Jump to content

kaamil1984

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  41
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

6 Neutral

About kaamil1984

 • Rank
  Alderamin

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Zainteresowania
  Elektronika (konstruktor - amator), informatyka (zawodowo)
 • Sprzęt astronomiczny
  Lornetka made in CCCP (7x50).

Kontakt

 • Facebook / Messenger
  2671120
 1. Marny opis, ale z tego co zrozumiałem, to urządzenie ma udawać spust "zwierając 2 przewody". Tak?
 2. jacapa: - eee tam, po co wybebeszać, jak można zrobić... chciałem Wam zaoferować coś zintegrowanego a nie składaka... McArti: - to nie jest sterownik grzałki tylko moja uniwersalna płytka. Jak zaznaczyłem - ma tylko przybliżyć jakość wykonania urządzenia - procesory działają od -40 stopni, większość tranzystorów też galaxy gazer: - nie bawię się w trawienie, bo nie mam do tego warunków, poza tym płytka bez soldermaski to wg. mnie gorsza amatorszczyzna niż lutowanie na uniwersalnej... tyle że koszty mniejsze - cały układ zasilania jest po drugiej stronie płytki, wszystko jest zasilane sinusoidą albo "byle czym" - na wyjściu będzie darlington albo jakiś mosfet - o moje lutowanie się nie martw, jak miałem 12 lat to lutowałem SMD transformatorówką - dioda jako wskaźnik mocy to zły pomysł - jest zbyt nieliniowa, poza tym "jasno/ciemno" to bardzo zły sposób obrazowania jakiejkolwiek wartości (adaptacja oka, otoczenie itd)
 3. Nie mam, prototyp mam zrobiony na większej płytce. Mogę pokazać jak moje układy wyglądają jakościowo (na dole załącznik - taki uniwersalny układ mikroprocesorowy, już trochę wysłużony). Nie wygląda to jak fabryczne, ale na zrobione przez kucharza też nie Takie było założenie, tylko że zapał mi przygasa. Nie chce mi się siedzieć nad czymś kilkanaście albo kilkadziesiąt godzin, zrobić kilka egzemplarzy i zarobić na tym 100zł, a potem jeszcze zapłacić od tego 40zł to podatku... Ale jak będę się nudził to zrobię Nie miałem do czynienia z takimi kamerkami i tym oprogramowaniem
 4. Witam Przyjmę zamówienia na 10 mikroprocesorowych sterowników grzałek. Przygotowałem już jeden projekt który mogę wykonać w kilku wersjach: - 1 kanał, bez LCD, regulacja potencjometrem - 40zł - 2 kanały, bez LCD, regulacja potencjometrem - 45zł - 3 kanały, bez LCD, regulacja potencjometrem - 50zł - 4 kanały, bez LCD, regulacja potencjometrem - 55zł Jakość wykonania jest typowa dla amatorskiej, domowej produkcji - płytka uniwersalna i tandetna obudowa uniwersalna. Można włożyć to w lepszą obudowę, która jest oczywiście droższa. pozdrawiam Kamil
 5. No to faktycznie, niewiele da się zdziałać. A możesz napisać Jarku jakim aparatem to robiłeś?
 6. 1. Tutaj akurat pisałem o wyciąganiu dynamiki w drugą stronę. 2. Przy zmianie dynamiki nie degradujemy, tylko "przesuwamy" to co jest "po środku". Luminancje w skrajnych punktach pozostają bez zmian. 3. Obcinając levelsami charakterystykę po stronie, po której nic nie ma nic nie degradujemy tylko rozciągamy to co mamy (mało) na całe pasmo (dużo). O ile o to Ci chodziło. Poza tym - u mnie na dobrze skalibrowanej matrycy i tak widać szczegóły. To, że każdy ma inaczej ustawione kolory na ekranie też należy brać pod uwagę. Nie jestem profesjonalistą jeżeli chodzi o photoshopa, projektowałem w nim jakieś okładki i materiały reklamowe. Może stąd u mnie takie podejście do tych zdjęć (odruchowo robię tak, żeby wyglądały efektownie).
