Skocz do zawartości

wessel

♥ Konto Płatne
 • Zawartość

  8956
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  189

Ostatnia wygrana wessel w Rankingu w dniu 20 Sierpień

wessel posiada najczęściej lubianą zawartość!

Reputacja

13416 Excellent

O wessel

 • Tytuł
  Syriusz
 • Urodziny 31.05.1956

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.astrofun.pl
 • Skype
  maciekwessel

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Warszawa-Wesoła

Ostatnie wizyty

3385 wyświetleń profilu
 1. Jesli pozwolisz..... Pomijając sprawę kolorystyki mgławicy, bo to w sumie sprawa indywidualna ( dla mnie Twoja praca za bardzo leci w magentę) to cos dziwnego zrobiłeś z duzymi gwiazdami niebieskimi , które wygladają sztucznie i mają poza strefą koloru jasną obwódkę. Na pozostałych widać wpływ dodawanego Ha - zakładam że nie usuwałeś gwiazdek z Ha? Wszystkiei są żółto-zielone. Może warto jeszcze raz podejść? Korzystałeś z jakiegoś tutka do Ha LRGB?
 2. M17 Mgławica Omega

  Piotrze, to co ja zrobiłem w najmniejszym kawałku nie dotyczyło kolorystyki. Chciałem Ci tylko pokazać co uważam za błąd techniczny obróbki - te wypalone monochromatyczne pola. Niech one sobię będą białe, niebieskie albo zielone- ale nich mają szczegoły!
 3. NGC 6946 Fireworks Galaxy

  Niewykluczone. Poziom tła klatki 600 sekund jest ok. 1000 ADU.
 4. M17 Mgławica Omega

  Zaznaczam, to moje spojrzenie i nie wszystkim musi się podobać. Najpierw co bym poprawił : Zaznaczone obszary są pozbawione szczegołów, płaskie. Najpierw wywalam gwiazdki: Potem dodaję kolor i tak reguluję kontrast, aby nie było takich "wypalonych" obszarów: Na końcu dokładam oryginał Ha jako luminancję dla mgławicy: Oczywiście to jpegi i szybka obróbka stąd trochę śmieci w prawej części, ale myślę że pokazałem o co mi chodzi?
 5. M17 Mgławica Omega

  Do zabawy potrzebuję samo rgb, same gwiazdki.
 6. M17 Mgławica Omega

  A daj też samo rgb to pokażę obrazkowo
 7. NGC 6946 Fireworks Galaxy

  Masz rację, ale z powodu braku Ha ( te obszary wodorowe widoczne na zdjęciu to wyłącznie efekt mieszania rgb) trochę obawiałem się wyciagania magenty. Efekt nie jest tak zły jak się obawiałem.
 8. M16 HaRGB pierwsze starcie

  Maro , piszesz ojciec kocha swoje dzieci - i to prawda , każdy ma emocjonalny stosunek do swoich fotek. Ale ja to napisałem po to, aby to nie była ślepa miłość - jak dziecko ma brudne rączki to się mu pomaga umyć. Sugeruję właśnie bardziej krytyczne spojrzenie no własne prace...
 9. M17 Mgławica Omega

  Ambitny temat Piotrze, ale obróbka samej mgławicy to chyba do poprawki Możesz pokazać samo Ha?
 10. Wiosenno-letnie NGC7023 mgławica Irys

  Dokładnie to samo chciałem napisać. To nie ma sensu, nie ma do tego filtrów i nigdy nie widziałem dobrego zdjęcia ciemnej mgławicy z miasta za wyjątkiem VdB 62 i 63 No ale te dwie wyjątkowo jak na ciemnotki fotografuje się najlepiej w Ha.
 11. Początek Irysa C4

  Dlaczego pomijasz sprawy techniczne? To ważne, tym bardziej że właśnie od strony technicznej jak zapewne wiesz, ten obrazek pozostawia wiele do życzenia. Opis użytego sprzetu wiele by powiedział.
 12. M16 HaRGB pierwsze starcie

  Pomijając kolorystykę ( nie mam tu na dziaałce dobrego monitora) to szum jest masakryczny. No ale co kto lubi. Dalej będę powtarzał że cudów nie ma - ujęcia po 120 sekund z apertura 65 mm to nie to samo co ujęcia po 10 minut nawet z taką samą aperturą.
 13. NGC 40 czyli Muszka

  Straszne to maleństwo - bez szans żeby to jakoś sensownie bliżej pokazać. Trzeba pozostać przy takich kadrach...
 14. Michaś dyskusję na tematy związane z Polskim APODem bardzo proszę prowadzić tutaj. Nie zaśmiecajmy watku z pracami naszych kolegów proszę.
 15. Wystarczy poczytać na stronie www.polskiapod.pl a nie tylko oglądać obrazki. Tam jest to wszystko opisane
×