Jump to content

Adam_Jesion

Właściciel
 • Content Count

  22125
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  21

Adam_Jesion last won the day on November 15 2019

Adam_Jesion had the most liked content!

Community Reputation

12436 Excellent

5 Followers

About Adam_Jesion

 • Rank
  Astrography.com
 • Birthday 09/28/1974

Kontakt

 • Strona WWW
  http://astrography.com/pl
 • Skype
  adam_jesion

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Warszawa
 • Zainteresowania
  Astrofotografia :)
 • Sprzęt astronomiczny
  Przez ostatnie kilkanaście lat używałem niezliczone ilości bardzo różnego sprzętu. To pozwala mi doradzać innym z pełnym przekonaniem i doświadczeniem.

Recent Profile Visitors

48480 profile views
 1. Dokładnie, bez dwóch zdań. Co więcej, nie ma innej drogi.
 2. Subtelnie daję znać, że nie podobają mi się te seksistowskie żarciki (i nie tylko mnie). Mamy XXI wiek, więc apeluję, żeby traktować użytkowników tak samo, niezależnie od płci. Z góry dziękuję.
 3. To by znaczyło, że jesteśmy stosunkowo niedaleko. Dzisiejsze komputery z mocnymi GPU (kilkanaście terraflopów "zparalelizowanych" obliczeń) są ponad miliard razy szybsze niż Apple II, a dzieli je zaledwie kilkadziesiąt lat.
 4. Nie mów tego głośno, bo 99% osobników Homo Sapiens czuje się obrażona, a wręcz sponiewierana
 5. Dokładnie. Brute Force przy odpowiedniej wydajności jest i tak najlepszym rozwiązaniem przy podejmowaniu decyzji. Ewolucja mózgu musiała obejść ograniczenia "wydajności obliczeniowej mózgu" poprzez stworzenie intuicji i pewnie świadomości (o ironio, bo my uważamy to osiągnięcie za coś niezwykłego, metafizycznego i niedostępnego dla komputerów, a w gruncie rzeczy to jest spora niedoskonałość - it's a bug, not a feature ). No chyba, że w przyszłości komputery kwantowe będą w stanie taki wszechświat sobie symulować i w ten sposób podejmować decyzje (jeżeli da się obliczyć ścieżkę spadającej piłki po schodach, to dałoby się obliczyć każde inne zdarzenie, jeżeli dałoby się symulować zdarzenia na low-level fizyki kwantowej). Swoją drogą - polecam serial Devs (HBO) - jest dokładnie o tym. https://hbogo.pl/seriale/devs
 6. To już się dzieje: https://royalsociety.org/-/media/policy/projects/ai-and-society/AI-revolution-in-science.pdf?la=en-GB&hash=5240F21B56364A00053538A0BC29FF5F Nawet takie "zabawne" wykorzystane AI do odkrywania nowych rzeczy poprzez analizę starych prac naukowych: https://thenewstack.io/ai-makes-new-scientific-discoveries-by-analyzing-old-research-papers/
 7. Krótko, nie. Tak to działało dawno temu, teraz już niekoniecznie. Polecam szczególnie zapoznać się, jak komputer wygrywa w GO. https://deepmind.com/research/case-studies/alphago-the-story-so-far Wygrywanie w szachy za pomocą ordynarnego Brute Force, to żadna zabawa I thought AlphaGo was based on probability calculation and that it was merely a machine. But when I saw this move, I changed my mind. Surely, AlphaGo is creative. LEE SEDOL WINNER OF 18 WORLD GO TITLES PL: Myślałem, że AlphaGo opiera się na obliczeniach prawdopodobieństwa i że jest to tylko maszyna. Ale kiedy zobaczyłem ten ruch, zmieniłem zdanie. Z pewnością AlphaGo jest kreatywny.
 8. Haha, to prawda. Jak sobie przypomnę, jak to marnie u mnie wyglądało (zarówno sprzętowo, jak i kompetencyjnie), to nie mogę przestać się śmiać. @Marta Seidler gratulacje i powodzenia. Chyba najgorsze masz już za sobą.
 9. Teraz jest 6 Widać, system sam decyduje, ile ich wyświetlić Czekam na reakcję autora pluginu.
 10. Nie mam pojęcia, dlaczego autor tak to zrobił. Zadałem mu bezpośrednio to pytanie, a także zgłosiłem poprawkę, bo kolejny bug znalazłem. Płacę za to cholerstwo abonament, więc wolałbym, żeby to kiedyś naprawił
 11. Wpadłem na prosty pomysł, jak póki co, możemy poradzić sobie z irytującym przeskakiwaniem wątków na głównej stronie, zanim załadują się obrazki. Zerknijcie. Przeniosłem moduł do prawej kolumny, co powoduje, że same wątki są teraz na stronie znacznie wyżej (czyli lepiej). Co sądzicie o takiej zmianie? W prawej kolumnie chyba będzie lepiej. Co nie? Chciałbym, żeby były tam 4 lub 6 miniaturek, ale coś się nie chce moduł ustawić Walczę dalej.
 12. Też mam taką nadzieję, ale różnie z tym bywa.
 13. To też będzie poprawione. Proszę cierpliwość. W tej chwili walczymy nadal z formułą prawną (Fundacja Astropolis), jak tylko te kwestie się zakończą (pewnie jeszcze z miesiąc), to wtedy bierzemy się za kolejne etapy. Dzięki za wyrozumiałość.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.