Jump to content

swobodny

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  419
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

896 Excellent

About swobodny

 • Rank
  Altair

Kontakt

 • Strona WWW
  http://tomekskiba.blogspot.com/

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna

Recent Profile Visitors

2,163 profile views
 1. Sprzedam pierścienie wspomagające ogniskowanie obiektywów TeleFokus75, dokładnie takie jak te: https://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/info/p3285_TS-Optics-Microfocuser-for-your-camera-lens-up-to-80-mm-Diameter.html Śruby dociskowe mają zeszlifowane przeze mnie czoła, aby nie zostawiały śladów na obiektywie. Poza tym, właściwie brak innych śladów użytkowania. Stosowałem je z obiektywem Canon L 300mm F4, sprawdzały się doskonale, precyzja ogniskowania znacząco wzrastała. Cena: 199zł plus przesyłka: 15 zł paczkomat lub 20 zł kurierem.
 2. Sprzedam QHY Polemaster, niewiele używany. Najlepszy wybór do ustawiania dowolnego montażu na biegun, zarówno północny, jak i południowy. Szybkość i wygoda ustawiania bez porównania do tradycyjnej lunetki biegunowej czy metody dryftu. W zestawie kamerka z obiektywem i zatyczką, dokręcany kabel USB i oryginalne pudełko. Dokręcony oryginalny adapter typu jaskółczy ogon do mocowania w adapterze montowanym do montażu. Taki adapter można dokupić (są dedykowane do większości rodzajów montaży w np. teleskop-express.de) lub taniej, zmówić wydrukowanie na drukarce 3D. Stan idealny, optyka nieskazitelna, jedynie adapter nosi minimalne ślady od śrub dociskowych. Cena: 799 zł plus przesyłka: 15 zł paczkomat lub 20 zł kurier na terenie Polski.
 3. Sprzedam body Canon 6D astro mod. Aparat kupiłem jako nowy w Hongkongu jakieś 6 lat temu, od początku jego przeznaczeniem była astrofotografia i w tym kierunku go bezkompromisowo zmodyfikowałem. Aparat ma usunięty przedni filtr IR, dzięki czemu jego czułość w paśmie wodoru jest kilkukrotnie wyższa w porównaniu do seryjnej wersji. Modyfikacji dokonałem w serwisie astronomiser.co.uk . Filtru nie zastąpiłem żadnym innym, co pozwoliło wyeliminować problem odblasków objawiających się w szczególnych sytuacjach w przypadku zastosowania filtra Baadera. Już we własnym zakresie usunąłem także lustro, dzięki czemu zdjęcia, w szczególności wykonane jasną optyką, są pozbawione silnego winietowania za które odpowiedzialne jest lustro złożone w komorze. Komora lustra została wyczerniona, a wizjer zaślepiony w celu odcięcia lewego światła. Jednym słowem, aparat jest podrasowana maszyną do zasysania astrofotonów. Minusem tych operacji jest oczywiście fakt, że aparatu nie można użytkować w tradycyjny sposób, za pomocą wizjera, nie działa również autofocus. W zastosowaniach astrofoto te fakty nie mają znaczenia. Aparat jest w stanie bardzo dobrym, w zestawie: pudełko i dokumentacja pasek, kable video i osłonka LCD, nierozpakowane oryginalny zasilacz z wtyczką USA, dorzucam od siebie przejściówkę EU 1x oryginalna bateria i 1x zamiennik zasilacz 12v do gniazda zapalniczki https://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/language/en/info/p9388_Ertl-Mobile-12-V-Power-Supply-for-EOS-5D-6D-7D-60DA----.html Wykonałem nim wiele udanych zdjęć, m.in.: https://astropolis.pl/topic/56183-irys-w-szerokim-kadrze/ https://astropolis.pl/topic/47102-pyły-i-mgławice-czyli-plejady-i-kalifornia-znad-mgieł/ https://astropolis.pl/topic/48451-mgławice-oriona-na-szeroko/ Przebieg: 9800 klatek Cena zestawu z zasilaczem: 2699 zł z przesyłką kurierem na terenie Polski.
 4. Przypominam o ofercie, obniżam cenę: 1699zl z przesyłka.
