Skocz do zawartości

DaVidoSS

Społeczność Astropolis
  • Postów

    95
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez DaVidoSS

  1. Polecam Wam świetna grę internetowa na długie zimowe wieczory , na pewno nie będzie Wam zimno!! Opis: Inter-War wygląda jak masa innych kopii gier typu Ogame, lecz nią nie jest. Struktura jest podobna lecz już na początku widać różnice od innych klonów. Wiele rzeczy zostało poprawionych aby gracze mieli jak najlepiej. Nowy system ochrony graczy oraz przebudowany system walk gdzie nie spotkasz już takich błędów jak w innych grach. Zapraszamy do gry Inter-War Parametry Gry: Prędkość gry: 100x Szybkość floty: 20x Prędkość wydobycia: 150x Dodatki w Grze: -Kapitol a razem z nim 8 resortów które urozmaicą rozgrywkę. -Demontownia pozwala na zdemontowanie nie potrzebnej floty jak i obrony. -Rynek, dzięki niemu można kupić lub odsprzedać statki innym graczom. -Link polecony dzięki temu możesz wspomóc grę otrzymując za to odpowiednią nagrodę. -Bank pozwala na ukrycie lub schowanie surowców na planecie przez atakiem. -Symulator Walk pozwoli ci na odpowiednie zaplanowanie ataku. -Dwa nowe budynki. -Pięć nowych badań. -Osiem nowych statków. -Trzy nowe struktury obronne. -Nowy system ochrony graczy. -Nowy system walk. A wszystko po to aby umilić wam rozrywkę Informacje Link do gry : http://www.inter-war.pl Link do forum : http://www.forum.inter-war.pl
  2. No co wy przecież to była Nemesis !!
  3. A ja tez sobie zobaczyłem a skoro zobaczyłem to i Wam pokażę... Widok Słońca z Ziemi ,FOV ~17. Odległość do Słońca ~142 000 000 Km Na lewo od Słoneczka mamy kolejno: Merkury ,Antares i nieco wyżej nasz Srebrny Glob. A teraz z Saturna.. Widok Słońca z Saturna ,FOV ~17 Odległość do Słońca ~1 425 000 000 Km Ta niebieska maluśka kropeczka powyżej słońca to my na Planecie Ziemia. Odległość do Ziemi ~1 500 000 000 Km Czasem to zabawne nie pojmować takich odległości , a kiedy indziej to denerwujące..
  4. Moon_Guided Krótki film który wykonałem za pomocą teleskopu i kamery internetowej. Wykonany z prędkością 5 klatek na sekundę celem uzyskania jak najlepszej jakości. Zalecam naciśniecie Play i chwilę potem Pauzę ,poczekać aż się cały film zbuforuje i przeglądać przesuwając suwakiem postępu lub użyć opcji zwiększenia prędkości odtwarzania np x5 jeśli taka opcja jest dostępna. http://www.youtube.com/watch?v=B4CzudYQD-g
  5. Przejściówka LPT na PCMCIA zadziała... Celem uzyskania prawidłowego adresu I/O dla Parallel Port na PCMCIA przewaliłem 3 stare systemy win 98,ME,2k ale niestety win 98,ME nie widza w nowych notebookach magistrali PCI-E a jak również nie ma sterowników a w 2k nie da się zmienić adresów zupełnie jak w XP. Po kilku dniach rezygnacji wpadłem na inny pomysł ze skoro nie da się adresów zmienić w systemie może da się je zmienić w QCfocus i K3ccdtools. I co? EUREKA!!!! QCfocus poprzez hex edycje zmieniony adres z &378 na FDE8 i działa...w K3ccdTols prze konfigurowany plik konfiguracyjny k3ccdtols.ini i pojawia się nowy port dla obsługi LX. Całość działa wyśmienicie. Jak kogoś interesują szczegóły to pisać puki nie zapomnę jak to zrobiłem.
  6. Polecam stos oprogramowania astronomicznego zebranego na jednej stronie DOWNLOAD ASTRONOMICAL SOFTWARE
  7. A się wściekłem i rozebrałem to chińskie coś. Okazało się ze skas maleńka śrubka się tam znalazła i przychaczylo.Nie wiem gdzie była ale jak rozebrałem obudowę to wypadła lekko przytarta. Następnie motor raz jeszcze zaszwankowal i nagle ruszył i działa ok. co gorsza postanowiłem luzy pokasować i ukręciłem tulejkę ślimaka gdy dokręcałem kontrę. Ten montaż to straszny badziew. Odchudzony na maxa.Wszystko tak sfrezowane by jak najmniej wazylo. co teraz będzie...!!!
