Jump to content

wessel

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  12,544
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  47

Everything posted by wessel

 1. Ja odpowiem. Nie jako obrazy zgłoszone do Papoda. Myślę, że nic nie stoi na przeszkodzie żeby każdy indywidualnie dogadał się z Adamem w kwestii wystawiania prac w jego galerii ( polecam kontakt bezpośrednio z nim) , ale to nie ma nic wspólnego ze zgłoszeniem na Papoda. Cała akcja jest non profit i jako taka pozostanie.
 2. Jest wyraźna różnica. Szybkie przeładowanie strony, o wiele szybciej działa poczta!!!
 3. Polish Astronomy Picture of the Day - 19 października 2019 Zaćmienie Słońca Chile 2019 - autor Michał Ostaszewski Bardzo ciekawy tekst autora zdjęcia na www.polskiapod.pl
 4. Niedługo polska edycja Astronomy Picture Of the Day będzie świętowała trzecie urodziny. Przez trzy lata eksperci największych polskich portali zajmujących się tematyką astrofotografii amatorskiej Astropolis, Forum Astronomicznego i Astromaniaka wskazali prawie 150 niezwykłych prac pokazujących piękno otaczającego nas Wszechświata. Pierwsza pracownia astrofotografii Astrography.com założona przez Adama Jesionkiewicza (znanego w środowisku jako Jesion) postanowiła wesprzeć naszą inicjatywę poprzez utrwalenie i nagrodzenie kolejnych zwycięzców kolekcjonerskim wydrukiem ich wspaniałych prac w najwyższej możliwej jakości (tzw. Giclée Fine Art). Parametry wydruku: - format: 40x30cm z certyfikatem długowieczności (80 lat do kilkuset lat, w zależności od formy ekspozycji) - druk pigmentowy - długowieczny, najlepszy jaki istnieje (Ultrachrome Pro) - wysyłka bezpośrednio do adresata (tuba, albo specjalna koperta płaska). - dostawa od 2 do 14 dni. Wydruk będzie podpisany tytułem pracy, nazwiskiem i imieniem autora oraz datą zdobycia tytułu. Mamy nadzieję, że taka forma utrwalenia Waszych prac i osiągnięć pozwoli na dalszy rozwój portalu i popularyzację polskiej astrofotografii amatorskiej.
 5. Na szczęście każdy z nas może robić ze swoimi bajtami to, na co ma ochotę. Ja na przykład lubię piękno Kosmosu w jasnej, kolorowej i nie zaszumionej elektroniką postaci. Zauważ że fotografując niebo " au naturel" de facto fotografujesz szum elektroniki Twojego sensora a nie niebo.
 6. Tam sporo się dzieje, ale jest ciemno https://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/8417-pozostałość-snr-g-132713-lbn-641/
 7. wessel

  M 27

  Hamal- pełen szacun- ale przeostrzyłeś tą fotkę...aż nienaturalnie wygląda..
 8. Dzięki. Kolejna lekcja - nie kończ obróbki o 12 w nocy :)
 9. Dokładnie tak jest. Są oczywiście jakieś tam podstawowe czynniki , na które zwraca się uwagę - ostrość, kadr, jakość tła, poziom szumów - ale i tak zdjęcie musi mnie się podobać nawet jeśli koledzy mają do niego sporo uwag. Warto ich słuchać, bo można się wiele nauczyć - i znów - dla siebie, nie dla kolegów. Szanowny kolego dobrychemiku - zdjęcie to nie tylko kolory. Kolory to tylko jeden ze składników. Polecam do poduszki
 10. A dziękuję Mistrzu ! ... nie za dobrze robi fotce jak się ją kończy o 12 w nocy po całym dniu roboty przed komputerem. Wszystkim to powtarzam a sam robię ten szkolny błąd. Trzeba dać jej czas na fermentację a dopiero potem filtrować
 11. No popatrz , widzisz coś czego nie było..rozmycie czyli blur??? do obrazka ??? No nieważne. Popracowałem nad nim trochę.
 12. Nie było odszumiane. Zobaczcie ile jest materiału! . Po pierwsze to skala - 0.7 arcsec/piksel, po drugie nie stosuję sztucznego ostrzenia. Ale chętnie spróbuję- bez przekonania.
 13. Piękny obiekt i piękne zdjęcie. Szkoda, że nie na naszym niebie... PS. Sporo szumu tła zostawiłeś Marcin.
 14. To matryca KAF 8300 generuje takie mikrospajki ze względu na swoja konstrukcję.
 15. Walki było trochę, ale nie było jakoś specjalnie trudno. Ważne jest , żeby ustawić Navi poza kadrem.
 16. Celem jaki sobie postawiłem planując ten kadr było pokazanie piękna błękitnej części mgławicy. Nie było to łatwe, bo jest ona bardzo subtelną mgiełką. Poza tym udało się nie objąć kadrem Navi - Gamma Cas, która skutecznie rozwala obrazek swoją dużą jasnością. Setup: Takahashi FS 128, ATIK ONE 6.0 na ASA DDM 60. Bez guidingu oczywiście. Ha: 30x1200 sekund, LRG: 24x300 sekund, B:60x300 sekund. Skala natywna:0.7 arcsec/piksel, skala obrazka poniżej 1.2 arcsec/piksel. Opis:
 17. Piękny duecik! Troszkę gwiazdki bledziutkie ale to subiektywny odbiór...
 18. Fajną stronkę znalazłem :) 
  https://it.wikipedia.org/wiki/...

  1. isset

   isset

   W okolicach Kasjopei w ogóle dużo się dzieje, wczoraj tam celowałem testując filtr Ha :)

  2. HAMAL

   HAMAL

   Znam lepszą :D dam znać jak dokończę ;)

    

 19. Jeszcze parę lat trzeba poczekać aż to się pokaże. Na razie jest pomysł
 20. To halo na gwiazdkach dominuje w tym obrazku...przyćmiewa piękna mgławicę.
 21. Napiszę jak obejrzę na porządnym monitorze.
 22. To specyfika kamery. Typowy szum CMOSa z miejsc o podwyższonym LP.
 23. Widać postęp...ale tło za niebieskie miejscami. Brak tego trzeciego kolorku też widać.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.