Jump to content

wessel

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  13846
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  59

wessel last won the day on May 20

wessel had the most liked content!

Community Reputation

20685 Excellent

2 Followers

About wessel

 • Rank
  Syriusz
 • Birthday 05/31/1956

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.astrofun.pl
 • Skype
  maciekwessel

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Warszawa-Wesoła

Recent Profile Visitors

29203 profile views
 1. Zdecydowanie bikolor z gwiazdkami LRGB
 2. Fajne. W tlenie banieczka będzie lepiej widoczna Te 140 mm szkła dobrej klasy robi jednak swoje...
 3. Ta kamerka pod SharpCapem umożliwia czasy do 500 ms wyłącznie. Sprawdzone! Do planet się nadaje, tych jasnych.
 4. Dobrze że oddałeś słowo "chyba"... taka opinia w stosunku do najlepszego programu do obróbki astrofoto.,..no no... mocno.. Usuwanie gwiazd daje znacznie mniej kłopotów przy obróbce niż ich nieusuwanie. Ale zależy to od tzw. workflow. Są tacy co lubią astrofoto " au naturel" a niektórzy wręcz z obrzydzeniem patrzą na to co nazywa się astrofotografią estetyczną i robią fotki "nieestetyczne". I tacy i tacy muszą z tym z tym żyć, to tylko hobby.
 5. Najnowsze dane: kamerka działa pod Busterem na Raspberry Pi 3B+. Driver Indi pozwala na regulację wszystkich niezbędnych do guidingu parametrów.
 6. Bardzo ciekawe rozwiązanie małego, zintegrowanego guidera dla najmniejszych montaży. Optyka 30/130. Kamera z tego opisu. Działa w PHD2 pod Windowsem i pod Linuxem - konkretnie pod Busterem na Raspberry pi 3B+. Regulowane parametry to czas ekspozycji, gamma, kontrast , jasność, rozdzielczość i inne mniej dla nas przydatne. Tu od razu chciałem podziękować Radkowi ( RadeKK) za pomoc w opanowaniu RPI. Screeny poniżej. Guider waży niecałe 150 g. Ustawianie ostrości poprzez przesuwanie przedniej części tubusa nie jest tak wygodne jak regulowane wyciągiem, ale przy pewnej dozie cierpliwości daje się ustawić ( w końcu tego się nie ustawia co chwila, a tak naprawdę to pewnie raz ) Stopka ma przykręcony kawałek szyny z otworami pod wymagania klienta, ale jak się zmieni setup to zawsze można samą stopkę wymienić na inną. Szczegół stopki: Screen Windows 10 PHD2 Screen Raspberry Pi 3b+ pod Busterem i PHD2
 7. Kawałek rury z dospawanymi uszami. Odlew będzie kruchy albo drogi
 8. Wykonaj to od razu jako element spawany ze stali nierdzewnej. Nie jest jakoś kosmicznie drogo, ale za to ładnie i mocno.
 9. Polish Astronomy Picture of the Day - 23 maja 2020 Messier 65 i Messier 66 - autor Tomasz Habaj Zdjęcie bierze udział w konkursie " Astrofotografia Roku Delta Optical" więcej na www.polskiapod.pl
 10. Obrobienie tego środka zajęło mi 90% czasu obróbki. Rozumiem że po lewej to Ha a w środku OIII? A po prawej to RGB 10s?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.