Jump to content

swobodny

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  409
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

895 Excellent

About swobodny

 • Rank
  Altair

Kontakt

 • Strona WWW
  http://tomekskiba.blogspot.com/

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna

Recent Profile Visitors

2,071 profile views
 1. Zdjęcie z pewnością ma potencjał, ale zbyt mocno odszumiane moim zdaniem. Czy ten TS to jest Imaging Star? https://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/language/en/info/p7085_TS-Optics-Imaging-Star71---71mm-f-4-9-Quadruplet-Apo-with-field-flatener.html Od dawna się interesowałem tym astrografem, ale niejednoznaczne opinie w sieci wstrzymywały mnie przed zakupem. Jak oceniasz współpracę z pełnoklatkowym sensorem? Cz mógłbyś pokazać jedna surowa klatkę full size?
 2. Na sprzedaż oferuję filtr do obserwacji Słońca Baader Solar Continuum w standardzie 2", taki jak ten: https://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/info/p542_Baader-2--Solar-Continuum-contrast-filter-for-solar-observing.html Nowy, nigdy nie używany, w nieotwieranym, fabrycznie zalakowanym puełku. Filtr zwiększa kontrast obrazu podczas obserwacji Słońca w świetle białym. Cena okazyjna: 199zł plus przesyłka.
 3. Na sprzedaż oferuję bardzo praktyczny upgrade - focuser Starlight z mikrorergulacją do C8 Edge HD, taki jak ten: https://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/language/en/info/p4655_Starlight-Micro-Focuser-for-Celestron-CPC-800-EHD-800---NexStar-6-8.html Focuser drastycznie poprawia sprawność i precyzję ostrzenia. Praca z nim to przyjmność. Używany, ale to sprzęt który praktycznie się nie zużywa. Stan bardzo dobry. W oryginalnym opakowaniu. Cena: okazja! 499zł. To mniej niż 1/3 ceny nowego.
 4. Na sprzedaż oferuję wysokiej klasy słoneczny szklany filtr obiektywowy Astrozap dla tubusów o średnicy 232-238mm, taki jak ten: https://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/language/en/info/p6216_Astrozap-Full-Aperture-Glass-Solar-Filter-for-Tubes--232-238-mm.html Stan: Bardzo dobry, żadnych śladów użytkowania. Ja stosowałem go z SCT 8". Filtr o gęstość ND 5.0, wysokiej jakości aluminowa cela. Cena: 299zł plus przesyłka.
 5. Gratuluje swietnego ujecia. Pod jakim niebem byl zbierany material?
 6. Zauważyłem że jest tutaj na sprzedaż, spróbuj: https://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/14082-samyang-135mm-f2-canon/
 7. Podchodziłem do tego tematu 3 razy i za każdym razem poległem. Brawo, wiem ile trzeba włożyć wysiłku żeby wyciągnąć te słabizny z tła. Czy możesz zdradzić skąd robiłeś zdjęcia? I przy okazji: jak się spisuje CEM? Czy guidowałeś?
 8. Podbijam. Jeśli ktoś jest zainteresowany, jestem otwarty na oferty.
 9. Podbijam. Jeśli ktoś jest zainteresowany, jestem otwarty na oferty.
 10. Podbijam. Jeśli ktoś jest zainteresowany, jestem otwarty na oferty.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.