Jump to content

bamus

Społeczność Astropolis
 • Posts

  1906
 • Joined

 • Last visited

Retained

 • Member Tittle
  Szerokopolowiec

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Westcliff On Sea
 • Sprzęt astronomiczny
  Canon 6D + 24-105mm f4
  Sky Watcher Star Adventurer
  bino Opticron Aspheric WA ZWCF GA 8x40

Recent Profile Visitors

5740 profile views

bamus's Achievements

763

Reputation

 1. W ciągu trzech dni nauczyłem się więcej o mechanice orbitalnej niż podczas czytania mądrych książek i opracowań. Nic nie uczy tak jak praktyka. Ta gra jest niesamowita!!! Nocne zmiany już nigdy nie będą nudne w pracy Edit Dodam tylko, że udało mi się dostać 40% upustu z okazji Haloween. Warto polować na promocje. Cena 100% to 30 funciaków,
 2. a mnie nurtuje pytanie - skąd wiadomo, że widzim Vegę od strony bieguna, a tym bardziej jak szybko obraca sie wokół własnej osi?
 3. A mnie bardzo się podobało. Coś nowego i polskiego z niezłymi efektami. Jedynie grubość pierścieni Saturna trochę psuje końcowa ocenę.
 4. Wczoraj wróciłem z południa Fuerty: https://www.google.co.uk/maps/@28.1349933,-14.2527445,2262m/data=!3m1!1e3 Szczerze to jestem troche zawiedziony. Niebo niby w zenicie piękne, ale Light Polution z północy i południa wyspy dawało się we znaki. Poza tym przejrzystość powietrza nie była najlepsze - zła pora roku chyba. Dwa zdjęcia po 3 minuty iso 1600, f4, canon 6d, 24 i 105mm odpowiednio. Obrobione w LR:
 5. O tym samym pomyślałem. Takie wydarzenie dla ESA, a jakość wideo tragiczna.
 6. Telefon i konto zarejestrowane w UK więc coś jednak nie jest ok. Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
 7. ,Czy da się obejść ograniczenia tetytorialne ? Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
 8. 1 - nie łatwiej byłoby odpowiednio odciąć półkola z dwóch stron obudowy podświetlacza tak by pasował do oryginalnego dovetaila? 2 - czy luzowanie śrubki imbusowej miało na celu przesunięcie mapki w lunetce? możesz raz jeszcze wyjaśnić bo chyba nie do końca rozumiem procedurę którą opisałeś.
 9. Prawie popłakałem się ze śmiechu. Żona tylko dziwnie na mnie patrzała jak jej próbowałem wytłumaczyć dlaczego szczerzę zęby do monitora
 10. A nie ma trochę za mało koloru? Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
 11. Tylko że ten "koleś" ma minimum 10x większy zasięg od Astropolis w samym internecie. Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
 12. f12? za ciemno. lepiej by było jakbyś przesłonę ustawił na f4 i skrócił czas naświetlania, a więcej klatek uzyskał. może pokaż pojedyńczą klatkę, bo coś chyba ze stakowaniem, albo obróbą poszło nie tak.
 13. Ile razy f2.0 jest szybsze od f5.6?

  1. Show previous comments  4 more
  2. bamus

   bamus

   canon 100mm f2. Testy w pochmórne noce w ogródku potwierdziły szybkość f2. W 8 sekund otrzymałem taki sam poziom histogramu jak w 60 na 5.6

  3. Intimate

   Intimate

   Ale i tak go pewnie troche przymkniesz żeby dobrą ostrość uzyskać :)

  4. bamus

   bamus

   pewnie do 2.8 trzeba bedzie przymknąć, ale i tak o kilka nieb lepiej od tego co musze aktualnie stosować

    

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.