  8. Wczoraj padł Auto star a raczej motor osi RA. Zaraz na starcie podczas align teleskop ruszył a zaraz potem dziwnie zawył i stanął i pojawia się napis Motor failure. Wygląda tak jakby coś się zacięło. Co teraz?
  9. Cześć i o Jezu!! Dziś odnalazłem moja 7-emkę na niebie. Okazało się ze Her M.K miał racje. To jest Orion. Rozpoznałem te cześć tego gwiazdozbioru dopiero gdy Księżyc poszedł spać. Obserwacje zaczęły się okrutnie od defektu silnika osi RA. Także Auto-Star raus! No ok skoro już tu jestem rozłożony to tu jest Jowisz tu Księżyc a tam Mars po drugiej stronie. Pożegnałem Latarnie krótkim ''Pa oślepiaczu'' i nastała ciemność.Zupełnie jakby ktoś światło zgasił... No i się zaczęło...co gdzie jest? O jej pojęcia nie mam. Przydała by się jakaś mapa lub coś. O tu to chyba Lutnia będzie z Vega. O to tam chyba był ten pierścionek.. Zaciaglem teleskop w tym kierunku i po 30min popychania znalazłem Ring Nebula ku swojemu zadowoleniu.Następnie skierowałem obiektyw na inny widoczny obiekt -Plejady.Fajne jaśniutkie gwiazdeczki..oczywiście znowu za duży power ale cóż to największy okular jaki mam. Tak se patrze a tu nagle --siuuut--> przeleciał jakiś speedy. Prościutko przez Plejady godzina 4.03. Coz to mogło być? Popchałem za nim teleskop i zauważyłem ze w trakcie lotu na ułamek sekundy znikał kilka razy.Chyba od prędkości bo pisze Wam ze zasuwał jak rakieta. Potem ponieważ z powodu własnego lenistwa i głupoty nic nie moglem znaleźć innego ,pchałem rurę to tu to tam ciągle patrząc w okular. Niestety ..Gwiazdy ,gwiazdeczki ,setki podwójnych systemów nawet jeden potrójny ale żadnego pięknego DS. A niebo czyściutkie jak łza. Juz tak parę godzin szukam igły w stogu siana aż tu nagle przypomniałem sobie o "siódemce".. Rozejrzałem się tu i tam nie ma. No dobra gdzie może być ten Łabędź..Nagle patrze JEST.!!!TO ONA!!100% ale i tak nie mam pojęcia co to za gwiazdozbiór ale zapamiętam gdzie był i w domu sprawdzę ...myślę sobie. Skoro odnalazłem moja 7-emkę to i zapchałem nań teleskop mniej więcej ,patrze w okular .i... -aż czapkę zdjąłem z głowy. Niesamowity widok. Co za ogrom...co za piękno!! Każdy wie o co biega.. Potem jeszcze zapchałem obiektyw na "boginie światłości" Venus mega power , daje tak po galach kolorkami jeszcze gorzej niż Mars.Heh po czymś takim co widziałem w Orionie nie ma u mnie szans. Pora na mnie...Brak filtrów słonecznych.
  10. No właśnie. Zrobione RAW mod dla kolorowego CCD. Ale niestety okazało się gdy wziąłem laptopa ze nie ma portu LPT. Zakupiłem PCMCIA z portem LPT ale niestety nie działa. Inne adresy niż standardowy LPT na płycie głównej komputera i nie da się ich zmienić ani w XP ani w programach takich jak K3cctols czy qfocus. Zakupiłem USB na LPT konwerter ale wątpię ze zadziała.... POMOCY!! Czy muszę kupić jakiegoś starego laptopa?
  11. ????? Te białe kropeczki są zawsze w tym samym miejscu na każdym zdjęciu. Co to są hot piksele? Czy kamera jest uszkodzona?
  12. Cześć! Po kilkunastu dniach przygotowań oraz wyciszenia się wewnętrznego podjąłem się próby przerobienia kamerki Philips SPC 900NC na długie czasy. Po 3 godzinach sytuacja została opanowana i kamerka spisuje się znakomicie Proszę o wskazówkę, co to jest te punkciki na zdjęciu poniżej. Przez chwile myślałem ze to gwiazdki ale przecież nie na trawniku. Wiec co? Exp 90 sec w prawie całkowitych ciemnościach
  13. No dobra tylko co te ultra dźwięki zwabią? Co zjada ważki? Może niedźwiedź? Trzeba uważać by odstraszając jedno nie zwabić innego paskudztwa..i zamiast zostać pogryzionym zostanie się zjedzonym... Swoja droga samotny teleskop na środku polany ...to musi być smutny widok.
