Jump to content

SebaSan1981

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  86
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

8 Neutral

About SebaSan1981

 • Rank
  Alnitak
 • Birthday 10/28/1981

Kontakt

 • Strona WWW
  http://sebasan1981.blogspot.com/
 • Facebook / Messenger
  579389
 • Skype
  sebasan81

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  South Elmsall - United Kingdom
 • Zainteresowania
  astronomia, historia XX wieku, pływanie, grafika, retrogaming, figurki anime/fantasy
 • Sprzęt astronomiczny
  Reflektor Astar 750/150 + dodatkowe akcesoria
 1. Skoro Wszechświat powstał na skutek Wielkiego Wybuchu i zaczął się rozszerzać to zdrowy rozum wskazuje że nie może być nieskończony, Jeśli się rozszerza to gdzieś musi mieć jakąś granicę (bez dywagacji co znajduje sie poza tą granicą). Dlatego nie przekonują mnie teorie o nieskończoności naszego Universum... ale to tylko moja prywatna opinia.
 2. Też się kiedyś zastanawiałem czy życie na planecie krążącej wokół gwiazdy która "wypadła" z ciągu głównego jest możliwe. Ekosfera wokół białego karła jest zapewne bardzo wąska, toteż planeta musiała by krążyć bardzo blisko takiej gwiazdy by otrzymywać ilości energii niezbędne do podtrzymania życia w ekosystemach planety. Co się z bliskością gwiazdy wiąże - jej bliskie sąsiedztwo to też większe jej oddziaływanie grawitacyjne i znaczne siły pływowe na planecie. Gdyby planeta miała strukturę podobną do ziemskiej, działalność wulkaniczna wskutek tektoniki płyt byłaby na niej zapewne większa niż wulkanizm na księżycu Io krążącym wokół Jowisza... To niekoniecznie sprzyjało by klimatowi odpowiedniemu do życia (przynajmniej takiego opartego na związkach węgla jakie obecnie w miażdżącej przewadze mamy na Ziemi).
 3. Kiedy będą następne targi astronomiczne w UK?? Zna ktoś może najbliższe terminy i lokalizacje??
 4. Witaj kolego!! Bardzo fajna historia, az troszkę Ci zazdroszczę że moja nie potoczyła się w podobnym kierunku To forum jest świetne, pełne sympatycznych zapalonych w miłości do astronomii ludzi, dobrze zrobileś że się wreszcie zarejestrowałeś!!
 5. To drugie zdjęcie podoba mi się bo ogólnie lubię tego typu zjawiska powiazane z Księżycem. Dlatego dalem zasłużonego plusika
 6. To prawda. Ale chęć podboju kosmosu w latach 60-tych XX wieku podyktowana była też "zimnowojenną" rywalizacją. Rywalizacja pomiędzy mocarstwami była wielką motywacją dla rozwoju technologii kosmicznych, nie tylko na poziomie militarnym ale także naukowym i cywilnym. W obecnych czasach Rosja i USA już się tak nie "ścigają" jak kiedyś. Z rządów uszło troszkę powietrze do nadymania się i prężenia muskułów. Odbija się to niestety na badaniach kosmosu. Amerykanom zestarzały się wyeksploatowane wahadłowce, więc je wycofali z użytku. Na nowe pojazdy jest za mało kasy bo większość środków jest przeznaczonych na wojny w Iraku i Afganistanie. Rosjanie obecnie nie walczą z nikim ale ich wahadłowiec Buran od lat rdzewieje w kosmodromie, i jakoś nie mają motywacji by rozwijać ten ciekawy projekt... Ciekawe kiedy ten zastój w rozwoju technologii kosmicznych się zakończy, co musi się stać by na nowo ludzkość wyruszyła w przestrzeń kosmiczną??
 7. Waldek, Michal_B - rewelacyjne fotki Marsa. Odwiedziłem teraz forum głównie po to by sobie pooglądać zdjęcia userów. Sam własnych nie mam czasu robić, wyrwanie się choćby na dwugodzinne nocne obserwacje uważam za sukces :/