 5. Sprzedam cieszący się dużym uznaniem montaż Astrotrac. Działa wyśmienicie, popełniłem nim kilka udanych zdjęć: https://astropolis.pl/topic/56183-irys-w-szerokim-kadrze/ https://astropolis.pl/topic/47102-pyły-i-mgławice-czyli-plejady-i-kalifornia-znad-mgieł/ https://astropolis.pl/topic/48451-mgławice-oriona-na-szeroko/ W zestawie: montaż, battery pack i lunetka. Montaż nosi niewielkie, normalne ślady użytkowania. Lunetka ma na jednej krawędzi uszczerbek kosmetyczny po upadku, w niczym jednak nie wpływający na jej prace. W zestawie dorzucam kilka małych magnesików neodymowych, dzięki którym lunetka mocniej się trzyma w uchwycie. Montaż posiada małą modyfikacje: rozpiłowałem delikatnie (o ok. 0.5mm) otwór pod lunetkę, dzięki czemu mogłem używać do ustawienia na Polarna lunetki Vixen Polarie. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie żeby nadal używać oryginalnej lunetki, prostopadłość jej mocowania do uchwytu jest nadal zachowana. Cena: 1750 zl z przesyłka kurierem na terenie Polski.
 6. To dobra wiadomość, bo jestem w trakcie budowy roll-offa i myślę o jego automatyzacji. Obserwatorium stoi w przydomowym ogródku, ale chce go w pełni zrobotyzować, aby moc sterować nim równiez będąc poza domem. Przeglądam dostępne systemy, i tak: - https://www.fostersystems.com/ - chwalony niegdyś przez Jesiona, obecnie można znaleźć w sieci sporo negatywnych opinii na temat modułów które przestają działać, i kompletny brak supportu - http://www.jimstar11.com/SkyRoof.html - prosty i chwalony system, ale do całkowitej robotyzacji obserwatorium chyba zbyt ubogi. Dostępny jedynie w USA, co możne być problemowe. - https://www.lunaticastronomical.com/ - Dragonfly wygląda na kompletny i rozbudowany system, jest możliwość dokupienia kompletnych modułów do kontroli grzałek, focusera, stacja pogodowa itp. Produkowany w Hiszpanii. @ScopeDome, jak oceniasz wasz system w porównaniu do Dragonfly? Czy jest jakiś roll off zbudowany w oparciu o wasze podzespoły? Czy ten silnik http://www.scopedome.com/en/naped_na_zebatce.aspx można zastosować do odsuwania dachu? Czy macie może coś innego dedykowanego? Moje obserwatorium będzie bardzo male (ok, 1.5x1.5m, dach plaski jednospadowy o wadze ok. 50kg).
 7. Zdjęcie z pewnością ma potencjał, ale zbyt mocno odszumiane moim zdaniem. Czy ten TS to jest Imaging Star? https://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/language/en/info/p7085_TS-Optics-Imaging-Star71---71mm-f-4-9-Quadruplet-Apo-with-field-flatener.html Od dawna się interesowałem tym astrografem, ale niejednoznaczne opinie w sieci wstrzymywały mnie przed zakupem. Jak oceniasz współpracę z pełnoklatkowym sensorem? Cz mógłbyś pokazać jedna surowa klatkę full size?
 8. Na sprzedaż oferuję filtr do obserwacji Słońca Baader Solar Continuum w standardzie 2", taki jak ten: https://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/info/p542_Baader-2--Solar-Continuum-contrast-filter-for-solar-observing.html Nowy, nigdy nie używany, w nieotwieranym, fabrycznie zalakowanym puełku. Filtr zwiększa kontrast obrazu podczas obserwacji Słońca w świetle białym. Cena okazyjna: 199zł plus przesyłka.
 9. Na sprzedaż oferuję bardzo praktyczny upgrade - focuser Starlight z mikrorergulacją do C8 Edge HD, taki jak ten: https://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/language/en/info/p4655_Starlight-Micro-Focuser-for-Celestron-CPC-800-EHD-800---NexStar-6-8.html Focuser drastycznie poprawia sprawność i precyzję ostrzenia. Praca z nim to przyjmność. Używany, ale to sprzęt który praktycznie się nie zużywa. Stan bardzo dobry. W oryginalnym opakowaniu. Cena: okazja! 499zł. To mniej niż 1/3 ceny nowego.
 10. Na sprzedaż oferuję wysokiej klasy słoneczny szklany filtr obiektywowy Astrozap dla tubusów o średnicy 232-238mm, taki jak ten: https://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/language/en/info/p6216_Astrozap-Full-Aperture-Glass-Solar-Filter-for-Tubes--232-238-mm.html Stan: Bardzo dobry, żadnych śladów użytkowania. Ja stosowałem go z SCT 8". Filtr o gęstość ND 5.0, wysokiej jakości aluminowa cela. Cena: 299zł plus przesyłka.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.