Skocz do zawartości

wessel

♥ Konto Płatne
 • Zawartość

  9780
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

14649 Excellent

O wessel

 • Tytuł
  Syriusz
 • Urodziny 31.05.1956

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.astrofun.pl
 • Skype
  maciekwessel

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Warszawa-Wesoła

Ostatnie wizyty

7818 wyświetleń profilu
 1. Problem z obrazem z TS 70/420

  Zniszczysz bieżnię! Raczej spróbuj skontaktować się z kimś kto ma kolimator- najlepiej laserowy - i dokładnie pomierz co i jak. Takie radykalne działania na początku mogą drogo kosztować !
 2. KONKURS AstroCamera

  Bogdan, nie ma tu żadnej nagonki. Po prostu był postulat o potraktowanie garstki ludzi poważnie. Nie wiem czy wiesz, że rozmawiałem z Organizatorką telefonicznie i długo tłumaczyłem swój punkt widzenia. No ale widzę, że każde z nas zostalo przy swoim. Życzę powodzenia i trzymam kciuki za inicjatywę. Co nie oznacza że zmieniłem zdanie.Bo traktuję wszystko co robię zawsze bardzo serio i spodziewam się że inni też mnie tak będą traktowali.
 3. M 81 i M82

  Maciek, widać wycinanie galaktyk maską z tła
 4. KONKURS AstroCamera

  Przepraszam, ale nie masz racji. Konkurs RMG ma wyraźnie określone , gdzie będzie wykorzystane ewentualne zdjęcie. Czego nie można powiedzieć o " polach eksploatacji" w konkursie Hewelianum. Kończmy tą dyskusję, bo traci sens. Kto będzie chciał to się zgłosi, przymusu nie ma przeciez. Powodzenia życzę.
 5. Było kilka czystych nocy CZEKAMY NA WASZE PRACE!!!!
 6. smary do NEQ6

  Spytaj Bujarka.
 7. KONKURS AstroCamera

  To był tylko JEDEN z poruszanych tematów. Drugim były POLA EKSPLOATACJI praw nabytych w wyniku konkursu przez Organizatora. Ale zostawmy to, Wasza wspaniała inicjatywa na pewno przyciągnie wielu chętnych, czego serdecznie życzę.
 8. KONKURS AstroCamera

  Przecież to jest chyba jakiś żart z poważnych ludzi, ta zmiana nie dość że niczego nie wyjaśnia to wprowadza pojęcie edycji do zdjęć astrofoto. I niczego nie zmienia w kwestii dysponowania prawami autorskimi i pół eksploatacji prac. Ech, bawcie się sami Nowy tekst: Zezwalania na wykonywanie autorskich praw zależnych - Uczestnik zezwala na dokonywanie lub zlecanie osobom trzecim edycji zdjęcia związanej z przygotowaniem do druku lub kadrowania zdjęcia na potrzeby przygotowania materiałów promocyjnych Organizatora oraz korzystania z tak powstałych opracowań i rozporządzania prawami do nich na polach eksploatacji określonych w punktach 1 -4.” Stary tekst: zezwalania na wykonywanie autorskich praw zależnych Uczestnik zezwala na dokonywanie lub zlecanie osobom trzecim retuszu lub kadrowania zdjęć oraz korzystania z tak powstałych opracowań i rozporządzania prawami do nich na polach eksploatacji określonych w punktach1-4
 9. Teleskop na małe obiekty DS

  Podam Ci przykład danych z przykładowym zdjęciem wykonanym antycznym jak na dzisiejsze standardy zestawem: Optyka: Takahashi FS 128 ( apertura 128 mm, ogniskowa 1080 mm, średnica pola ostrości około 20 mm) produkcja 2008 Kamera: ATIK ONE 9M ( 3379x2703 piksele, kwadratowe 3.69 mikrometra, przekątna sensora 19 mm) kamera CCD z sensorem ICX 814 Montaż: ASA DDM 60 Standard ( dokładność prowadzenia 0,5 arcsec ) już nie produkowany. Rozdzielczość zestawu: 0.7 arcsec/piksel Cena ....hm.... Na pewno taniej będzie z dzisiejszymi kamerami CMOS.
 10. Teleskop na małe obiekty DS

  Zobaczcie przykładowy seeing w Shinakas
 11. Teleskop na małe obiekty DS

  Jeden z najbliższych nam chyba dużych teleskopów to RC 1.3 metra pracujący z Shinakas Observatory na Krecie. No tylko trudno nazwać go amatorskim, a i warunki na Krecie na wysokości 1750 m n.p.m. są 300% lepsze niż w najlepszym miejscu w Polsce. http://skinakas.physics.uoc.gr/en/
 12. ALIOTH (Epsilon UMa)- szkic

  Ach o to chodzi...no to nie wiem, bo w tamtych okolicach jest sporo IFN czyli pyłów naszej galaktyki. Nie wiem, czy Alioth jest nimi przesłonięty/ta czy nie.
 13. ALIOTH (Epsilon UMa)- szkic

  Te na czerwono to obszary emisyjne Ha. Ten obszar jest wyjątkowo ubogi w mglawice, najbliższy inny znany mi obiekt to M101- no ale to galaktyka
 14. Igła w kolorze.

  Ja już nie pamiętam, ale chyba byłem jednym z pierwszych u nas regularnie fotografujących kamerą z pikselem 3.69 ( antyczny ATIK ONE 9M )- od marca 2015 roku. Walczę z kształtem gwiazd odkąd kupiłem tą kamerkę. W setupie z Veloce RH 200 udało mi się praktycznie pokonać wroga, ale FS 128 ciągle sprawia niespodzianki. A teraz dołączyli inni - fajnie, w kupie raźniej
 15. Mgławica Rozetta w Bikolorze

  Załóż maskę odwróconą z niebieskiego ( bez gwiazd) na warstwę niebieskiego, tak żeby czerwony nie mieszał się z niebieskim.
×