja bym zostawił. Można pogadać o pogodzie i takich tam, można wrzucić jakiegoś astro newsa, ktoś się pochwali porannym zdjęciem Wenus, i to jest ok.
 11. I to jest niesamowite, świadomość że mamy dzisiaj takie możliwości w naszych amatorskich warunkach! Jak sobie przypomnę te fotografie sprzed 30 lat z "dużych teleskopów" hehe. @Grzędziel fajna kolekcja galaktyk!
 12. Niektóre gwiazdy mają czarne dziury w środku, coś chyba przy obróbce, może stąd wrażenie nieostrości?
 13. To ja poproszę pozycje 5, 6 i 7 Poszło na PW
 14. Za chwilę w "Onet Rano" Adam Jesionkiewicz.

  Już po, więc warto podać link https://vod.pl/programy-onetu/onet-rano-adam-jesionkiewicz-1001/vt8vegt

  1. Show previous comments  8 more
  2. szuu

   szuu

   miałem na myśli coś innego :P ale owszem, udało się już wytworzyć zwyczaj że zdjęcie cyfrowe, czyli coś co bez trudu można powielić w milionie egzemplarzy i żaden nie jest bardziej oryginalny od drugiego, może być cenne jak unikalne dzieło materialne, na przykład Rhein II za 4 miliony dolarów. może twoja aukcja wośp będzie takim pierwszym etapem przebijania się do świata sztuki przez konkretny wyjątkowy egzemplarz mający swoją historię a przez to bardziej cenny :)

  3. diabel4you

   diabel4you

   Można gdzieś obejrzeć powtórkę bo przegapiłem ?

  4. ekolog

   ekolog

   Zamieniłem ten status w post w wątku Jesiona. Dolinkowałem tam migawkę z tej jazdy - warto zerknąć nawet jeśli film już widzieliście. Niewykluczone że Adam lub ktoś kto to dopiero teraz zobaczy doda coś cennego.

   Jeśli lepiej by trafił do tego drugiego wątku Adama to niech ktoś przerzuci. Ja nie mogę - nie jestem jeszcze moderatorem ;)

    

    

   Pozdrawiam

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.