Jump to content

wessel

♥ Konto Płatne
 • Content Count

  14564
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  69

Everything posted by wessel

 1. A ja nie kumam- masz montaż ASA który zapewnia Ci komfort fotografowania bez guidera - co jak rozumiem pragniesz uzyskać - czemu go nie używasz? Za mała nośność do tuby?
 2. Paether - jednoznacznie jest to niedopuszczalne. A Wam powiem tak - żeby o czymś pisać to warto coś o tym wiedzieć. Znam dobrze polski kościół od kuchni, przez parę lat właziłem z kamerą w miejsca niedostępne dla zwykłych śmiertelników. I powiem tak - kościół prawdziwy to kościół zakonny. Kościół diecezjalny to fasada niszcząca wiarę. Acha, jestem ateistą. I dlatego wkurza mnie traktownie mszy jako innego zgromadzenia niż zlot fanów motocykli.
 3. No ale flaty kolego to przydałoby się zrobi/poprawić. Wyraźnie widać winietowanie optyki. I ciut za niebieskie gwiazdki według mnie. W dobrą stronę biegniesz Łukasz
 4. No właśnie, też się zdziwiłem jak przeczytałem. Skoro jest symetryczny błąd jak Kuba napisałeś to znaczy tylko tyle, że nie trafiłeś w Polaris. Cyt"prowadzenie uciekało ze stałą prędkością w jednym kierunku, a po flipie w przeciwnym."
 5. Ciekawe jak dodawałeś Ha, bo mało soczyste kolorki wyszły...
 6. Jakoś zapętał się kawał śmiecia a potem zniknął . Nowy flat nic nie dał Masz oko, bo w tej plamie barw to nie łatwo wyłapać no chyba że na max stretchu
 7. Jest dokładnie tak jak piszesz. Dlatego nie należy potępiać ani jednych ani drugich. De gustibus non est disputandum
 8. Z tym Orionem to szeroooooko będzie a ona słabiutka jak na takie otoczenie....
 9. To jest bardzo mało do zrobienia porządnej fotki. Po 12 godzin na kolor to już byłoby to.
 10. Proszę bardzo. Kosmos jest ciemny i nieprzyjazny i osładzanie go cukierkowymi kolorami na własny użytek mnie nie kręci. Nie lubię od jakiegoś czasu przesyconych kolorami zdjęć pseudo HST gdzie twórca na siłę ciągnie nasycenie, jednocześnie wycinając zielony. Skoro proporcje składowych są jakie są czyli Ha jest przeważnie najwięcej to dlaczego ma go nie być w finalnej fotce? Umiar we wszystkim jest lepszy moim zdaniem.
 11. Polish Astronomy Picture of the Day - 24 października 2020 Kratery Bailly i Hausen - autor Jerzy "Loxley" Łągiewka Zdjęcie bierze udział w konkursie " Astrofotografia Roku Delta Optical" więcej na www.polskiapod.pl Dołącz do nas na https://www.facebook.com/fanpagepolishapod/
 12. Tak to wyglądać 1 grudnia - Jacek Erbel wygenerował mapki
 13. Trzeba się szykować na grudzień. Będzie wysoko w Byku...
 14. Jak masz ciśnienie mnie to nie przeszkadza
 15. Tak ma być! Przecież brakuje jeszcze RGB!
 16. Ale tam jest 17-18 jednostek! Jest jakiś prikaz że ma być powyżej 20? Ja mam taki poziom czerni konsekwentnie od lat ( za pewnymi wyjątkami ale nie będę się tu rozpisywał). Uwagi -proszę bardzo - ale umotywowane. A nie po prostu że za nisko. Niebo świeci? W NB? Komu?
 17. Jest spory zapas, ale to celowy zabieg. Nie lubię cukierków. Kosmos nie jest tak bardzo jaskrawy...
 18. Ja się z nikim nie ścigam Romek.
 19. Zdjęcie zrobione w ramach oczekiwania na wschód właściwego obiektu, bo szkoda czystego nieba. Ha, OIII i SII: po 12 klatek 1200 sekund z tym że SII w bin2. Setup: Veloce RH200, ATIK 6.0 na ASA DDM 60. Z Warszawy. EDIT: muszę dopisać - brakuje jeszcze RGB w tej fotce!
 20. Brawo Tomek i Łukasz! Wysyp wystaw czołówki polskiej astrofotografii amatorskiej : Paweł, Łukasz teraz drugi Łukasz i Ty. Gratulacje! Szkoda że epidemia tak nam bruździ...
 21. Ja kupiłem w Polsce, w Łomiankach
 22. Może trafisz używaną ASA DDM 60?
 23. Te zasilacze które się tak znakomicie sprawdzają w moich walizkach mają jeden feler: strasznie ostre, nieobrobione krawędzie radiatora. Kontakt ( o który w nocy nietrudno) z ciałem kończy się szramą, z karoserią auta rysą do gołej blachy, ze spodniami - dziurą. Z żoną.... No więc zamiast zaokrąglać pracowicie krawędzie wydrukowałem mu ochraniacze. No i druga sprawa: BIOS komputera X96 nie ma funkcji Wake on Power Recovery, a funkcja Wake on Lan nie działa w moim układzie sieci. No to zrobiłem mu wspomaganie " Wake on paluch"
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.