Skocz do zawartości

Bzyk

Społeczność Astropolis
 • Zawartość

  73
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

83 Neutral

O Bzyk

 • Tytuł
  Alnitak

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.lowcyprzygod.tv

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Wrocław
 • Zainteresowania
  Naprawdę wiele...
 1. Obłoki srebrzyste

  Serdecznie dziękuję osobom, które wsparły produkcję odcinka! Zapraszam do oglądania!
 2. Obłoki srebrzyste

  Kochani, mam wielką prośbę! Swego czasu wrzucałem tu kilka moich zdjęć NLC, jednak od paru lat mieszkam po południowej stronie Wrocławia, a brak czasu nie sprzyja obserwacjom i wyjazdom w miejsce, gdzie łuna miejska nie będzie przeszkadzać. Wrzucałem też tu mój artykuł a propos: http://antyweb.pl/nasa-bada-my-podziwiamy-czyli-jak-sfotografowac-kosmiczny-fenomen/ Obecnie prowadzą youtube'owy cykl Łowcy Przygód (www.lowcyprzygod.tv). To seria przede wszystkim o zabytkach i turystyce alternatywnej, ale również o wszelkiej maści ciekawostkach, które mieszczą się w określeniu przygody. Robię to pro publico bono. Owszem, zarabiam na YT, ale to około 20 zł... rocznie. :D Przygotowuję się właśnie do nagrania kolejnego odcinka poświęconego obłokom srebrzystym, bo chcę zachęcić widzów do obserwacji. Brakuje mi jednak materiałów wizualnych. Mam trochę własnych zdjęć, jeden angielski obserwator użyczył mi też swego filmu z ładnym time lapsem. To wszystko jednak za mało. I stąd pytanie/prośba. Czy moglibyście i przede wszystkim chcielibyście użyczyć mi swoich autorskich materiałów? Oczywiście każdy z nich byłby odpowiednio podpisany, a jeśli macie swoje strony/profile/fanpejdże, z chęcią umieściłbym adresy w napisach. Gdyby ktoś zechciał wesprzeć materiał, bardzo proszę o kontakt na marcin.drews@lowcyprzygod.tv. Będę wdzięczny za każdą pomoc! Marcin http://www.facebook.com/LowcyPrzygod http://www.youtube.com/user/LowcyPrzygodTV
 3. Obłoki srebrzyste

  Kochani, mam ogromną prośbę o pomoc. Nie mogę tego nigdzie znaleźć, ale być może ktoś z Was pamięta. Kilka osób z niniejszego forum (w tym ja) mocno pojechało w komentarzach ukochanej TVP, która opublikowała w sieci artykuł o zorzy polarnej, kompletnie ją myląc z NLC. Zbieram smaczki dotyczącej jak zawsze kompetentnych materiałów publicznej (dziś puściłem coś takiego: http://antyweb.pl/dotacja-unijna-na-krowy-z-farmville/). Jeśli ktoś pamięta artykuł o zorzach i potrafi go odnaleźć, będę zobowiązany!
 4. Obłoki srebrzyste

  Mój tekst o NLC na łamach Antyweb. Zapraszam!
 5. Tęcza

  Nie najciekawsze ujęcie, ale mimo to warto było uwiecznić pierwszą chyba tego roku tęczę we Wrocławiu.
 6. Czy dzisiejsza zorza wieczorna nie była "podejrzana"?

  Temat trochę zmarniał, więc dorzucam coś nowego - zachód słońca nad Wrocławiem z 24 kwietnia 2011 roku. Enjoy!
 7. Halo Słoneczne

  Heh, dawno mnie tu nie było, ale nałóg wezwał i upomniał się o swoje. Dwie fotki - absolutnie średnie, nic specjalnego. Tym niemniej wizualny zapis zjawiska.
 8. Obłoki srebrzyste

  To prawda, słabo w tym roku. Nieśmiało dodam, że jako pierwszy w tym sezonie opublikowałem tu świeże fotki. Jak na początek, obłoki prezentowały się nieźle, więc sądziłem, że im dalej, tym lepiej. A tu póki co wielkie rozczarowanie. Co prawda od tygodnia nie mam okazji do obserwacji - trafiłem w ciężkim stanie do szpitala. Trzymajcie kciuki. Za obłoki i za mnie...
 9. Obłoki srebrzyste

  Ja już wyglądam jak zombie przez to codzienne wstawanie o 3.00. Niestety, na Dolnym Śląsku widoków brak. Ale po prawdzie sezon się dopiero rozpoczyna, so keep your fingers crossed!
 10. Obłoki srebrzyste

  Właśnie wróciłem z obserwacji w Lubinie na Dolnym Śląsku. Byłem na 10. piętrze wieżowca z widokiem na północ, północny zachód. Ani śladu obłoków. Budzik nastawiony na 3.00.
 11. Obłoki srebrzyste

  Pas na zdjęciu praskim to na pewno nie NLC, tylko właśnie smuga kondensacyjna. Podobnie na zdjęciu z prawej - to nie NLC, tylko cirrusy łapiące resztę światła.
 12. Obłoki srebrzyste

  Wspaniałe! Podobny efekt widziałem w zeszłym roku około 3.00 nad ranem, przed świtem: Lubin poranek.
 13. Obłoki srebrzyste

  Sam w zeszłym roku widziałem obłoki dość wysoko: Lubin 2009. Jednakże chciałbym zwrócić uwagę na pewną zależność - im później po zachodzie słońca je obserwujemy, tym dalej się one od Polski znajdują, biorąc pod uwagę ich wysokość i krzywiznę Ziemi. Obłoki obserwowane koło 2.00 w nocy nie mogą wisieć nad Polską, bo o tej porze na wysokości 80 km słońca nad Polską już nie widać. Zresztą zdjęcia satelitarne ostatnich dni wykazały, że NLC nie przekroczyły 60. równoleżnika.
 14. Obłoki srebrzyste

  Co się dziwisz? Dziś w mediach publicznych pracują zasłużeni dla partii PiS, a nie fachowcy. Całość na poziomie Pospieszalskiego. Napisałem do PR oficjalny list w sprawie tego artykułu z prośba o zdjęcie go z łamów. Myślisz, że ktoś zareagował?
 15. Obłoki srebrzyste

  No tak tak, zgadzam się! Napisałem już przecież o tym wyżej. Nie zmienia to faktu, iż NLC nazywane są mezosferycznymi obłokami polarnymi - z uwagi na okolice, w jakich ZWYCZAJOWO występują.
×