Jump to content

wessel

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  12,113
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  35

Posts posted by wessel


 1. Syrenko ( mini) - ja jak czegoś nie wiem to nie piszę. A tego  czy zadziała na 5V nie wiem. Jest dość prawdopodobne że tam jest wbudowany  jakiś stabilizator napięcia do zasilania silnika, ale nie znamy na jakie napięcie ustawiony. Jeśli na mniej niż 5 V to zadziała na powerbanku, ale jeśli na 5V to nie zadziała. Nie wiem, nie poradzę.


 2. Nie wiem, nie jest pokazane ani opisane . Poza tym to jest 6V a nie 5V które daje powerbank.

  Kup taki zasilacz

  https://zasilaczeonline.pl/zasilacz-impulsowy-6v-4a-smart-jgs-2406-t3.html

  nie wiem jak z wtyczką do tego napędu ale zasilacz co najmniej tej klasy

  Postaram się sprawdzić ten napęd, dam znać.

  Ale...dalej uważam że EQ3 to nie jest najlepszy pomysł. Na początek Ioptron SkyTracker albo SW SKy Adventurer Mini albo Sky Adventurer są tez inne podobne. To tego Twój Nikon z obiektywem 50 mm i już robisz Drogę Mleczną, Łabędzia itp.

   

  • Like 1

 3. W polu, czyli daleko od sieci 230V i bez samochodu?

  No to pozostaje stacja zasilająca firmowa albo własnej roboty ( jak rozumiem ta druga opcja nie wchodzi w grę). Można poprosić któregoś kolegów zajmujących się takimi rzeczami o wykonanie- będzie na pewno taniej i pod Twój zestaw sprzętu.

   

  Ale wracając do Twojego pytania - jak pamiętasz napisałem Ci o napędzie prostym np. typu Ioptron SKyTracker do użycia z aparatem foto i obiektywem - tam zasilasz aparat z jego baterii a napęd z 4 baterii AA które wystarczają na 24 godziny pracy.

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.