-
Postów
1 029 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Typ zawartości
Profile
Forum
Blogi
Wydarzenia
Galeria
Pliki
Sklep
Articles
Market
Community Map
Odpowiedzi opublikowane przez twmichal
-
-
Może to nie jest daleko, ale widoki jak podczas zimowej inwersji. Lysa Hora z Krawców Wierchu - podobnie było widać cały Beskid Morawsko-Śląski
- 1
-
Dzisiejsze ranne widoczki z Krawców Wierchu:
- 5
-
Mam pytanie - czy ktoś wie jak zapisać punkty z programu Kashmir jako plik gpx czy csv? Tak żeby wgrać je do urządzenia GPS?
Chodzi albo o przekonwertowanie tego pliku ndb albo szybkie zaznaczenie wybranych punktów i zapis do odpowiedniego pliku.
-
Dzisiejsze widoki z Krakowa:
Niestety zaraz po zachodzie Słońca widoczność nagle się pogorszyła. Przed też nie było rewelacji, bo na Zachodzie było już sporo chmur i śnieg nie odbijał tak ładnie Słońca.
A do tego jeszcze to wypalanie traw.
Pytanie - co dymi za tą górką na lewo od kominów Dwory w Oświęcimiu? Już któryś raz widzę to na zdjęciu.
- 5
-
Widoczność robi się coraz lepsza, dlatego dziś znów zamierzam znów wybrać na Kopiec.
Szczerze mówiąc dopiero dziś się skapnąłem że miałem złe współrzędne Kopca Piłsudskiego i RTCN Kosztowy wychodził mi na lewo od zamku w Tenczynku.
Komin Jaworzno III powinien być jakieś 5st, na prawo od RTCN Kosztowy ale nie udało mi się go jeszcze uwiecznić.
Dziś lub jutro powinien być na tle zachodzącego Słońca.EDIT: Komin będzie na tle Słońca w niedzielę, 21go.
No i chyba znalazł się komin El. Jaworzno III. Jeżeli ten obiekt zaznaczony strzałką to jednak nie komin - to wychodzi na to że drzewa na wzgórzu przeszkadzają w obserwacji.
-
Tak - i to moje zdjęcia!
Prośbą o identyfikacje zdjęć z Kopca właśnie tutaj zadebiutowałem.
Tak więc zdjęcia 2 i 3 to w kolejności wieża (d. maszt centertela?) w miejscowości Paryż Górny a potem mamy komin EC Siersza. Na pierwszym zdjęciu widać też chyba szyb KWK Piast, nie wiem tylko co to za komin (ten najwyższy) - dalej widać też sylwetki innych kominów.
Tak naprawdę - to jakie obiekty można zobaczyć z Kopca Piłsudskiego? Przydałyby się współrzędne + wysokość npt żebym je mógł dodać do Kashmira.
-
Maksimum widzialności jest teraz. Od zachodu nadciąga front i podejrzewam że już wieczorem nie będzie się opłacało wyjść na któryś z kopców.
Na dobrą widoczność, ale raczej w kierunku południowym i wschodnim można liczyć z Podkarpacia. Być może jeszcze rano będą dobre warunki.
-
A tymczasem w Krakowie:
- 1
-
-
- Ta odpowiedź cieszy się zainteresowaniem.
- Ta odpowiedź cieszy się zainteresowaniem.
Zachód Słońca nad RTCN Kosztowy - Kraków, Kopiec Piłsudskiego
- 12
-
Dzisiaj z Krakowa było widać Tatry! Najbliższe dni zapowiadają się wietrzne i deszczowe, chyba nie muszę mówić co to oznacza
-
Zdjęcia z wnętrza obiektu na Suchej Górze, w tym jedno zdjęcie widoku z wieży.
Szkoda, że nie mieli lepszej pogody - ale i tak wygląda fantastycznie.
-
System GPS mierzy wysokość względem powierzchni elipsoidy (obecnie najczęściej WGS 84). Faktyczna wysokość ,,nad poziomem morza" to tzw. wysokość ortometryczna czyli nad powierzchnią geoidy. W Polsce powierzchnia geoidy znajduje się właśnie o około 30 - 40 metrów ponad powierzchnią elipsoidy. Nie chce mi się wierzyć, żeby w telefonie Sony nie było to uwzględnione, warto by to sprawdzić na innej sztuce takiego telefonu.
Dziękuje za wszystkie odpowiedzi. Szczerze mówiąc zapomniałem o tym, o czym mówi powyższy cytat. Myślałem też, że oprogramowanie w telefonie automatycznie usuwa tą różnicę wysokości.
Wydawało mi się że niektóre urządzenia GPS mają możliwość ustawienia "zera" wysokości.
Przymierzam się do zakupu Xperii Z. Czy ktoś miał już okazję testować gps w tym telefonie?
-
O której pod Lublinem było maksimum zjawiska? Ja fotografowałem kometę około 19.00 z Buska-Zdroju. Niestety, nie pojawiło się na północnym horyzoncie nic co mogłoby zwrócić moją uwagę - a fotografowałem w tamtym kierunku (światła Kielc i wieże na Św. Krzyżu)
-
Fotografowałem dzisiaj wieczorem kometę - przy okazji złapał się odległy o ok 40km Jędrzejów. Nie wiedziałem że można go zobaczyć z Buska!
