Jump to content

plesniak

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  408
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

727 Excellent

About plesniak

 • Rank
  Altair
 • Birthday October 16

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Warszawa
 • Sprzęt astronomiczny
  Teleskopy: TAL-100SR, Celestron SCT 9,25 XLT, Lunt LS50TB600
  Montaż: Advanced VX - Motor Board NXW445 z C-91519-RFT retrofit kit.
  Kamery: ZWO ASI178MM-c, ZWO ASI178MC, Celestron Neximage 5.
  Focuser: Focus Motor Celestron SCT, Baader 2" Diamond Steeltrack, Diamond Steeldrive motor
  Inne: StarSense Autolign, SkySync GPS, PowerTank Lithium Pro, Explore Scientific Focal Extender 2x i 3x, SkyqLink II WiFi, Hub UH700 TP-Link, koło ZWO EFW 8x1,25, filtry LRGB ZWO, Baader 685nm.

Recent Profile Visitors

1445 profile views
 1. Chcę potestować aparat Sony z E-mount w ognisku głównym SCT 9,5. Googlałem ale im więcej googlałem tym mniej wiem. Od stu lat nie miałem aparatu cyfrowego, ale w końcu zakupiłem i pomyślałem że może przyda się do koloru. Jest niestety jeden problem. Mam zamontowany focuser Baader Diamond, który mogę wykręcić ale tylko wtedy kiedy zdemontuję focuser Celestrona. Jest to trochę roboty której chciałbym uniknąć. Czyli muszę wkręcić Sony w focuser Baadera. Czego mam szukać? Oczywiście adapter z 2" na 1,25" mogę wykręcić
 2. Dzięki za pomoc. LX3 to jest to czego szukałem.
 3. Czy są małe lekkie montaże wyłącznie do aparatu foto? Udźwig nieduży bo tylko aparat. Poszukuję czegoś bardzo mobilnego.
 4. Jest MAŁY problem. Ja sprzęt wożę tym. Każdy centymetr jest dla mnie ważny
 5. Pomyśl o Curve. Nie musisz tak jak w przypadku Revoluta zasilac konta. Bardzo sobie chwalę. https://www.bankier.pl/wiadomosc/Curve-jedna-karta-do-wszystkiego-Recenzja-Bankier-pl-7760610.html
 6. To nie jest takie proste. Nie wyobrażam sobie transportować sprzętu z wkręconym kołem, ADC i kamerą. Biorąc pod uwagę wymiary SCT9,25 to z focuserem Baadera już jest dosyć duży. Myślałem, że rozwiążę problem kupując focuser celestrona, ale strasznie buja lustrem i do finalnego ostrzenia używam baadera.
 7. Od dłuższego czasu nie mogłem ogarnąć transportu sprzętu. Trochę pozwiedzałem sklepy budowlane i znalazłem ciekawe walizki na narzędzia z wypełnieniem które łatwo można pokroić. Walizki są o tyle fajne, że można je łączyć w moduły czyli jeden uchwyt podnosi dwie lub więcej walizek. Na ten moment zakupiłem dwie ale jeszcze czeka mnie zakup kolejnych dwóch na montaż, resztę sprzętu i kable. W skrzynkę po niewielkiej modyfikacji wchodzi też montaż AVX. Teleskop pakuję w Geoptika-zmodyfikowanego ze względu na to, że fokuserow nie demontuję z teleskopu.
 8. Nie zauważyłem tematu dotyczącego ASICAP https://astronomy-imaging-camera.com/tutorials/any-software-help-me-automatic-image-the-planets-yes-asicap.html download https://astronomy-imaging-camera.com/software/ZWO_ASICAP_WIN.exe korzystał ktoś, jakies doświadczenia lub uwagi?
 9. Niestety ukręciłem śrubę w nodze statywu do Tripodu Celestrona AVX. Śrubę udało się rozwiercić i na nowo nagwintować otwór nie zmieniając średnicy. Sama śruba z kwadratową główką jest niedostępna jako część zamienna. Znalazłem w obcych stronach jakieś ADM Knob TRIPOD sety. Niestety w polskich sklepach nie udało mi się znaleźć takich zamienników. Źle szukam czy tylko ja ukręcam śruby? Czy pozostaje mi jedynie obróbka skrawaniem śruby z poniższego obrazka?
 10. Poszukuje uchwytu do pilota NexStar. Niestety połamałem stary (mocowanie do nogi stelażu mam). W sklepach towar niedostępny nawet na zamówienie albo źle szukam.
 11. Po 3 latach udało mi się trochę upolować. Niestety Uran i Neptun musi poczekać. Mam Słońce, Merkurego Wenus, Marsa, Jowisza i Saturna. No i Księżyc.
 12. Kawałek wczorajszego Księżyca
 13. Obrobiłem pozostały materiał ale nic nowego nie wyszło. Materiał z mono(do kosza) ewidentnie pokazał, że muszę dużo jeszcze poczytać o ustawieniach przy nagrywaniu (te same problemy miałem w zeszłym roku przy Jowiszu i Saturnie z LRGB + Baader 685). Poza tym coś pomieszałem w kole i chyba część nagrałem w h-alpha Zdecydowanie lepiej wyszło przy zmniejszeniu liczby klatek do stackowania. SCT9,25, ASI178MC, ASI178MM-c, ADC, AS!3, RS.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.