Jump to content

Niki

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  207
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by Niki


 1. Kosmiczne otwarcie zaplanowane zostało na 19 września br. Startujemy o godz.17:00. Podczas wydarzenia będzie można zobaczyć wystawę meteorytów z kolekcji Józefa Barana, który wprowadzi uczestników  w świat  pozaziemskiej materii. Wysłuchać   będzie można także wykładu dr. hab. Macieja Mikołajewskiego, zwiedzić zakamarki Obserwatorium czy zrobić sobie  pamiątkowe selfie z postaciami z Gwiezdnych Wojen. Nie zabraknie oczywiście slajdowiska prezentującego nasze astrofotograficzne dokonania.Później naszych gości  czeka multimedialna podróż przez Układ Słoneczny wyświetlana na 6-metrowym ekranie w kształcie kuli. Blisko półgodzinna prezentacja powiedzie widzów od gorącego Słońca aż po lodowatego Neptuna. Po drodze m.in. przyjrzymy się z bliska Merkuremu, wylądujemy na Marsie oraz odwiedzimy fascynujący świat Jowisza i Saturna. Przewodnikami kosmicznej wycieczki będą Piotr Majewski  z RADIA PLANET I KOMET w Polskim Radiu PiK i Jerzy Rafalski z toruńskiego planetarium. Na zakończenie zaplanowany został koncert muzyki elektronicznej  w wykonaniu zaprzyjaźnionego z nami Przemysława Rudzia.  Jako że cała impreza odbędzie się w obserwatorium, nie może zabraknąć obserwacji astronomicznych. O ile pogoda pozwoli, będzie można zerknąć na Słońce przez teleskop słoneczny, a po zapadnięciu zmierzchu na obiekty głębokiego kosmosu.

  Zwieńczeniem „Kosmicznego otwarcia” będzie koncert zaprzyjaźnionego z nami Przemysława Rudzia, kompozytora i wykonawcy muzyki elektronicznej, popularyzatora astronomii, autora książek i przewodników o tematyce astronomicznej.


  W swojej twórczości artystycznej Rudź nawiązuje do dokonań słynnej szkoły berlińskiej , wzbogacając ją elementami harmonii rocka progresywnego. Muzyka Przemka Rudzia balansuje między światem science-fiction, kosmonautyką, astronomią i filozoficznymi rozważaniami i jest  pełną niespodzianek podróżą, podczas której można zbadać najbardziej niespodziewane brzmieniowe zakątki.  Idealna muzyka do obserwatorium astronomicznego. W swoim dorobku ma kilkanaście albumów solowych oraz kilka wydanych we współpracy z innymi muzykami: Józefem Skrzekiem, Krzysztofem Dudą czy Vandersonem.
  Przemysław Rudź już raz wystąpił w Niedźwiadach, było to w  2013 roku  podczas Ogólnopolskiego Zlotu Miłośników Astronomii OZMA .

  więcej na  http://www.ppsae.pl

  Zapraszamy

  koncert P.Rudzia w Niedźwiadach podczas OZMA 2013

   

  14 koncert Przemka Rudzia, OZMA XVIII, fot. marek nikodem.jpg

  • Like 5
  • Love 1

 2. Wstępny  program OZMA 2020

   

  13 sierpnia (czwartek)

  19.00 nieoficjalne otwarcie zlotu

  20.30 integracja przy ognisku

  – od zmierzchu do rana : obserwacje

  14 sierpnia (piątek)

  11.00 wystawa meteorytów i medali meteorytowych (bardzo duża kolekcja)

  12.00-17.00 Obserwacje Słońca przez teleskop słoneczny  Coronado Solar Max 90

  12.30 wykład: Józef Baran- Meteoryty

  14.00 obiad

  15.30 wystawa meteorytów i medali

  16.00 wykład : Józef Baran- stacja bolidowa Miejskiego Ośrodka Kultury w Urzędowie

  16.30 kometa NEOWISE -prezentacja najlepszych zdjęć

  19.00 slajdowisko

  23.00 Super Obserwator – turniej z nagrodami. Poszukiwanie przez teleskop na czas zadanych obiektów (nagrody!). W razie niepogody turniej odbędzie się następnej nocy

  – od zmierzchu do rana : obserwacje

  15  sierpnia (sobota)

  10.00 kosmos w wirtualnej rzeczywistości (dla dzieci)

  12.00 wykład: Dr Marek Muciek

  12.00-16.00 Słońce- obserwacje przez Coronado SM90

  14.00 obiad

  15.00 zdjęcie grupowe

  16.00 wykład: Paweł Dobies- fotografowanie tranzytów ISS

  17.30 konkurs wiedzy astronomicznej

  19.00 rozdanie nagród, oficjalne zakończenie zlotu

  20.00 kolacja (ognisko) i integracja uczestników

  – od zmierzchu do rana: obserwacje

  16 sierpnia (niedziela)

  -rano: nieoficjalne zakończenie, wyjazd uczestników

  • Like 1
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.