Jump to content

wessel

♥ Konto Płatne
 • Content Count

  15832
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  80

Everything posted by wessel

 1. Sławek, tak na gorąco bo nie za bardzo mam czas rano: dlaczego fantastycznych gwiazdek z Twoich gromad nie potrafisz przenieść na ta fotkę? Są rozlane i wyglądają na nieostre..Galaktyki w pierwszej wersji wyglądają ok, ale wg mnie ciągle brakuje tam kontrastu.
 2. Pomysł nie jest nowy. Janusz Płeszka zrobił mi taki tilter jakies 8 lat temu. Tu jest do przeskoczenia poważny problem technologiczny doboru materiałów. Duraluminium nie ma wystarczającej twardości i nie zapewnia powtarzalnosci ustawień.
 3. Bartek , zapytaj. Też wiem o takim przypadku jak opisał shiryu - i nie ma to znaczenia że tam nic nie ma - ma być tak jak jest ,bez zmian albo oryginał. Warto zapytać , albo wręcz mieć na piśmie.
 4. Myślę że warto poszukać w tych okolicach https://pl.aliexpress.com/item/4001230511160.html?spm=a2g0o.store_pc_groupList.8148356.55.6cd63d54mL62B2
 5. A czemu robiłeś klatki z dwoma różnymi filtrami i na różnych czasach? Według tego co mnie uczono nie ma to żadnego sensu, prowadzi wyłącznie do strat jakości. No chyba że jest to M 42 i Trapez, ale to nie w tym przypadku..
 6. Raczej - nikt ich nie organizuje.
 7. Najnowsza wersja podobno wspiera https://astronomy-imaging-camera.com/asiair/zwo-released-asiair-1-0-8-with-dither.html Tylko zwróć uwagę, że Takahashi EM-10 korzysta z protokołu Temma Junior, a to nie to samo co Temma 2. Są niewielkie różnice, ale utrudniające życie.
 8. Tu masz dyskusje na ten temat. EM-200 z grubsza ma taki sam protokół komunikacji jak EM-10 https://www.cloudynights.com/topic/643293-asiair-not-connecting-to-my-tak-em-200-mount/
 9. Montaże Takahashi wymagają specjalnych driverów i połączenia przez konwerter USB>RS 232 mocno wątpię aby ASI AIR nimi sterował, a na pewno nie robi tego bezpośrednio.
 10. A powiedziałeś jej że to dopiero początek ?
 11. Żądasz niemożliwego. Powody mogą być cztery: filtr, optyka, atmosfera, obróbka. Wylosuj który ci pasuje .
 12. Najskuteczniejszym sposobem poznania podstaw obróbki astrofotografii są... warsztaty. Dziś to wymarła forma, ale może się odrodzi. Dlaczego? Bo prowadzący ( dobrze prowadzący) warsztaty jest w stanie obejrzeć Twój materiał, doradzić pokazać, ruszyć suwakiem w tą czy w tamtą. Każdy materiał jest inny, każdy ma swoje wady i zalety. Każdy obiekt jest inny. Każdy człowiek jest inny. Te 3 x "inny" powodują, że nie ma dwóch identycznych workflow . I prośba o wskazanie sposobu obróbki konkretnego materiału to nieporozumienie. Jeśli założymy, że podstawy wszyscy znają, to - tu zgadzam się z
 13. No to masz pecha. Mój po wymianie sprawuje się doskonale.
 14. Uważaj Piotr, jak napisałem coś w tym tonie parę tygodni temu to mało mnie nie zbanowali.
 15. Nie wygląda to dobrze. Nie znam materiału, ale może warto jeszcze raz od początku???
 16. Filtry Baadera z rynku wtórnego bywają "jajkiem z niespodzianką ". Ludzie - nawet nieświadomie - używają i sprzedają filtry OIII CCD Baadera z kilku felernych serii, a sam Baader kilka lat temu za darmo wymieniał prawie dwuletnia sprzedaż tego typu fitrów, ze względu na generowane przez nie halo. Sam taki filtr kupiłem, miałem paragon i został wymieniony. No ale tamte są na rynku.
 17. Kupowałeś Baadera z drugiej ręki i nowego?
 18. Ciekawe. Jak się robi testy to fajne rzeczy wychodzą
 19. Racja. W NB gwiazdki nie powinny być tak duże.
 20. Ja na tym wieszałem FSQ 106 ( 7 kg) z kamerą STL11000 ( 1.8 kg) i osprzętem. Działał fantastycznie.
 21. Niezbyt dobrze poradziłeś sobie z obróbka gwiazd. Te niebieskie obwódki- mniejsze, większe i wręcz ogromniaste nie wyglądają dobrze. Powalczyłbym też z kontrastem - jest nieco "mgliście".
 22. Nie. Dlaczego? Bo mam stabilne zestawy i szkoda mi czasu na takie zabawy. Wynik znam. Pisałem to już kilka razy, ale napisze jeszcze raz. Kamery CMOS zaczynają się od poziomu QHY 600. I tyle. Na pewno znajdzie się wielu chętnych.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.