Jump to content

CEvazan

Społeczność Astropolis
  • Content Count

    2
  • Joined

  • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About CEvazan

  • Rank

  1. witam, najpierw poczytam faktycznie a potem pogadamy. Ale mam jeszcze pytanie. Czy możliwe jest kupienie teleskopu (nowego), który umożliwiłby obserwację powierzchni marsa z detalami, bez przesady ale by widzieć jak księżyc przez dobrą lornetkę i który by kosztował do 2000? Ile by taki teleskop kosztował? Jak macie jak mi pokazać (jakaś strona albo coś) to z chęcią bym obejrzał zdjęcia marsa z podpisanym modelem teleskopu (i jego ceną). Chciałbym porównać i zobaczyć co można do 2000zł kupić. No i powyżej też ale tylko zobaczyć. Dzięki z góry za linki i pomoc. pozdrawiam. PS. Jestem z Krakowa ale w chwili obecnej mam mało czasu na spotkania tj. do końca wakacji mniej-więcej.
  2. Witam wszystkich użytkowników. Jestem nowy na forum. Poszukam w tematach ale póki co piszę do was z prośbą na pomoc. Chcę kupić teleskop by obserwować niebo a dokładniej interesują mnie planety naszego ukł. słonecznego. Chciałbym mieć jednocześnie możliwość pooglądania gwiazd i ogólnie nieba. Czasami chciałbym pooglądać księżyc (bliżej niż planety ). Czy mogli byście mi napisać jaki teleskop jest uniwersalny bo takiego szukam? Taki co by się "po trosze" do wszystkiego nadawał. I ile muszę dać za taki? Nie jestem astronomem ale szybko potrafię się uczyć. Dajcie mi proszę linki do ciekawych tematów, które przyniosą mi wiedzę odpowiednią do nauczenia się tego co powinienem wiedzieć a ja sobie poczytam. Chciałbym się nauczyć czegoś w tej dziedzinie i nie chcę marnować czasu na szukanie. Wy obeznani w temacie na pewno szybko mi napiszecie co czytać i gdzie. Jestem zbliżony do astronomii dość bo jestem fizykiem. Astronomia zawsze była moją pasją ale tylko w teorii powstawania gwiazd i ogólnie wszechświata się kształciłem. Nigdy praktycznych umiejętności nie nabyłe nigdzie. Chciałbym się zająć tą dziedziną w ramach hobby ale nie wiem jak zacząć. Proszę o pomoc i z góry dziękuje.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.