  14. To może jakaś skrócona wersja? Az się boje proponować bo się zaraz obrazicie. Cos w temacie sprzętu by nie ujmować intymności podczas obserwacji. Np: Poradnik, jak używać sprzętu obserwacyjnego w rożnych warunkach atmosferycznych ,porach roku. Myślę ze Wy Terminatorzy wśród astroamatorów możecie śmiało się wypowiedzieć w tytułowej pracy na temat np jak wytrzymać na -15 C i na co zwrócić uwagę by sprzęt nie ucierpiał. ???
  15. Jeju !!! Oczywiście ze to to... Najlepsze jest ze patrzyłem na ten gwiazdozbiór ale mojej siódemki nie widziałem.. Dziękuje serdecznie...
  16. Ech macie racje... Pozostaje tylko Google... Czemu nie astro-forum.org?
  17. Cześć. Szukałem już sporo ale nie mogę znaleźć żadnej informacji o czymś takim. Kiedyś jako kilkunastoletni chłopak spoglądałem w niebo i zapamiętałem do dziś 3 szczegóły nieba z tego okresu. Wielka niedźwiedzicę którą nazywałem duży wóz,co jest do dzisiaj, następnie mały wóz który już się okazał nim nie być (Plejady) oraz pewien gwiazdozbiór chyba ,co wyglądało mniej więcej tak: Czy ktoś z Was wie co to mogło być? Wydaje mi się ze to było latem na wschodzie całkiem blisko zenitu.Mieszkałem na Pomorzu. Problem w tym ze ten obrazek jest z pamięci ale na 55% mogę powiedzieć ze chyba tak to wyglądało.Na pewno kształt ale czy ta 7 była w lewo czy w prawo nie jestem pewien.
  18. O jej rzeczywiście. Nie potrafię się wysłowić.. Naturalnie ze chodzi o przewodnik a nie tutorial. I naturalnie jest to prośba a nie żądanie. To miałaby być Pomoc (rozeznanie)a nie TACA. Ja np dopiero gdy 5 raz oglądałem Double Cluster zajarzyłem ze g...o widzę. Potrzebny jest okular z ogniskowa min 30mm a takiego nie mam.Heh.
  19. Cześć. Chciałbym poruszyć pewną sprawę/prośbę.. Wpadłem na pomysł że Nasi zaawansowani koledzy zamiast nerwowo patrzeć w chmury ,mogliby przygotować na tym forum jakichś unikalny , uniwersalny poradnik obserwatora dla rożnych obiektów, DS,Planet,głazów itd. Naturalnie przy uwzględnieniu rożnych rodzajów teleskopów. No wiecie taki przewodnik o co z czym przy jakich warunkach się ogląda i w jakim powiększeniu, jakie filtry by pomogły, na co zwrócić uwagę i czego się wystrzegać. Następnie powinien go ktoś na język chłopski przetłumaczyć żeby to miało sens.(Ci co owego tłumaczenia nie potrzebują nie potrzebują również poradnika) Niestety sam nie mogę czegoś takiego stworzyć bo to właśnie mnie miedzy innymi by się taki poradnik przydał. Często jak oglądam obiekty na niebie to mam chwile zwątpienia.Zadaje sobie wtedy pytanie czy aby na pewno dobrze to widzę?Hmm? A jak oglądają to inni na swoim sprzęcie? albo znaleźć odpowiedz na pytanie dlaczego ja to tak słabo widzę? albo wcale? No tak -można by sobie z 2 h poświecić na jednym DS i popróbować tego i owego (pod warunkiem ze ma się zaplecze sklepu ASTRO)ale biorąc pod uwagę ze jest tyle do zobaczenia a noc jest krotka i pogoda chwiejna (nie wiadomo kiedy się znowu popatrzeć przydarzy) raczej nie ma się 2 godzin. Wiec? Co Wy na to?