- 2
-
Miałem napisać o tym w temacie o sprzęcie, ale postanowiłem założyć jednak osobny temat.
Czy ktoś z Was zna jakiś sposób? Chodzi o to, że GPS pokazuje błędną wysokość - jest ona zawyżona o ok 40-50m i to niezależnie ile satelitów widzi. Pozycję pokazuje bezbłędnie, z max. dokładnością do 2m. Błędy wysokości dotyczą każdego oprogramowania jakie korzysta z modułu GPS w urządzeniu.
Nie ma możliwości kalibracji GPSa własnoręcznie - być może jest to możliwe z pozycji roota. Ale w przypadku mojego telefonu jest to skomplikowana operacja, wykraczająca poza moje skromne zdolności programistyczne.
Telefon - Sony Xperia Mini Pro, Android 4.0
-
Dzięki Robert!
To będzie Keprnik - nałożyłem obraz z symulacji z Kashmira na moje zdjęcie i sylwetka góry pasuje jak ulał! W/g Kashmira będzie to ~185km odległość.
Na prawo od Keprnika wystaje chyba jeszcze Serak (1351m) - w każdym razie w/g symulacji wypada dokładnie tam, gdzie na zdjęciu widać takie niewielkie wybrzuszenie.
Natomiast nadal nie wiem co z tymi obłokami kondensacyjnymi (oznaczone czerwoną ramką).
-
Weekendowy wypad na Babią uważam za bardzo udany. Choć wchodziło we mgle że czasami 10m było tylko widać to w okolicach zachodu Słońca aż do przedpołudnia następnego dnia pojawiło się okienko pogodowe. Inwersja na wysokości min 1300-1350m.
Słup słoneczny przed wschodem Słońca:
Po raz pierwszy - widmo z Brocken
Panorama Małej Fatry:
i z dalekich:
Prawdopodobnie Pradziad - ale tutaj nie jestem pewien, bo Skrzyczne było pod chmurami, a i ponad nimi widoczność nie była idealna.Keprnik - 185km
I tu ciekawostka - jakieś obłoki kondensacyjne, albo dalekie, mocno wypiętrzone cumulusy. Te bliższe widziałem gołym okiem, ale te drugie widać dopiero po obróbce. Zdjęcie niestety wyszło mi kiepskie.
Kierunek pasuje na elektrownię atomową Mochovce.
RAWy dwóch ostatnich zdjęć: http://www.mirrorcreator.com/files/GSISVBCY/RAWY.rar_links
EDIT2: Poprawiłem linki.
- 9
-
Ja mam rakiety, także liczę że za bardzo nie będę się zapadał. Ale ważne żeby była pogoda.
W ostatni weekend dla Babiej Słońce wschodziło nad przekaźnkiem na szczycie Lysa - w ten będzie ostatnia szansa na wschód na Górami Czerchowskimi
-
Robert - jakie były warunki na szlaku? Którędy wchodziłeś?
Ja zamierzam się wybrać w ten weekend - niestety prognozy są kiepskie. Jedyny pozytyw to brak wiatru ale na inwersję raczej nie ma co liczyć.
-
Szkoda tylko że transfer taki kiepski - max 32KB/s.
Na mapie "east-carpathians-mts" są opisy w czytelnym dla mnie języku. Są dokładne mapy obwodu lwowskiego i zakarpackiego ale te niestety są tylko po ukraińsku.
-
Dzięki koledze Czerghow którego zdjęcia kilkakrotnie były zamieszczane na DO dostałem linki do wielu ciekawych map Ukrainy, na podstawie których można uzupełnić szczyty w Kashmirze.
Mam już dokładnie uzupełnione Gorgany, Borżawę, Beskidy Skolskie, Świdowiec, Czarnohorę i Bieszczady - to jeszcze na podstawie starych polskich map.
Natomiast wiele niższych pasm, które są na zachód od tych powyższcych - wciąż są nieopisane.
Mam mapy tych regionów ale niestety są one opisane cyrylicą a ja nie znam wschodnich języków.
Jakby ktoś miał trochę czasu - źródło danych jest tutaj
- 1
-
Warto się wybrać 16 lutego na szczyt Wielkiego Działu na Roztoczu. Zobaczcie gdzie zachodzi Słońce:
W teorii jest to fantastyczny punkt widokowy - ale nie wiem czy wierzchołek jest odsłonięty i czy np. drzewa po drodze nie zasłaniają - nigdy tam nie byłem. W każdym razie można stamtąd dojrzeć bardzo dużo gór
- 1
-
Ja niestety Połoniny Równej też nie widzę.
Bardzo ładnie wiadć *na pierwszym planie) maszt tv na górze Kotnik k. Starej Lubovni - jest prawie w jednej lini z Busovem w Beskidzie Niskim.
Software do symulacji terenu lub widoków
w Poszerzamy horyzonty - Dalekie obserwacje
Opublikowano
Jedyne,co można zrobić to umieścić obserwatora na pewnej wysokości (np czubek komina, masztu itp.) i na podstawie tego wyznaczyć zasięg widzialności.
W Heywhatsthat można przełączyć na widok satelitarny albo eksportować do Googl Earth gdzie niektóre budynki są w 3D