Jump to content

pajastrz

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  27
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

20 Neutral

About pajastrz

 • Rank
  Alderamin

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Krzysztof przepraszam, może źle to zabrzmiało Zgadzam się z Tobą ale chodzi mi o to co teraz napisał dexter77... obcięcie nie występuje w polu widzenia z żadnej strony. Bez sensu jest stosować większy pryzmat dochodzący powiedzmy do samego końca skoro i tak jest to pole "martwe". Krótko mówiąc pole wlotu jest mniejsze niż to które widzisz wewnątrz.
 2. O jakim niechlujstwie mówisz i ucięciu źrenicy bo nie rozumiem? Przecież patrząc od strony wyjścia okularowego jest pełna apertura. Sorry, ale nie powielaj takich "rzeczy". Dużo nasadek ma podobną konstrukcję i należy pamietać że każdy z torów jest inny. Stosowane pryzmaty mogą też powodować złudzenia itp. Nasadek SW nie porównuj do WO bo to zupełnie inna liga. Ja już miałem dość nasadek z obluzowanymi luźnymi pryzmatami czy też krzywo wklejonymi, że nie dało rady przez nią patrzeć. W przypadku SW w ogóle nie można mówić o jakości.
 3. Tam jest inny układ dla kadego toru stąd różnica. Wszystko gra. Nasadki zwykle się używa z okularami a tak na serio to bardzo dobra nasadka będziesz bardzo zadowolony.
 4. Normalne U mnie jest to samo. Nie szukaj za dużo.. jak masz dobre obrazy. Wiele takich niuansów wynika z konstrukcji
 5. Mars z wczorajszej nocy. Warunki były całkiem fajne... no może poza potworną wilgotnością, z którą nie radził sobie nawet odrośnik.
 6. Czy to taki "high end" to nie byłbym taki pewny. Fakt, że jest produkcji brytyjskiej to wcale nie świadczy o jego jakości. Sam się nim interesuje/owałem, ale jak pooglądałem na CN te zdjęcia krzywo powkręcanych śrub mocujących piękny carbonowy tubus czy śrub kolimacyjnych wykonane ze zwykłych śrub imbusowych z luźną niecentryczną podkładką przykręconych do "płaskiej" płyty tylnej czy też drobne z pozoru na pierwszy rzut oka nie widoczne a wychodzace pod latarką fabryczne wady lustra, krzywo zamocowane dovetaile to chyba podziękuję. Nie dziwię się teraz że sporo ich na rynku wtórym, bo dać niem
 7. Witam, Czy ktoś z Was miał styczność z Orionem UK OMC140 ? Jak wygląda w Waszej ocenie jakość tej tuby. Interesuje mnie wersja standard. Od razu mówię, że nie interesują mnie dane suche papierowe itp. Natomiast chodzi mi głównie o opinie osób które miały ten teleskop "w rękach" m.in o jakość wykonania, montażu, kolimacji oraz jakości optyki (na podstawie obserwacji wizualnych). Z góry dzięki Pozdrawiam Paweł
 8. Mam taki szukacz w wersji z katówką 90st. Nie przeszkadza a wręcz pomaga w odnalezieniu ciemniejszych obiektów. Zazwyczaj używam red dota do celowania, ale do obiektów ciemnych optyczny jest konieczny.
 9. Fotka z 08.10.2020r kiedy ostatnio miałem czyste niebo. To moja pierwsza astrofotka, w sumie nic specialnego ;/ . Warunki też były bardzo złe, wiało jak nigdy. Mak127 + MS lifecam cinema.
 10. Masakra, szkoda..... Zawsze z niej korzystałem, czytelnością chyba niczego nie przebije :/
 11. Aaa widzisz to jest dobry patent, bo faktycznie przy niektórych obietach on przeszkadza swoją jasnością.
 12. Myślę że jest to kwestia nie tylko jasności ale też zastosowanych powłok z racji przeznaczenia nasadek ☺
 13. Nasadka 2" sama w sobie wydłuża ogniskową wiec uznałem, ze to zbędny gadżet zatem zakupiłem porządną dialektryczną 1,25" i dodatkowo zamontowałem krótki wyciąg baadera. Ponadto była potwornie cieżka i duuuużo większa. PS. A myślisz że jak nie bedziesz barlowa stosował tylko dasz krótki okular to będzie jaśniej? Rozumiem Cię trochę bo sam byłem w podobnej sytuacji ale powiem tak, polukaj przez bino to zobaczysz jaki to efekt a nie sugeruj się zbytnio danymi technicznymi i przelicznikami. Zawsze możesz przecież odesłać gdyby Ci nie pasowało. Ja byłem zachwycony. Zgadz
 14. Ten barlow jest podobnie jak te okulary bardzo dobry. Bynajmniej ja mam takie odczucie. Tam ze względu na ogniskowa to inaczej wychodzi niż piszesz. Zestaw z nasadka daje większe wartości powiększenia. Też zanim kupiłem tą nasadkę naczytalem się o tym spadku jasności ale uwierz mi na planetach czy ksieżycu nie ma to wielkiego znaczenia wręcz przeciwnie może Ci pomóc w ograniczeniu blasku.
 15. Mam cały czas WO dialektryczna 1,25" a wcześniej miałem GSO dialektryczna 2" z gwintem SCT
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.