Jump to content

wessel

♥ Konto Płatne
 • Content Count

  13,026
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  51

wessel last won the day on December 18 2019

wessel had the most liked content!

Community Reputation

19,460 Excellent

2 Followers

About wessel

 • Rank
  Syriusz
 • Birthday 05/31/1956

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.astrofun.pl
 • Skype
  maciekwessel

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Warszawa-Wesoła

Recent Profile Visitors

23,245 profile views
 1. Błąd w rozumowaniu. Mnie niczyje fotki nie przeszkadzają. Chciałbym tylko uświadomić kolegom że astrofotografia to jednak hobby wymagające wyrzeczeń i i to nie małych. I pod terminem "wyrzeczenia"niekoniecznie rozumiem sprzedaż samochodu Zbyt osobiście odebrałeś mój post. Uwaga była natury ogólnej.
 2. A tak. Każdemu się wydaje że wystarczy budżetowy Newton, jakiś montaż kamera planetarna i już. Po pięciu latach i sprzedaży samochodu zmienia zdanie.
 3. Polish Astronomy Picture of the Day - 18 stycznia 2020 Okolice Messier 45 - autor Marcin Paciorek Nagrodą jest wydruk zdjęcia w najwyższej jakości przez Astrography.com więcej na www.polskiapod.pl
 4. Janusz,jak to jest w końcu z tym pozwoleniem na latanie z wykrywaczem? Trzeba mieć czy nie trzeba?
 5. Szansa jest, ale sam wiesz od ilu różnych czynników to zależy. Rozwiązaniem może być guider taki bez komputera - Lacerta czy cuś takiego.
 6. Fajna skala, moje starcze oczy wreszcie coś widzą Widzę że też wolisz białe gwiazdki niż te popaprane nijakie niby magentowe....
 7. Szukałem, szukałem - aż znalazłem, przypadkiem oczywiście. Szeroki kadr z tych samych okolic https://astropolis.pl/topic/50330-septuple-cluster/ Pod linkiem jest większa rozdzielczość, ale nie opisana.
 8. To spokojnie. Ja teraz uzywam PST Coronado na EM-11 i pracuje bez przeciwwagi. Na EM-10 wieszałem astrofotograficznie Takahashi FSQ 106N z kamerą STL 11000 guiderem i osprzętem ( razem lekko ponad 8kg) Tu masz fotkę z takiegosetupu, czasu po 600 sek z guiderem oczywiście.
 9. Ale do wizuala jak rozumiem? Ewentualnie planetarne astrofoto? Odpowiedź brzmi - tak . Tak jak napisałem Celestron C8 waży 7 kilo z hakiem z wyposażeniem - szukacz,kamera elektryczny fokuser- i spokojnie dawał radę na astrofoto planetarnym.
 10. Kupiłem radio i będę słuchał ISS i satelitów, a co...

  1. Show previous comments  13 more
  2. Agent Smith

   Agent Smith

   Wesołe jest życie staruszka! :)

   PS. Wiem coś o tym, na razie bawię się samym donglem, obieranie ze skorupki - na Wielkanoc, o ile zdołam do tego czasu pojąć przewagę "direct samplingu" nad tymi innymi, gorszymi rodzajami samplowania ;)

    

  3. wessel

   wessel

   Kurka siwa - co mi tak pesel wypominasz?  :)

  4. sp3uca

   sp3uca

   Zapomniałem napisać , w razie potrzeby porady w zakresie tych niższych niż widzialne częstotliwości pisz na priv jakby co.

    

   A.

 11. Takahashi to sprzęt, który-prawidłowo eksploatowany - jest typu plug and play. Przez kilkanaście lat eksploatacji montaży Takahashi( miałemw sumie 4 rózne -10,11,200 i teraz mam 11Z) jeden jedyny raz byłem zmuszony rozebrać montaż - ze względu na małą pszczołę której nóżka przykleiła się do zębatki głównej Jest bardzo kompaktowy,nie ma udziwnionego kształtu i kabli podłączonych w różnych miejscach - miałem w ręku CEM 25 Janoweta to wiem o czym piszę. Parametry ma identyczne jeśli nie lepsze. No i jest mało wrażliwy na przeciążenia. Wada- jedyna według mnie - wolny ruch w funkcji slew ( goto). O cenie nie piszę bo te obecne na rynku wtórnym są w bardzo dobrej cenie. Zapytajcie Qbanosa -wziął ode mnie 11 ,od razu na wyjazd do Ameryki Południowej - bez problemu. Acha, jeszcze jedno ważne -Takahashi mają cudowną, bardzo precyzyjną lunetkę biegunową, pozwalającą na błyskawiczne ustawienie na Polaris z dokładnością nieosiągalną w innych montażach za pomocą lunetki.
 12. Używałem EM-10 z SCT 8 cali do planet - nic się nie działo
 13. Ale nie męcz kamery, nie rób kilku godzin OIII i SII tą optyką, nie ma sensu chyba.
 14. Widzisz kształt gwiazdek? To chyba nie jest dobra optyka...
 15. Mamy na pokładzie speca od domowej klimatyzacji?

   

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.