Jump to content

wessel

♥ Konto Płatne
 • Content Count

  11,840
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  29

wessel last won the day on May 1

wessel had the most liked content!

Community Reputation

17,618 Excellent

About wessel

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.astrofun.pl
 • Skype
  maciekwessel

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Warszawa-Wesoła

Recent Profile Visitors

17,991 profile views
 1. Przelecą w okolicy Arktura - to taka najjaśniejsza gwiazda blisko zenitu. Przed chwilą ( 23:32) tą samą trasą przeleciał ISS . Mam fotkę
 2. Wspaniały przelot ISS 21:57

  1. jupiter1969

   jupiter1969

   A nie SL ?

    

  2. zbignieww

   zbignieww

   Tak, widzialem, w nowosadeckim ! :) 

  3. wessel

   wessel

   Kolejny przelot - 23:32.Zarejestrowany

 3. I dlatego warto - oczywiście przy odpowiednim zaangażowaniu w to nie najtańsze hobby - pomyśleć o takim skompletowaniu sprzętu, aby " regulować" sobie parametry setupu w zależności chociażby od pory roku - wiosna to galaktyki, późne lato i jesień , zima - mgławice, lato - szerokie pola. To powoduje że zawsze jakiś kawałek setupu leży mało używany - ale w końcu jak zbierasz znaczki to też 99,99% czasu leżakują w klaserze na dolnej półce regału a też wcale najtańsze nie są. Ja po wielu latach "zbierania znaczków" mogę fotografować skalą 0.8-3.3 arcsec/piksel i polem 40 minut do 4 stopni. Sprzęt to same antyki, już nie produkowane- no może za wyjątkiem kamery ATIK 6.0. Sprzedaż to wielka strata finansowa, więc sobie często leżą na półce.
 4. Polish Astronomy Picture of the Day - 25 maja 2019 Siedem planet - autor Dariusz Wiosna więcej na www.polskiapod.pl
 5. Abo mnie się gdzieś spieszy? W dyscyplinie " astrofotografia na czas" i " 10 obiektów w jedną noc" nie biorę udziału
 6. Łukasz się nawrócił mnie też się taka oszczędna wersja LRGB podoba. Ładne gwiazdki ten kotek daje....
 7. Oczywiste jest że mam taką skalę. Rejestracja detali na takim poziomie jest wypadkową wielu rzeczy - patrz dyskusja powyżej. Zapytaj inaczej : czy wiedząc że rejestracja detali na tym poziomie jest raczej dziełem przypadku zrezygnowałbym z tej skali? Odpowiadam NIE! Dlaczego? Bo taka skala w niczym mi nie przeszkadza w tym także nie ogranicza.
 8. Leniuchy !!!! Nagrody czekają!!!! https://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/17065-konkurs-na-astrofotografię-miesiąca-i-roku-dla-początkujących-maj-2019/&_fromLogin=1
 9. Już odpowiadam. Ja mam setup Takahashi FS 128 z kamerą ATIK 6.0 co daje ok. 0.87 arcsec na piksel. I daje się robić, koledzy robią do 0.7 TECami 140, CFF 140 i podobnymi. Więc teoria teorią a praktyka to czasem zupełnie coś innego. Szacunek dla kolegów, którzy teoretycznie potrafią udowodnić wszystko, no ale gdzie te Wasze fotki? Astrofotografia teoretyczna? Bez obrazy tylko proszę, każdy ma jakieś tam swoje spojrzenie na hobby. Ja proponuję poświecić trochę czasu na posiedzenie na astrobin, na naszych forach krajowych i zobaczyć kto, co i czym fotografuje a potem wybrać swoją opcję.
 10. Chyba za bardzo uogólniasz pisząc MY WYKORZYSTUJEMY :" Być może nie ma to znaczenia bo i tak najczęściej wykorzystujemy tylko środkową część kadru" Myślę że większość kolegów się z tym nie zgodzi
 11. Jak zwał tak zwał, to przesunięcie charakterystyki ma jednak znaczenie i to właśnie na niebieskim.
 12. Przynajmniej widać że Baader nie kłamie i pokazuje prawdziwe charakterystyki. Szkoda tylko że luminancyjny nie tnie tak jak niebieski.
 13. Obaj Refraktor powyżej 125 mm apertury dobrze skorygowany to dobra inwestycja galaktyczna
 14. Teleskop główny ogniskowa : 530 kamera KAF 8300 skala- 2.1 arcsec/piksel Guider : Lodestar X 2 piksel 8,4 mikrometra optyka Orion Mini Guidescope ogniskowa 180 mm skala- 9,61 arcsec/piksel. Stosunek skali : 4,57:1. Działa perfekcyjnie. Soft analizuje subpiksele na zboczu obrazu gwiazdy, jej punktowość ma mniejsze znaczenie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.