Jump to content

wessel

♥ Konto Płatne
 • Content Count

  13481
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  57

Everything posted by wessel

 1. Oczywiście że się nie ogląda do momentu, kiedy dzieje się coś tak widocznego że trzeba się temu lepiej przyjrzeć. Stretch jest narzędziem które trzeba używać do kontroli jakości.
 2. Nie Kuba, tlo nie jest "znośne". Jest zaszumione, nieprzyzwoicie zaszumione jak na sprzęt tej klasy i bardzo plamiaste, nierównomierne. ZA BARDZO WYCIąGASZ TEN MATERIAŁ !!!! No chyba że chcesz prezentować swoje prace w taki sposób, ale to już wola Autora i jest poza oceną
 3. No ja się niestety nie zgodzę z przedmówcą. Kuba, tak na początek przyjrzałbym się rozjechanym kolorom na gwiazdkach i nieładnym plamom w tle. Chyba trochę za bardzo wyciagnąłeś galaktyki jak na możliwości tego materiału.
 4. Ten refraktor nie będzie dobrze współpracował z Twoim Canonem. Nie pokryje całej matrycy równo oświetlonym i ostrym polem widzenia.
 5. Tak, obróbka. Tak jak lubię
 6. To fajnie działa tzw. syndrom inż. Mamonia lubię coś co już kiedyś widziałem Sławek, ja już pisałem kiedyś pisałem pod jedną z Twoich prac że lubisz małe nasycenie koloru na gwiazdkach... a ja lubię większe a są koledzy którzy wręcz uwielbiają praktycznie sam kolor. A na serio- ten FS 128 nie ma zauważalnej aberracji chromatycznej. Stary ale jary... fluoryt w rękach dobrych rzemieślników z Japonii robi swoje. Czy ty wiesz że oni do dziś odlewy korpusów montaży serii EM robią w formach piaskowych? Manufaktura.... ale kurcze działa lepiej niż masowa produkcja chińska.
 7. Dzięki. Od pół roku nie robiłem zdjęć na serio. To co pokazywałem to barbarzyńskie LRGB z Warszawy...
 8. Tak wyszło i jestem daleki od rozpatrywania dlaczego . Nie jestem aż takim detalistą żeby się tym specjalnie przejmować. Mam nadzieję że nie rani Cię to w jakiś specjalny sposób?
 9. Masz dedykowany sprzęt czyli lunetkę kolimacyjną Takahashi ?
 10. Troszeczkę ociepliłem gwiazdy, bo za niebieskie to towarzystwo było.
 11. Skoro sprzęt jest nowy to masz gwarancję a jak masz gwarancję to zażądaj wykonania kolimacji fabrycznej. I tyle.
 12. Małe niedopatrzenie...rano było
 13. W ten subtelny sposób dałeś mi do zrozumienia że zapomniałem wpisać setupu
 14. Boję się szumu. To jednak z miasta jest i tam w tle jest totalny syf.
 15. Taki właśnie nabyłem na popularnym profilu aukcyjnym Paczka jest w drodze i nie ogląda się za siebie
 16. Abell 31 to stara mgławica planetarna w gwiazdozbiorze Raka. Jest nawet dość duża, ale bardzo ciemna. Zdjęcie robiłem styczeń-luty-marzec 2020 w całości z Warszawy. FS 128, ATIK ONE 6.0 na ASA DDM 60. Ha: 75x1200 sekund bin1 OIII: 24x1200 sekund bin2 L: 42x300 sekund RGB: 24x300 sekund każdy kolor. Razem nieco ponad 42 godziny. Bikolor z gwiazdami RGB.
 17. Elektronika zmontowana i uruchomiona, jeszcze w postaci "pająka". Będzie w eleganckim pudełku, ale czekam na jeszcze jeden element aby je zaprojektować. Piszę o tym poniżej. Montaż fika manualnie aż miło, cicho i szybko - normalnie jedzie z prędkością gwiazdową. Zmanipulowany danymi podawanymi przez sprzedawcę kupiłem konwerter 12V>5V. ( taki jak na fotce poniżej) Katalogowo ma on wydajność prądową 300 mA więc do zasilania jednego silnika powinno wystarczyć - ale to nieprawda. SIlnik nie pracuje płynnie a efekt jest taki jakby przekładnia była uszkodzona i przeskakiwała. Dopiero po zasileniu źródełkiem 1 A zaczęło hulać. Czekam na inny konwerter o wydajności 3A. Zamierzam rozwiązać to w ten sposób, że całość będzie zasilana napięciem 12V np. z akumulatora. PS. Teraz zobaczyłem - przekroczyłem 20.000 postów ! To że ja tyle głupot piszę no to taki paskudny charakter mam, ale że Wy jeszcze to wytrzymujecie
 18. Czyli jednak coś niebieskiego tam jest
 19. Mój ulubiony obiekt. Tak patrzę - też Ci wyszło lekko niebieskawe otoczenie jądra?
 20. Małe i ciemne tylko. No chyba że nad zachodnim horyzontem złapiesz jeszcze coś z Jednorożca.
 21. Nie bardzo. A jak są to baaaaaardzo ciemne i wymagające dziesiątek godzin naświetlania i nie tej skali co masz - mgławice planetarne. Musisz poczekać na Łabędzia....Narrow band wiosną to zajęcie dla cierpliwych. Ja właśnie zaliczam 30 godzin palenia w Ha w większej skali - 0.8 arcsec/piksel
 22. Polish Astronomy Picture of the Day - 4 kwietnia 2020 Lambda Orionis - autor Przemysław "zombi" Ząbczyk Zdjęcie bierze udział w konkursie " Astrofotografia Roku Delta Optical" więcej na www.polskiapod.pl
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.