Jump to content

Krzysiek_S

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  589
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

263 Good

About Krzysiek_S

 • Rank
  Procjon

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. To nie moje tereny, ale napisz może, skąd zrobiłeś zdjęcie i w jakim kierunku. Bez tej podstawowej informacji, myślę że nikt nie pomoże. Brakuje punktu zaczepienia.
 2. Brawo - dotąd, gdy była widoczna jakaś odległa elektrownia ze Ślęży, to zawsze chodziło o Opole. Warto zauważyć, że mamy do czynienia z najdalszą, zarejestrowaną obserwacją ze Ślęży - pobić ją mogą tylko inwersyjne Beskidy, pozostające melodią przyszłości. To raczej nietypowa sytuacja, gdy industrial występuje w roli najdalszej obserwacji z jakiejś góry. Wrzuciłbyś jeszcze tę GSA, bo zwykle jej ze Ślęży nie widać, a jeśli już, to słabo.
 3. Zdjęcie jest może i "sponiewierane" komputerowo, ale i tak piękne. Sugeruję, żeby szybko skontaktować się z redakcją DO. Może jeszcze dorzucą do wpisu, który właśnie został opublikowany.
 4. Kolejna kandydatura na DO, tym razem do dołączenia do istniejącego wpisu: https://dalekieobserwacje.eu/borzawa-polonina-rowna-i-bieszczady-zachodnie-z-radziejowej/ A przy okazji - w cytowanym poście, pod "miniaturą" panoramy kryje się link do zewnętrznego serwisu (easyzoom), a tam pojawia się błąd 404.
 5. Słowacy mają pierwsze zdjęcia Rumunii z Tatr. Nie jest to jeszcze Vladeasa z Krywania, ale przynajmniej wiadomo, że wcale nie trzeba czekać na zimę. Gratulacje dla Richarda Ježíka! https://naobzore.net/clanok/276-rumunska-epopeja-tatranskej-zuly
 6. Mam nadzieję, że ten ciąg dalszy nastąpi też na DO. To się nazywa: włoskie krajobrazy! Ta obserwacja też powinna trafić na DO. Odległość jest podobna, jak w obserwacji z Olkusza, która kiedyś budziła wielkie emocje. BTW, kilkaset metrów na północ od podanego na blogspot.com miejsca jest nieco wyższe wzniesienie (Wielka Góra 386 m n.p.m.) - próbowałeś też stamtąd?
 7. Jednak telefon, to jeszcze nie to, co normalny aparat fotograficzny :-). Czekamy zatem. Na razie tylko domyślam się, że ważną rolę odegrał aktor drugiego, a właściwie nawet trzeciego planu - pojedynczy pik, widoczny na lewo od gór wypełniających środek kadru.
 8. Michał nieźle zaszalał w Chorwacji, czego mu szczerze gratuluję :-). Nie miałem tyle szczęścia w Bieszczadach i w Pieninach, ale w środę (26.08) nacieszyłem oczy widokiem z nowej wieży na Radziejowej. Najdalej było widać Małą Fatrę - Stoh i Vel'ký Rozsutec (ok. 110 km). W kierunkach wschodnim i południowo-wschodnim - niestety, słabizna.
 9. Na 2 i 3 widać Keprník i Šerák, w północnej części Wysokiego Jesioniku. Z podanego miejsca można zobaczyć Śnieżnik, troszeczkę na prawo od krawędzi kadru nr 2 - pod warunkiem, że nie zasłania go las, widoczny na zdjęciach. Ostatnią widoczną górą, na tym zdjęciu, jest Biskupia Kopa. Reszta została opisana na symulacji, zamieszczonej w poprzedzającym komentarzu, więc nie ma się co powtarzać.
 10. Brawo. Po raz kolejny zachód Słońca czyni cuda. Na Szumawę z Karkonoszy potrzebna jest inwersja, taka jak 2 stycznia. Poza tym - Szrenica może się okazać i tak za niska. Warto wejść wyżej, w okolice Łabskiego Szczytu, Śnieżnych Kotłow i Wielkiego Szyszaka.
 11. Uzupełnić można, że wyliczyłeś obserwacje udokumentowane. Nie zapominaj o Borżawie (np. tu: http://www.dalekieobserwacje.eu/bieszczady-polonina-rowna-i-borzawa-z-malej-wysokiej-233-km/ ). Możliwe (co nie znaczy łatwe) są znacznie dalsze, w tym rekordowe w naszym regionie 340 km, z Krywania do Vladeasy. Co do pytania 3, to wiem, ale nie wiem, czy mogę kłapać na prawo i lewo. Witek w tym roku, po długiej przerwie, odezwał się na dalekich obserwacjach, ale poza tym nie mam pojęcia, jak z nim nawiązać kontakt.
 12. Stara, nie stara - przynajmniej miałeś już odpowiednie wyposażenie fotograficzne i wiedziałeś, w którą stronę je wycelować. Zdjęcie stamtąd przywołuje u mnie wspomnienia. Latem 1997 robiliśmy z kolegą, w tamtej okolicy, grań Hintere Schwärze - Similaun. Trafił się dzień z niesamowicie przejrzystym powietrzem. Wtedy nie byłem jeszcze "dalekoobserwacyjny", więc pewnie i tak bym poprzestał na ogólnych fotkach. Nawet gdybym jednak chciał czegoś więcej, to miałem Smienę 8M, klisza się kończyła, a w dodatku dałem aparat koledze i obiecałem, że zdjęcia będą jego. Dwa dni wcześniej, jego sprzęt (chyb
 13. Jeśli widok odpowiada temu tutaj: http://www.dalekieobserwacje.eu/tatry-z-warzyc-k-jasla/ to może by tak odświeżyć ten wpis? Zdjęcia faktycznie są piękne, Jasło pod Tatrami! Poza tym starsze wpisy dublują się: http://www.dalekieobserwacje.eu/tatry-z-warzyc/ - co myślicie o tym, by je przy okazji scalić? Nie wiem, ile z tym jest pracy, a łatwo daje się dobre rady z zewnątrz.
 14. Michał, poprawić te drobiazgi w opisie i dodać na DO: http://www.dalekieobserwacje.eu/tatry-z-siniewskiej-gory-200/ Bieżący materiał jest najzwyczajniej w świecie jeszcze lepszy! W tym roku 200-kilometrowe obserwacje już chyba spowszedniały, ale moim skromnym zdaniem, nie ma się co przyzwyczajać. Kończąca się właśnie zima (kalendarzowa, bo w pogodzie prawie jej nie było) stanowiła, w ciągu ostatnich kilku lat, wyjątek pod względem liczby dni z aż tak sprzyjającymi warunkami. Może powinno się dodać "wykorzystanych" do "dni". Pamiętam jednak całkiem niedawne zimy, podczas których w ogó
 15. Radek, jesteś pewny, że na zdjęciu jest Błyszcz, a nie ma Bystrej? Błyszcz nawet nie jest porządną górą, tylko raczej punktem w grani głównej, z którego odchodzi boczny grzbiet z wyższą Bystrą. Dodatkowe: Chyba wiem, co jest grane. W bazie nazw, u Ulricha jest Błyszcz, a nie ma Bystrej! Nie rozumiem, jak to się stało, bo przecież chodzi o najwyższy szczyt Tatr Zachodnich.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.