  20. Cześć ! Jak pisałem już wyżej (za co dostałem minusa) mam tylko 2 filtry i o nich mogę się wypowiedzieć. Przez ''obiekty DS wtedy są słabsze'' miałem na myśli znacznie ciemniejsze niż bez filtrów. Pewnie jak Ktoś ma filtry za 500 euro to sama cena mówi za siebie ze to coś musi poprawiać widok. Ale żeby na tyle że się zobaczy strukturę danego obiektu?? Wątpię. Wydałem na UHC Lumicona 140 Euro i dla mnie to wyrzucona kasa. Może na jesieni coś będzie ten filtr potrafił. Poza tym dziwie się ze nikt z Was nie zauważył sensu tematu. Chłopak pytał czy zobaczy ''te'' obiekty przez swój teleskop bez filtrów ,a z tym raczej nie będzie problemu przy 10'' Wiec napisałem Swoja droga zaraz po napisaniu tego tematu autor poleciał na łowy, wiec poczekajmy aż ochłonie i się wypowie. Pozdrawiam
  21. Racja źle sformułowałem. Chodziło mi o przejrzystość powietrza a nie o turbulencje. Co do filtrów jak pisałem :nie widzę różnicy przy obserwacji z filtrami czy bez oprócz tego ze obiekty DS wtedy są słabsze.
  22. Cześć. Sam jestem powiedzmy na końcu początku zabawy z DS ale mogę Ci powiedzie ze to nieprawda.-(bez filtra nebularnego nie podchodzić) Ogólnie filtry maja swoje zastosowanie bardziej w astrofotografii niż w obserwacji ogólnej przez okular. Przy obserwacjach DS najważniejszy jest SEEING oraz umiejętność znalezienia interesujących nas obiektów oraz możliwości naszego sprzętu -zasięg MAG. Kiedyś na początku nie widziałem żadnego obiektu DS. Spowodowane było najprawdopodobniej tym ze w wyższych partiach atmosfery występowało zamglenie. Następnym razem ukazały mi się przepiekane obrazy DS. Mam dwa filtry UHC Lumicona i Omegon IR-Block. Pierwszy pomaga przy wysokim LP(light polution)ale przy moim 4-5 Mag nie daje on żadnej zauważalnej różnicy. Drugi pomaga przy avikowaniu wyodrębniając szczegóły planet. Ogólnie jeśli masz znakomite warunki do obserwacji nie potrzebujesz żadnego filtra. Trzeba zdać sobie sprawę ze obiekty ds nie wyglądają tak jak na kolorowych publikacjach w necie. To takie nachuchane krzaczki.Zastosowanie odpowiedniej techniki obserwacji ,zerkaniem lub skupieniem wzroku na np gwieździe opodal obiektu DS i jednoczesnej obserwacji danego obiektu umożliwi dostrzeżenie struktur danego DS-a .Zastosowanie odpowiedniego okularu(powiększenia)jest również sprawa znacząca. U mnie w teleskopie o ogniskowej 1200 i okularze 20mm =60x i polu widzenia 65 stopni Double Cluster wcale nie wygląda na podwójna gromada .Potrzebny jest większe pole widzenia lub mniejsze powiększenie. Z kolei np Nebula Ring da się obserwować w powiększeniu nawet 300 x. Szczerze powiem ze jakkolwiek porady naszych forumowiczów są niezwykle cenne lecz największego doświadczenia nabiera się pod gołym niebem a nie przed ekranem monitora. Powodzenia udanych łowów. Ps :dzis atakuje Plejady , Marsa i Venus.
  23. A ja uprzednio polawszy woda wycieram delikatnie ręcznikiem papierowym kuchennym. Przecież nie będę się po godzinie zwijał do domu . Podczas obserwacji Double Cluster przez pole widzenia okularu 20mm (FOV 65) przeleciał w ciągu 2sec jakichś jasny obiekt.Jego jasność oceniam na 4-5mag. Z pewnością nie był to jeden z perseidów wiec chyba satelita jakichś. Dość jasny jak na satelitę , no i w powiększeniu 60x wciąż była to jasna żółtawo czerwona kropka. Dziś idą Plejady ,Venus i Mars pod obiektyw.
  24. Witam. Nareszcie sie udało i pogoda dopisała jako tako. Głównym zadaniem był test kamerki Philips SPC 900 NC. Wyszło jak wyszło ''pierwszy raz'' ale ze nie mogę się powstrzymać to dodam fotki. Druga sprawa to znaczna poprawa zaśmiecenia LP. Ostatnio jak mierzyłem LP było 4.3 mag a teraz mam 5.8 mag. Widziałem nawet Drogę Mleczna dopóki księżyc nie wylazł. To samo tyczy się obiektów DS. Znaczna poprawa. Czy istnieje jakichś sposób na czyszczenie optyki teleskopu z wszechogarniającej kondensacji wody z powietrza? Zmora.. Pozdrawiam..
  25. Dzieki za szybka odpowiedz. Mam tu jeszcze w tym zestawie filtr IR Block Omegona do czego on mi posłuży? Powinienem z nim robić te avi czy bez?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.