Jump to content

antares1972

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  165
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

22 Neutral

About antares1972

 • Rank
  Antares

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Pomorskie

Recent Profile Visitors

826 profile views
 1. Tojuż lepiej zrób na betonowej płycie,bedzie lepiej i solidniej,wygodniej.
 2. Zgadza się,ale dotyczy to masztów i innych urządzeń,nie pomieszczeń. Jest jeszcze jedno ale,postawienie wolnostojącej altany czywiaty nie wymaga zezwolenia pod warunkiem-że nie jest na trwale związane z gruntem,czyli nie może być na ławie.Na to potrzebne jest już zezwolenie,ale można to obejść.Jest tam mowa o strefie przemarzania,a więc ława jest ławą wtedy gdy jest wykopana na głębokość strefy przemarzania,a ta wynosi 120cm.Więc do głębokości 1m zwyczajnie nie jest ławą i nie trzeba zezwoleń. Pozdrawiam.
 3. Tak około 7mm,bo 5 to na specjalne okazje dwa razy do roku.
 4. To są zwykłe odlewy i daleko im nawet do sfery.
 5. No i tak tylko dodam,że astronomia nie należy do taniego hobby.Więc chyba jest tak że syty głodnego nie zrozumie. Dobranoc i pozdrawiam Was wszystkich.
 6. Nie Robercie,ale dałeś mi do zrozumienia. Ja wiem że obejścia są coraz piękniejsze,wiem też że większość tych obejść należy do rolników którzy dostają dotacje do każdego hektara ziemi a plony sprzedają nie płacąc nawet podatku za psa który pilnuje obejścia. Ale nie ważne,mnie interesuje tylko ta część społeczeństwa która ma wykształcenie zawodowe i jest zmuszona zasuwać za 1500zł miesięcznie w porywach. A jest ich zdecydowana większość.I teraz jeśli się nie ma co w gar włożyć,bo znam wiele takich przypadków,to co musi robić ojciec i matka by utrzymać rodzinę?. Zasuwają za jeszcze mniejsze pi
 7. Czyli mam zrozumieć że ogólnie jest dobrobyt i wszyscy są szczęśliwi,no to niech będzie. To nie to ,to z dobrobytu ten wzrost patologii,Macie rację.
 8. Przed wyborami,internet miał być za darmo.Biedni nie mają kompów,więc i netu chyba też.
 9. To My chyba nie żyjemy w tym samym kraju,bo ja widzę dookoła nędzę i to co raz większą.To też ma wpływ na tzw wzrost patologii,oszustw,oszczerstw i agresji. Większość rodziców musi pracować od świtu do nocy aby zapracować na czynsz,a na wychowanie nie starcza już czasu,dlaczego?. A no dlatego że w kraju zwanym przez premiera (zieloną wyspą) ważniejsze jest wszystko od zapewnienia pracy i godnego wynagrodzenia. Kary nie wiele tu zmienią,bo większość jeśli nie wszystkie grzywny są zwyczajnie nie ściągalne. Nasz problem to bida,w której żyje duuuża większość społeczeństwa.
 10. A tego to ja wcale nie powiedziałem,zawsze zaznaczałem że optyka GSO jest tylko lepsza marketingowo,czyli zachwalana przez sprzedawców nowego sprzętu. I jeśli trzeba dopłacać,to nie koniecznie brałbym GSO. A tym bardziej że SW w nowej wersji ma posiadać inne,lepsze wyciągi.
 11. No ale jeśli już wybrałeś ten wymiatacz DSów,a na dokładkę zamiast syni dostaniesz GSO z lepszym wyposażeniem w tej samej cenie,bo tak to rozumiem,to bierz bez mrugnięcia powieką.
 12. A jaka różnica zbieająca jest między 8" a 12" ????. Bo widzę że coś ci te 12stki nie leżą z samej zasady.Sorki ze tak to odbieram,ale moim zdaniem różnica jest ogroooomna. Miałm synię 8" a potem 13" ATMowca i nie sądzę aby ten jeden jedyny nie pełny cal w stosunku do 12" miał aż tak duży wpływ na różnicę w obrazach,bo moje lustro miało średnicę 320mm.A różnica w wizualu była ogromna.Ja przynajmniej ją dostrzegałem na pierwszych obserwacjach,nie tylko na gromadach kulistych czy otwartych,ale zwłaszcza na galaktykach i to tych podstawowych czyli M81 i M31. Planetarka M51 też była o niebo
 13. Tutaj zdecydowanie trzeba przewiercić zwierciadło,jedna k zwierciadła to twarde sztuki i trzeba będzie użyć udaru.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.