Jump to content

nICo

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  13
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

4 Neutral

About nICo

 • Rank
  Alderamin
 • Birthday 09/16/1984

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Kwidzyn
 • Sprzęt astronomiczny
  Delta titanium 8x56, synta 8" na eq-5, podstawowe szkła

Recent Profile Visitors

200 profile views
 1. Też to widziałem i ciekawy jestem opinii kogoś z niemałym doświadczoneniem szczególnie odnośnie potrzeby chłodzenia kamer.
 2. Nie wiem czy te kamerki tej samej firmy w zbliżonej cenie różnią się zasadniczo szumem. Ale z taką ogniskową i montażem pewnie nie będzie lekko. Skala kosmiczna. Jak pod tego maka to wybrałbym tą z największym pikselem.
 3. Zakładam że tak jak ja dopiero zaczynasz astrofoto więc może kup asi 120 lub 178 i próbuj planetarnego foto, a jak złapiesz bakcyla i doświadczenie to sam będziesz wiedział co chcesz dalej fotografować i czym. Ps pytanie jaki masz montaż
 4. No to na planetach nie poszalejeszproponuję oprócz stellarium zakupić pocket sky atlas, mi się sprawdził plus czołówka z czerwony światłem. A z takim powiększeniem to może andromeda na poczatek
 5. Jeśli chodzi o ogniskową okularu to przeczytaj to: http://www.astromaniak.pl/viewtopic.php?t=1036 ps te podstawowe okularki są słabe i to tu jest pewnie główny problem plus planety nisko i słaby seeing co do konkretnego okularu nie pomogę bo też nie mam wystarczającego doświadczenia.
 6. Czyli rozumiem, że nie da się postawić uniwersalnej granicy np 48h powyżej której wpływ kolejnych godz będzie niezauważalnie mały, tylko wszystko zależy czym i co wypalamy.
 7. Tak, im więcej materiału tym lepszy stosunek sygnału do szumu i tak pewnie w nieskończoność, z tym że im więcej materiału tym poprawa jest coraz mniejsza proporcjonalnie. "Stackowanie poprawia stosunek sygnału fotografowanego obiektu do szumu (SNR). Krotność poprawy to pierwiastek ze zestackowanych klatek. Krotność poprawia bazowe zdjęcie - a od jakości bazowego zdjęcia zależy czy dana krotność będzie wystarczająca by otrzymać finalne zdjęcie wysokiej jakości."
 8. Też mnie to intryguje przy jakiej ilości materiału kolejne porcję nie wniosą za wiele i gdzie jest granica aktualnego sprzętu. Pewnie trzeba by było sprawdzić doświadczalnie o ile procent jest lepszy snr przy konkretnych ilościach naświetlań
 9. Tak stał godzinkę na balkonie, ale spoko nie załamuje się. Zdążyłem zrozumieć, że obserwacje nieba to troszkę sztuka która wymaga cierpliwości. Czasami trzeba bardzie ruszyć wyobraźnię niż wytężyć wzrok Poczekam na lepsze dni a raczej noce! pozdrawiam!
 10. Witam! Po przeczytaniu wielu pozytywnych opinii na temat TMB oraz krótkiej, ale udanej akcji "przekonać żonę" kupiłem 6mm TMB do synty 8" f/5. Wystawiłem sprzęt na balkon, warunki były fatalne, oświetlenie uliczne, naprawdę silny wiatr, zasięg w zenicie niecałe 5mag. Użyłem na początku kitowego okularu Plossl 10mm, obraz był mało kontrastowy, na Jowiszu zaznaczył się pas równikowy. Po włożeniu TMB obraz bardzo podobny w kontekście kontrastu i tego co udało mi się zobaczyć ze szczegółów na planecie... Jestem odrobinę zawiedziony i mam nadzieję, że to wina fatalnych warunków (obraz drżał pod
 11. Witam! Też jestem z Kwidzyna, a tak przy okazji znasz może jakieś ciekawe miejscówki w okolicy, ja do tej pory sprawdziłem pole za Kamionką a przed Brokowem. Miejsce fajne, ale jest kilka denerwujących światełek i co jakiś czas przejeżdża coś drogą... trzymaj się!
 12. Witam! Mam typowy, duży kawał rury;) newtona 200/1000, a m13 widziałem na razie tylko w postaci mgiełki przez lornetkę... pozdrawiam:)
 13. Pozdrowienia dla wszystkich! Jestem Piotrek mam w posiadaniu lornetkę 8x56 z własnoręcznie zbitym statywem oraz synte na eq5. Od małego pragnąłem zobaczyć kratery na księżycu no i w końcu kilka miesięcy temu, po raz pierwszy zobaczyłem je z bliska ;P
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.