Jump to content

endriu624

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  276
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

71 Neutral

About endriu624

 • Rank
  Altair

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna

Recent Profile Visitors

1009 profile views
 1. PayU nie daje żadnego bezpieczeństwa , nawet na allegro, a na forum oszustom będzie jeszcze łatwiej nabić nas w butelkę. Tak więc największym bezpieczeństwem jest nasz zdrowy rozsądek. Dobrą zasadę ma Aliexres, po wpłaceniu kasy , pieniądze są przechowywane przez portal aukcyjny w chmurze, i dopiero wypłacane sprzedawcy po naszym potwierdzeniu otrzymanych produktów, mają też termin z wywiązania się przez sprzedawcę z dostawą produktu. Przypomina mi to zakupy za pobraniem, i sprawdzenie zawartości paczki przed zapłatą kurierowi. https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://tech.wp.pl/allegro-tego-jeszcze-nie-bylo-prawdziwa-aukcja-przez-ktora-mozesz-stracic-pieniadze-6401522130798209a%3Famp%3D1&ved=2ahUKEwjvyOy8nvrkAhVD6KQKHXb1D_MQFjACegQIBhAB&usg=AOvVaw2JMmiJntCFQlnIveC1SdVm&ampcf=1
 2. Wątpię, aby forum zapewniło bezpieczeństwo danych osobowych na takim poziomie tak jak np. Allegro. Zresztą Allegro ma tylko dane adresowe , nr. telefonu i nr. konta .
 3. Ale chwilówka na telefon jest weryfikowana danymi osobowymi , np. potrzebny jest dowód osobisty, ostatecznie paszport. na sam nr, telefonu nie dostaniemy kredytu.
 4. Jeżeli mamy nr. telefonu to chyba łatwiej policji jest ścigać takiego oszusta , bo zawiera on pełne dane osobowe u operatora. Dodatkowo jest ślad na giełdzie forum że taka transakcja miała miejsce. E-mail można usunąć , i zrobić nowy adres , pod innym nickiem, a nr, telefonu już się nie da zmienić, a jeżeli tak to jest jeszcze ślad u operatora po tym nr . telefonu.
 5. Chyba ostatnio OLX wprowadziło weryfikację użytkownika kodem SMS zanim ukaże się ogłoszenie. Właśnie tak miałem jak wystawiłem Nikona na OLX , dostałem SMS z kodem autoryzacyjnym , i po wpisaniu go na OLX moje ogłoszenie zostało zweryfikowane.
 6. Takie coś będzie idealne ,redukcja okularowa 2 / 1.25 cala ,ma nawet gwint T2 który czasem może się przydać , i oczywiście gwint filtrowy 2 cale. Standardowe redukcje okularowe 2 / 1,25 cala , w zasadzie mają gwint filtrowy 2 cale. AASZLA2IN-125+T2_GSO
 7. Aby pokazać jak działają nasze służby wymiaru sprawiedliwości, i że Nowator1987 dalej będzie bezkarny, i dalej będzie oszukiwał na małe sumy pieniędzy.
 8. Tego typu sprawy oszustw internetowych lepiej jest zgłaszać bezpośrednio np. listem poleconym do prokuratora , a nie na policję.Wtedy mamy większe szanse na odzyskanie kasy. tak jak w instrukcji w linku. https://zaufanatrzeciastrona.pl/post/co-maja-zrobic-ofiary-internetowych-oszustow-instrukcja-postepowania/ Co do zwrotu pieniędzy przez oszusta ,jeżeli będzie mu udowodniona wina , to raczej ani policja ani prokurator nie mają takiej mocy prawnej , chyba jedynie sąd i wyrok sądowy decyduje tu o zwrocie pieniędzy , komornik chyba tylko na wniosek sądu działa.
 9. Kiedyś włamano mi się do samochodu i skradziono mi radio , była policja, zrobiła fotki , a za dwa tygodnie dostałem list polecony z policji, że śledztwo zostało umorzone , bo sprawca był nie wykrywalny , oraz była chyba informacja o małej szkodliwości ,
