Jump to content

kacyper

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  87
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About kacyper

 • Rank
  Alnitak

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Zainteresowania
  Astronomia, Militaria, Żeglarstwo, Informatyka
 • Sprzęt astronomiczny
  Sky Watcher (Synta) 8'' + dodatki
 1. W prawym górnym rogu, tuż przy tym niebieskim.
 2. Najlepiej nałożyć co się da. I mieć wybrankę która wspomoże swoim ciepłem:)
 3. A tam przesadzacie, że tak długo. Ja osobiście czekałem około 10 dni:) Choć wcześniej się zdarzało że były przebłyski kilku godzinne na pół nieba których nie wykorzystałem. Zatem tylko zostało Ci czekać z głową podniesioną ku niebu:)
 4. może zmienna prędkość była tylko wytworem wyobraźni
 5. Zapewne tak mógł pomyśleć ale pytanie jest dość oczywiste ponieważ się pomylił w kierunkach. Skoro najjaśniejszy obiekt to musi to być Jowisz.
 6. No i wyczekiwanie się zaczęło, jak ktoś ma jakieś dobre wiadomości co do pogody nad lubelskim prosiłbym żeby napisał (inne niż icm). Z tego co właśnie widzę dużo chmur, więc chyba nici z obserwacji. Właśnie wróciłem z przejażdżki po województwie i prawie w wszędzie popaduje od czasu do czasu, mokre drogi. Jak kolega pisał wcześniej wcześniejszej nocy nie było super i tej też najprawdopodobniej tak będzie. Nic przykro trochę ale z chmurami nie wygramy
 7. Można by podejrzewać, że to jest Wenus lecz ten nasz jasny obiekt jest zbyt blisko księżyca co wręcz wyklucza naszą bliźniaczą planetkę.
 8. Jak się wsłuchać to i kobiety można usłyszeć z dużych odległości A tak serio jeżeli są odpowiednie warunki to można usłyszeć prawie wszystko na odległość do 1 km. Akurat mieszkam w miasteczku, tak że około godziny 23-24 robi się pusto. A to, że lobię spacerować w godzinach nocnych. Często słychać ludzi rozmawiających w odległości 200-500 metrów. A odgłos stukania obcasów o chodnik lub drogę tak się niesie, że ciężko określić skąd, ale jakieś 500 metrów luźno. Samoloty, w dzień słychać dobrze. Ale jak w nocy siądę spojrzę w niebo to samoloty potrafią zagłuszać rozmowę szeptem z druga osobą. Latają na wysokościach przelotowych najbliższe lotnisko to jakieś 200 km w lini prostej do Okęcia i 150 do Rzeszowa. Słychać samochody oddalone około 1 kilometr. Jak tir to nawet w dzień. Koguta policji, lub karetki niesie na jakieś 2-3 kilometry. A jak przejedzie motor to podobnie jak karetka. Lubię burze więc często wychodzę z domu obejrzeć przedstawienie. Odgłosy burzy znad Lublina oddalonego o 25 kilometrów, słychać jako lekki pogłos jeżeli są dobre warunki. Przychodzą z takim opóźnieniem że ciężko określić jakie huk do jakiego pioruna, grzmotu. Pozdrawiam
 9. Zdjęcia są bezbłędne, nie mogę się napatrzeć - gratuluje dobrych zdjęć
 10. Tak czy tak samoróbki są chyba najlepsze. Ale zakładając to, że wielu osobom takim jak ja, nie chciałoby się czegoś takiego robić dlatego wydajemy o wiele większe kwoty niż byśmy włożyli w drewniany czpyczek .
 11. Widzę, że Saturn zaliczony na foto . Jak na początki to dobrze nawet very dobrze dodając, że to kompakt.
 12. Powinieneś sprawdzić dokładnie mocowanie lornetki. Zakładam, że wykluczasz drgania spowodowane warunkami pogodowymi czyt. wiatr.
 13. Czekam na maksimum - w nocy z 18/19 już można był zauważyć zwiększoną aktywność lirydów
 14. Nie wiem jak można zniszczysz kolor drewna malując go na biało lub na inny kolor.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.