Jump to content

wessel

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  12,430
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  42

wessel last won the day on August 30

wessel had the most liked content!

Community Reputation

18,527 Excellent

About wessel

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.astrofun.pl
 • Skype
  maciekwessel

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Warszawa-Wesoła

Recent Profile Visitors

20,215 profile views
 1. Nietypowe ale ładne. Takie trochę jak ten Veil z APODa Gwiazdki zaobrączkowałeś po całości..
 2. Oczywiście. RASA jest lepszy zdecydowanie. Zapomniałem. Wiesz Kuba, mogę się nie odzywać, nie pokazywać tego co wiem. Po co? Lepiej wydać kupę kasy i kupować kota w worku. Poza tym zupełnie nie rozumiem po co wtrącasz MOJE wydatki na sprzęt do wątku o nowym teleskopie. Jaki to ma związek? Ja wolę mieć droższe i gorsze Veloce od wspaniałego RASA. Taki mam hops. I nikomu nic do tego.
 3. Central obstruction diameter 93mm (3.66") (46% of aperture diameter)
 4. Polish Astronomy Picture of the Day - 21 września 2019 Kometa 46P Wirtanen - autor Janusz Wiland więcej na www.polskiapod.pl
 5. Choć te okolice są bardzo jasne to jednak składnik SII jest słabiutki jak wszędzie. Trzeba dużo i długo naświetlać.
 6. Nasze oprogramowanie nie jest inteligentne, wymaga myślącego operatora.
 7. To jest najprawdopodobniej IFN.
 8. To jeszcze zrób coś z tym zaplamionym kolorem chyba od siarki. Wygląda na atopowe zapalenie skóry Poza tym ta ciemna mgławica na górze - nota bene LDN 935 - nie jest czarną dziurą tylko ma swoją strukturę Tu pokazałem :
 9. Musisz zmierzyć dokładnie średnicę zewnętrzną tubusa która ma współpracować z obejmami i takie obejmy kupić. Tam przy skręcaniu działają dość duże siły i źle dobrane obejmy mogą zniekształcić/uszkodzić tubus teleskopu. Raczej bym odradzał rozwiązanie z obciążnikami wyrównującymi wyważenie ,bo ten delikatny montaż może po prostu nie wytrzymać takiego dociążenia.
 10. To pokaż fotkę samego dovetaila - zdejmij tubę z montażu i zrób fotkę. Standardowy ma 44 mm szerokości w najszerszym miejscu.
 11. Musisz wymienić dovetail ( ten element który mocuje tubę do głowicy teleskopu) na dłuższy i przesunąć teleskop w mocowaniu - wysunąć bardziej od strony obiektywu.
 12. No to właśnie podpowiadam. Użyj funkcji pomiaru Aspect ratio. Owalizacja ma oczywiście wpływ na FWHM ale wyobraż sobie taką sytuację - masz gwiazdki jednakowo rozciągnięte w poziomie i są owalne. Co pokaże Curvature? Podwyższony FWHM ale ...krzywizna pola może być nawet bardzo mała! Dopiero ASPECT RATIO ujawni istotę wady optycznej
 13. wessel

  Moje podwójne

  Bardzo piękne studium i jednocześnie uzupełnienie dzieła Bellatrix.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.