 10. Ja kiedyś byłem oszukany na małą kwotę , na forum AM , gość wysłał mi na pw lipny nr. przesyłki z poczty że paczka została wysłana. Jak chciałem dochodzić swoich praw , to skończyło się to tylko informacją , czemu wybrałem ten rodzaj transakcji , a nie za pobraniem. Na poczcie usłyszałem tylko pytanie czy paczka była ubezpieczona. i oczywiście kazano mi się zwrócić do nadawcy paczki o wyjaśnienia. Dlatego przy tego typu oszustwach wiem po własnym doświadczeniu że kasa jest przeznaczona na stratę. i tylko kupuję od starych znanych forumowiczów płacąc przelewem i to tylko na małe sumy. Na OLX kupiłem Celestrona 25x100 za pobraniem i ze sprawdzeniem zawartości. Lornetkę rozpakowałem przy kurierze , lornetkę dokładnie obejrzałem , i dopiero wtedy wypłaciłem kurierowi kasę.
 11. Prawo konsumenckie obowiązuje tylko między podmiotem a osobą fizyczną , Natomiast zakupy od osoby fizycznej nie będące podmiotem , obowiązują nieco inne zasady i tu nie obowiązuje już prawo konsumenckie, chyba że jest sporządzona umowa kupna sprzedaży, Jeżeli kupimy od kogoś przedmiot o wartości od 1000 zł wzwyż, to mamy już obowiązek zapłacić podatek w wysokości 2 % Przy prywatnej e-sprzedaży nie ma prawa zwrotu towaru ... https://serwisy.gazetaprawna.pl › poradnik-konsumenta › artykuly › 8878... Wracając do Nowator 1987 , to prawie od 9 lat wyciska kasę z ludzi , i to nie jest cwaniactwo, tylko wyrachowanie , bo cały czas się uczy i doskonali sztukę oszukiwania ludzi.
 12. Właśnie chodzi o to że takiej umowy nie ma , nawet kupując na naszej forumowej giełdzie nie ma takiej umowy , bo wysłanie wiadomości do sprzedającego że kupuję coś od niego, a on mi wyśle przedmiot po wpłacie na konto, nie jest wiążące, chodzi oczywiście o umowę posiadającą moc prawną , której nie zawieramy w tej formie zakupów , aby taka umowa miała moc prawną musi być ona pisemna, lub na legalnych portalach aukcyjnych. Dodatkowo sprzedającego w tej formie zakupów nie można nazwać sprzedawcą , bo to tylko osoba fizyczna , bez działalności gospodarczej.. To raczej tylko forma grzecznościowa , że ja coś sprzedam a ktoś kupi , a ja kupując ponoszę ryzyko bez osobistego odbioru przedmiotu i płatności , Dlatego Nowator 1987 przez tyle lat bezkarnie oszukuje , mimo zgłoszeń na policję , bo trudno tu udowodnić przestępstwo. Chyba gdy założył fikcyjny sklep internetowy. A jego obroną jest to , że odpowiada on na stawiane zarzuty , że kupiony przedmiot został wysłany , i to kupujący chce wyłudzić od niego zwrot pieniędzy mimo że przedmiot został wysłany do kupującego. Tak więc mamy marne szanse na odzyskanie pieniędzy. Nowator 1987 to wyrafinowany oszust , zna doskonale prawo karne , i mocno stąpa po ziemi. i wie doskonale jak nas oszukać bez konsekwencji. Co mają zrobić ofiary internetowych oszustów – instrukcja ... https://zaufanatrzeciastrona.pl › post › co-maja-zrobic-ofiary-internetowyc...
 13. Ten gość nigdy nie sprzedaje za pobraniem i ze sprawdzeniem zawartości paczki. Jeżeli ktoś zrobił przelew na jego konto bankowe , przed otrzymaniem zamówienia , to tylko na własne ryzyko , i nie ma szans na dalsze roszczenia, nawet policja tu nic nie pomoże. Jedynie Allegro daje gwarancję bezpiecznych zakupów. On dobrze o tym wie że jest bezkarny , i dalej będzie oszukiwał bez konsekwencji, Chyba że my zmienimy zasadę zakupów od nieznanych osób na bardziej bezpieczne, np, za pobraniem ze sprawdzeniem zawartości.
 14. Nieco więcej o tym osobniku. Jaroslav Kawnik - Wulkanizator Taśm Przenośnikowych ... https://www.goldenline.pl › jaroslav-kawnik Jarosław, Mężczyzna, 32 | Bełchatów, Polska | Badoo https://badoo.com › jaroslaw.kawnik W wieku 12. lat odkryłem kometę… - Głos24 Małopolski Portal ... https://glos24.pl › glos24 › region-bochenski › wiadomosci › item Jaroslav Ryszard Kawnik - Astropolis - Astronomia i ... https://astropolis.pl › profile › 33692-jaroslav-ryszard-kawnik
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.