Jump to content

wessel

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  12,406
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  42

Posts posted by wessel


 1. A jeszcze jedno: " Mając na wejściu 3 kanały powinno się na wyjściu uzyskać również 3, inaczej oznaczać to będzie utratę reszty informacji"

  Mateusz,prześledź proszę metodę Tone Mapping stosowaną przez Metsavainio i zwróć uwagę, że on ZABIJA wszelkie szczegóły koloru przez brutalne odszumianie i blur. WIęc gdzie te informacje które rzekomo dodaje trzeci kolor a o których piszesz?


 2. Nie, Adama wersja to a'la AA. Za kolorowa, zupełnie nie w moim guście ( sorry Adam).

  Dajcie spokój już tym kropkom, one powstają albo przy ddp albo przy innej okazji  przy bardzo słabych i ekstremalnie wyciąganych sygnałach i do tego odszumianych prawdopodobie TGV. - zupełnie bezużyteczny obrazek.

   

  Tak zombi - to jest wyzwanie   :)

   

  Tomek , te matryce tak mają. Moje obie też ( ATIK 9.0  i 6.0)

   

   


 3. Tomek, dzięki za radę i nie gniewaj się , ale to co piszesz to ABC. To zdjęcie w HST wymaga zupełnie innego,niestandardowego podejścia.

  Bardzo jestem ciekaw jak innym to wyjdzie. Ja w necie znalazłem tylko trzy zdjęcia które w miarę mi podchodzą i jakościowo i kolorystycznie. Zresztą pisałem o tym, jedno jest na stronie distant-lights.at. AstroAnarchy i APOD z 2017 roku są dobre i na tym APODzie z czerwca 2017 wzorowałem kolorystykę. Ma on także super detal którego mimo usilnych starań i NIE ODSZUMIANIA luminancji nie udało mi si uzyskać. No ale facet robił to 17 calowym DK  a nie 8 calowym Veloce i z gór Teksasu a nie z Warszawy.


 4. Przecież to jest mierzalne. Ustalasz sobie jakiś poziom właściwy dla siebie i zawsze możesz do niego wrócić. Nie masz wtedy wątpliwości czy tło jest " za szare" czy nie.

  Nie wiem czy obrabiasz ale chyba każdy soft ma narzędzie do oceny jasności piksela względem sygnału bieli ( 100%, wartość 255 luminancji)

  • Thanks 1

 5. Spędziłem ponad dwadzieścia godzin nad tym obiektem z mizernym rezultatem. Dysproporcje sygnału Ha>SII>OIII ( OIII praktycznie nie ma) są tak wielkie, że złożenie czegoś sensownego przekracza moje umiejętności. Czekam czy ktoś podejmie wyzwanie i pokaże tego SImeisa  w HST sensownie. Według mnie jedyna w miarę osiągalna wersja to HaLRGB.

  Najlepsza wersja poniżej. A jeszcze niżej samo Ha.

   

  1351519598_SImeis57v1.thumb.jpg.d3c25a0602b898230c0f9c22deec2bd8.jpg

  1776054955_Simeis57Ha.thumb.jpg.14b47da564313307007f408eec64b738.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.