Jump to content

damian_n

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  116
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

119 Good

About damian_n

Informacje o profilu

 • Skąd
  Wejherowo

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. A czy jak będę miał na początku transformator separujący (gdzie nie ma bolca uziemiającego?), to takie zabezpieczenie też będzie miało sens? Czy wtedy wręcz przeciwnie, i tak nic nie uziemiamy aby nie było zwarcia doziemnego? Sorki @wessel za mały offtop.
 2. A do czego i jak uziemiasz obudowę?
 3. Spoko; byłoby super gdybyście (łącznie z wymienionymi kolegami) chociaż trochę kiedyś pokazali. Szkoda, żeby wasze stare fotki nie dotarły do szerszego grona bo to dzisiaj prawdziwy rarytas!
 4. @Agent Smith Bardzo chętnie zobaczyłbym jakieś analogowe fotki (z czasów kiedy marzyły mi się fotki nieba, ale niestety nic sensownego mi się nigdy nie udało zrobić analogiem). Na forum to chyba jakieś pojedyncze perełki. Może masz coś ze swoich zbiorów?
 5. Ostrość ustawiana ręcznie czy mi się wydaje? Jeśli tak to szacun Ja ciągle mam tą tubę (C8N), mój pierwszy prawdziwy teleskop i dlatego się pewnie z nim nie rozstaję, acz wadzi na półce już strasznie. Świetna fota ten Ostatni Mohikanin!
 6. W tej drugiej wersji chyba nie zamaskowałeś jądra NGC 5195 przy poprawianiu gwiazdek.
 7. Statusy są ok, ja bym zostawił. Można pogadać o pogodzie i takich tam, można wrzucić jakiegoś astro newsa, ktoś się pochwali porannym zdjęciem Wenus, i to jest ok.
 8. I to jest niesamowite, świadomość że mamy dzisiaj takie możliwości w naszych amatorskich warunkach! Jak sobie przypomnę te fotografie sprzed 30 lat z "dużych teleskopów" hehe. @Grzędziel fajna kolekcja galaktyk!
 9. Niektóre gwiazdy mają czarne dziury w środku, coś chyba przy obróbce, może stąd wrażenie nieostrości?
 10. To ja poproszę pozycje 5, 6 i 7 Poszło na PW
 11. Za chwilę w "Onet Rano" Adam Jesionkiewicz.

  Już po, więc warto podać link https://vod.pl/programy-onetu/onet-rano-adam-jesionkiewicz-1001/vt8vegt

  1. Show previous comments  8 more
  2. szuu

   szuu

   miałem na myśli coś innego :P ale owszem, udało się już wytworzyć zwyczaj że zdjęcie cyfrowe, czyli coś co bez trudu można powielić w milionie egzemplarzy i żaden nie jest bardziej oryginalny od drugiego, może być cenne jak unikalne dzieło materialne, na przykład Rhein II za 4 miliony dolarów. może twoja aukcja wośp będzie takim pierwszym etapem przebijania się do świata sztuki przez konkretny wyjątkowy egzemplarz mający swoją historię a przez to bardziej cenny :)

  3. diabel4you

   diabel4you

   Można gdzieś obejrzeć powtórkę bo przegapiłem ?

  4. ekolog

   ekolog

   Zamieniłem ten status w post w wątku Jesiona. Dolinkowałem tam migawkę z tej jazdy - warto zerknąć nawet jeśli film już widzieliście. Niewykluczone że Adam lub ktoś kto to dopiero teraz zobaczy doda coś cennego.

   Jeśli lepiej by trafił do tego drugiego wątku Adama to niech ktoś przerzuci. Ja nie mogę - nie jestem jeszcze moderatorem ;)

    

    

   Pozdrawiam

 12. Fajne bo inne niż wszystkie, w pozytywnym sensie.
 13. A tymczasem PW-Sat2 już sobie lata w kosmosie :)https://radio.pw-sat.pl/

 14. @Tayson a będziesz robił jakiś, chociaż mały, opis montażu? Czy chociaż Twoje osobiste uwagi i odczucia. Chciałbym kiedyś mieć ten model jako docelowy, bo z tego co o nim czytałem to prezentuje się naprawdę fajnie. No i stosunek udźwigu do ceny, do wykonania i do wagi samego montażu (tak, tak przy znoszeniu i wnoszeniu na 3 piętro to jest istotny czynnik) wyglądają naprawdę bardzo dobrze.
 15. Ja gratuluję wykonania takiej fotki z takiej lokalizacji!! Brawo!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.