Jump to content
 1. Show previous comments  6 more
 2. rambro

  Po 4 sekundach prąd ciemny będzie miał wartość 4*0.4 =1.6e, szum termiczny będzie na poziomie  sqrt(1.6e)= 1.26e, więc nie przekroczy szumu odczytu na poziomie 1.5e :D. Przy tak dużym pixelu i sprawności QE bardzo szybko dominujący będzie szum fotonowy, więc oba te parametry są na tyle niskie, że nie będą ograniczeniem na końcowy wynik SN.


 3. Krzychoo226

  Eh, jakkolwiek byś tego nie ubrał w słowa to wartość 0.4 jest absurdalnie wysoka i bardzo szybko staje się dominującym szumem pochodzącym z kamery. Reklamowanie tej matrycy niskim szumem odczytu w zastosowaniach w których chcemy palić długie klatki jest delikatnie mówiąc wprowadzające w błąd. Trzeba sobie z tego zdawać sprawę i tylko to miał na celu mój pierwszy post tutaj, no ale zacząłeś burzę jakimś dyskretnym podejściem do parametrów matrycy...

   

  SNRobj = Sobj/SQRT(Sobj + Sskyfog + DC + RN^2)


 4. Behlur_Olderys

  Z tego, co pisze producent jest opcja LDC redukująca DC kosztem FullWellCapacity. Tam jest 90 000 e- więc wydaje się, że można trochę uciąć i nic się nie stanie, i tak próbkujemy 12b ADC :)

  Pytanie: o ile redukuje się ten DC i o ile zmniejsza się studnia?  Nie potrafię znaleźć w necie...


×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.