 8. Dawno nie zaglądałem na to fajne forum.. Wspominałeś o poszukiwaniach gry Space Shuttle w polskiej wersji językowej. Z tego co wiem to na żadnym carcie póki co nie ma gry w tej wersji ale jeśli chodzi o rom do emulatora to powinno dać się tego typu translację wykonać. Pogadam z kilkoma kolegami z innego forum, którzy zajmują się tłumaczeniem gier. Może coś się uda osiągnąć i na światlo dzienne wyjdzie ta ciekawa gierka w wersji PL Przypomniałem sobie jeszcze o jednej grze. Jako zapalony fan retro konsol i retro gier nie mogłem nie nabyć wspaniałego carta na Nesa jakim jest Solar Jetman. Gra opowiada o przygodach załogi statku kosmicznego eksplorującego różne planety. Najciekawszym smaczkiem jest poruszanie się w grze i bardzo ciekawie zastosowany efekt oddziaływania grawitacji każdej z planet na pojazd kosmiczny gracza. Poza tym każda z planet charakteryzuje sie innym rodzajem powierzchni. Polecam gorąco wszystkim miłośnikom retro gier!! Dla zachęty krótki filmik z gameplayu na YouTube:
 9. Przypomniało mi się jeszcze coś... jakieś trzy lata temu natknąłem się na emu na bardzo interesującą strategię pt. Overlord. Gra stworzona przez firmę Probe ale wydana pod szyldem Virgin spodobała mi się od pierwszego wejrzenia. Nie jest to typowa strategia z polem bitwy i walczącymi naraz setkami przeciwników. W Overlord większy nacisk jest położony na wybór odpowiednich opcji a co się z tym wiąże - umiejętne rozbudowywanie bazy, kupowanie jednostek bojowych oraz transport wojsk. Możliwości logistyczne i taktyczne są bardzo rozbudowane. Na początku sterowanie w grze może wydać się skomplikowane ale po dłuższym czasie gracz bez problemu będzie rozpoznawał wszystkie opcje, czytał komunikaty (wyświetlane teksty sa bardzo ważne!!). Overlord może poszczycić się śliczną oprawą graficzną. Wszystkie menusy i opcje wyglądają przepięknie, animacje futurystycznych pojazdów i budowli prezentuja się rewelacyjnie. Audio podczas gry niczym się specjalnym nie wyróżnia, są to pojedyncze dźwięki komunikatów oraz jednostek bojowych w akcji. Overlord to gra o niesamowitym klimacie tworzonym przez niesamowicie wyglądające futurystyczne budowle i technologie. Poza tym w grze występują cztery rasy do wyboru (różnią się tylko "stylistyką" miast bo jednostki mają identyczne) i każdy gracz wybierze jakąś dla siebie. Podsumowując - jest to z pewnością jedna z najciekawszych i najlepszych strategii na Nes i ściśle związana z kosmosem co sprawia że może być interesująca dla miłośników tematu
 10. Warto w tym momencie zastanowić się w jakiej formie istnieje materia wewnątrz czarnej dziury. Czy jest to zwykła materia zagęszczona do niewyobrażalnych wprost granic (czyli taka która powstawać zaczęła zgodnie z wielką teorią unifikacji) czy też jest to stan materii, w której istnieją dwa oddziaływania (oddziaływanie silne i elektrosłabe) jaki istniał zaraz po Wielkim Wybuchu przed pierwszymi "zamarzaniami"?? Czy grawitacja czarnych dziur jest tak silna by być w stanie wytworzyć proces odwrotny do procesu "zamarzania"??
 11. Ja mam tylko jedno zasadnicze pytanie bo nigdzie nie doszukałem się o tym informacji . Kiedy będzie uroczyste ogłoszenie werdyktu czyli oficjalna prezentacja nazwy teleskopu i zwycięskiego pomysłodawcy??
 12. Z wymyślonych przed chwilą: NOISEJ - odwrócone nazwisko A.Jesiona Godar/ GODAR - taka krótka nazwa niewiele mająca wspólnego z astro.. no i to chyba tyle pomysłów ode mnie.
 13. Hahaha to Twoje "apogeum" rozwaliło mnie na kawałki. Jako dowcip rewelacyjne Gdyby nie mail to pewnie bym o wiele później zobaczył że jest taki konkurs. Ale faktycznie, motywacją do wysilenia mózgownicy jest przede wszystkim główna nagroda, no i satysfakcja oczywiście.
 14. Moje propozycje z zastosowaniem małych i wielkich liter: 1. PL-astron lub PLastron 2. OptiPLast (zawiera trzy elementy - Opti od szeroko pojętej optyki, PL od Polski i ast - od naszej ukochanej astronomii; 3. ScoPLast 4. Astro-Lux
 15. Witaj. Forum jest naprawdę świetne i wypowiada się tutaj wielu bardzo mądrych i doświadczonych uzytkowników. Napewno miło spędzisz tutaj czas
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.