 7. Witam Natrafiłem na takie zdjęcie (patrz: załącznik) i jestem ciekaw czy da się zrobić taką fotkę dobrym kompaktowym aparatem? Chodzi mi konkretnie o aparat Panasonic DMC-FZ28 (już jakiś czas temu chciałem go kupić, ale czekałem na nowszy model). Ma czas naświetlania regulowany do 8 sekund i czułość "natywną" matrycy ISO1600. A więc, czy dało by się takie zdjęcie zrobić takim aparatem? pozdrawiam Kamil
 8. Zrobiłem skrócony tutorial tworzenia masek. Nie zmieścił się na youtube i nie mam czym go pociąć, więc wrzuciłem na serwer http. Link: Tworzenie masek i techniki zaznaczania w Adobe Photoshop (ok 40MB, rozdzielczość 1024x768, kodek ffdshow) Jeżeli okaże się przydatny to trochę się przygotuję i bardziej się przyłożę, może nawet nagram coś z dźwiękiem.
 9. A czy ja pisałem, że to ja mam te problemy? Koniec dyskusji z mojej strony..
 10. McArti - własnie o tym pisałem w innym wątku do kogoś, kto mi zarzucił że usunąłem halo. Dynamikę można zmieniać w dwie strony Tylko teraz jest za dużo niebieskiego - ja bym trochę przyciął.
 11. Jak masz okulary do 3d (takie z 2 różnymi szkłami) to każdą fotkę można przerobić na 3d.
 12. Złudzenie trójwymiaru bierze się chyba z tego, że podczas wyostrzania i usuwania rozmycia obrazu wzmocniłem przy okazji szum (taki efekt uboczny). aaa, w tym po lewej Optyka lornetki rozjechała trochę składowe światła względem siebie. http://pl.wikipedia.org/wiki/Aberracja_chromatyczna
 13. To że jestem zielony, nie znaczy że nigdy nie widziałem kolorowego zdjęcia DS. Poza tym pisałem, że zielony jestem w kwestii teleskopów... Astronomią się interesuję już dawno, ale to tak szeroka dziedzina nauki, że nie sposób (przynajmniej w moim wieku) pochłonąć całej wiedzy jaką wypracowała ludzkość od czasów Kopernika. Daj sobie spokój, wyraziłeś już swoją opinię na mój temat. Nie chcę się wdawać w tego typu dyskusje. Myślałem, że to jest jedyne forum w internecie gdzie się nie zniechęca amatorów. Myliłem się. Wystarczyło napisać "to nie o to chodzi" (ktoś tak z resztą zrobił), ale nie - jak na każdym forum - znajdzie się jeden albo kilku profesjonalistów którzy zrobią debila z każdego początkującego, który nie podziela ich zdania albo ośmieli się popełnić błąd.
 14. Bo akurat JA (amator, ziemski fotograf) nie chciałem tego oglądać. Wpisz w google w wyszukiwarce grafiki np. "m31". Pojawia się wiele różnych "wersji kolorystycznych". Jeżeli przynajmniej jedna z tych fotografii oddaje wiernie kolory to... pozostałe muszą być złe. Nie twierdzę, że kolorów tam nie ma, tylko że wcale nie muszą być takie jak na tych zdjęciach. Spójrz na to tak: wg. Ciebie, kolorem czerwonym jest to, co przechodzi przez czerwony filtr. Dla mnie kolor czerwony to promieniowanie z określonego przedziału częstotliwości. Światło ma wiele składowych, których nie sposób opisać za pomocą 3 liczb, ale żadna kamera CCD ani monitor czy drukarka nie jest w stanie przetwarzać bardzo złożonego sygnału światła na milionach pikseli jednocześnie, dlatego posługujemy się kilkoma prostymi systemami opisywania kolorów (RGB,CMYK itp) które przy normalnym opisywaniu i odzwierciedlają kolorów wystarczają. Przy kilkuset klatkach błąd w odzwierciedlaniu sygnału (koloru) znacznie wzrasta i żeby dokładnie odzwierciedlić kolor potrzeba by kilkuset a nie 3 filtrów. Załączam 2 przykłady kolorów.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.