Jump to content

Ned

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  132
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

50 Neutral

About Ned

 • Rank
  Regulus
 • Birthday 06/13/1985

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  obecnie Radzionków
 • Zainteresowania
  Bieganie, Astronomia, Boks
 • Sprzęt astronomiczny
  Mobilnie:
  TS Marine MX 22x85
  Lidletka

  Mniej mobilnie:
  Skywatcher 250/1200 + ATM Dobson made by Pablito

Recent Profile Visitors

1247 profile views
 1. Dzięki wszystkim za towarzystwo. Nie licząc warunków do obserwacji, zlot bardzo udany. Do zobaczenia na następnym.
 2. Dziś (2 stycznia) za darmo ze sklepu Amazon.com można pobrać androidową aplikację Distant Suns (max), która normalnie dostępna jest w cenie 5.99$. http://www.amazon.com/gp/product/B0096YJDNQ/ref=mas_fad_tp
 3. Czyli jak zawodowy bokser pobije żonę, to jego fach go trochę tłumaczy? No taki ma chłopak charakter, co zrobić. Sugerujesz, że artyści mają jakąś dysfunkcję? Od kiedy to znajomość matematyki ma wpływ na poczucie estetyki?
 4. A ja wtedy udam, że nie wiem o co chodzi.
 5. Ale co tu się ma zaczynać? Temat zdechnie tak szybko jak się narodził. Gdyby to było coś istotnego, to rzecznik rzuciłby to psom na pożarcie już w poniedziałek. A skoro taki news wbija się na główne strony ogólnopolskich mediów, to znaczy tyle, że dziś nic ciekawszego się nie działo. Nikt z mediów tego drążyć nie będzie, bo i nie ma czego drążyć, temat został wyczerpany. Do niedzieli już nikt nie będzie o tym pamiętał
 6. Dzięki wszystkim za udany zlot. Do zobaczenia w przyszłym roku. Szczególne podziękowania dla Filipa Wielkiego Atraktora za transport oraz dla Adamo za organizację, świetna robota.
 7. Szukam transportu na zlot. Ja, lornetka, statyw i nieduży plecak/torba. Generalnie ruszam z Radzionkowa (okolice Bytomia), jednak mogę podjechać gdziekolwiek na terenie Górnego Śląska. Jeśli ktoś jedzie z Wrocławia przez Katowice i ma wolne miejsce, to również chętnie się zabiorę. Oczywiście dorzucam się do paliwa. EDIT: transport znaleziony
 8. Drodzy koledzy, sprawa jest następująca. W tym roku na zlot jadę sam i w kontekście logistycznym powoduje to pewien dyskomfort natury finansowej. W związku z tym chętnie zabiorę się z kimś (oczywiście równie chętnie dorzucę się do paliwa), ewentualnie mogę zaproponować komuś podwózkę moim autem, tak aby podzielić koszty dojazdu. Zabieram jedynie lornetkę, nieduży statyw i jakiś plecak, więc nie zajmę wiele miejsca. Przy opcji z moim autem będzie zatem miejsce na ewentualny teleskop (myślę, że Newton 10 cali spokojnie wejdzie na tylne siedzenie).
 9. Również polecam TS Marine. Mam 22x85 i jestem bardzo zadowolony. Od jakości obrazu, do jakości wykonania, wszystko na wysokim poziomie. TS już spokojnie możesz traktować jako sprzęt docelowy i warto dozbierać kasę.
 10. Prawdopodobnie pojawię się w niedzielę. Zamówiłem już pogodę.
 11. Gdybym miał do dyspozycji 600 zł brałbym lornetkę Nikon Action EX. Oferuje wyjątkowo dobre parametry, przy przystępnej cenie. Jeśli jednak lornetkę planujesz pożyczyć, a w związku z tym pieniądze przeznaczyć na teleskop, to skupmy się na nim. Opcja 1. Refraktor na montażu paralaktycznym to najcięższa opcja. Zarówno wagowo, jak i użytkowo. W zestawie poza optyką masz statyw, głowicę i przeciwwagi. Dodatkowo montaż tego typu wymaga orientacji na biegun, co na początku może sprawiać problemy. Jednak ze wszystkich opcji, właśnie w tym przypadku śledzenie obiektów jest najwygodniejsze.
 12. Zanim zdecydujesz o zakupie, najlepiej by było, gdybyś wypróbowała sprzęty różnego kalibru. W całym kraju odbywa się regularnie wiele spotkań lokalnych. Skąd jesteś? Być może blisko Ciebie mieszkają jacyś astroamatorzy, którzy chętnie zademonstrują możliwości swojej optyki. Byłoby to tym bardziej korzystne, że nie wiesz, czy w ogóle Cię to wciągnie. Przy okazji sprawdzisz co jesteś w stanie unieść, a także jakie obserwacje najbardziej Ci odpowiadają. (Planety, DS'y, szerokie pola, wyciąganie kłaczków itd.)
 13. Znaleźliśmy ich w lesie, przyszli za nami aż do schroniska.
 14. Zestaw do czyszczenia nie wyjdzie drożej niż nowe okulary tej klasy? Od czego są brudne, że chcesz je czyścić?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.