Skocz do zawartości

plesniak

Społeczność Astropolis
 • Zawartość

  381
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Ostatnia wygrana plesniak w Rankingu w dniu 17 Maj

plesniak posiada najczęściej lubianą zawartość!

Reputacja

642 Excellent

O plesniak

 • Tytuł
  Altair
 • Urodziny 16 Październik

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Warszawa
 • Sprzęt astronomiczny
  Teleskopy: TAL-100SR, Celestron SCT 9,25 XLT
  Montaż: Advanced VX - Motor Board NXW445 z C-91519-RFT retrofit kit.
  Kamery: ZWO ASI178MM-c, ZWO ASI178MC, Celestron Neximage 5.
  Focuser: Baader 2" Diamond Steeltrack, Diamond Steeldrive motor
  Inne: Explore Scientific Focal Extender 2x i 3x, SkyqLink II WiFi, Hub UH700 TP-Link, koło ZWO EFW 8x1,25, filtry LRGB ZWO, Baader 685nm.

Ostatnie wizyty

546 wyświetleń profilu
 1. Jowisz 2017

  Myślę, że te kilka stopni nie ma znaczenia. Wystarczy zerknąć na zdjęcia z połowy maja tego roku.
 2. Saturn 2017

  Dzisiaj niby fajny seeing więc spróbowałem. Wynik marny w porównaniu z moimi Saturnami z maja. Coś mi się pierścienie rozjechały nawet. Dużo materiału do kosza. Kolor jeszcze jakoś ale mono to już był dramat. Także kolejne sesje dopiero w lipcu nad morzem. Może złapię coś w terenie gdzie nie ma dachów.
 3. Mam szukaczoguider ZWO i chciałbym go w miarę na sztywno zamontować do SCT 9,25. Szukacz ma podstawę dovetail. Obecnie mocuję go przez adapter Celestrona do aparatu fotograficznego. Niestety ten adapter (na zdjęciu poniżej) po pierwsze jest dosyć duży, a po drugie jego sztywność pozostawia wiele do życzenia. Pomyślałem o jakimś żeńskim siodełku. Niestety nie wiem które może pasować. Chciałbym przykręcić to dwiema śrubami które są "w poprzek" teleskopu. Może wiecie jak najprościej zamontować szukacz i za pomocą czego?
 4. Saturn 2017

  Miało być fajnie ale bez szans na ostrzenie. Jeden stack z ASI178MC. Na mono był już dramat. U mnie problemem są nagrzane dachy. Bez ADC nawet przerwa się nie łapała. Zauważyłem dzisiaj problem. Ponieważ mam w Advanced VX retro fit kit coś jest nie tak z klamrami blokującymi i przy podejściu od prawej ociera się jedna o obudowę przez co źle prowadzi teleskop.
 5. Jowisz 2017

  Ja już też miałem nie kręcić Jowisza ale patrząc na dzisiejsze meteoblue chyba się skuszę jeszcze dzisiaj.
 6. DS z SCT 9,25 co do guidingu

  No tak ale do guidowania wtedy będzie służył SCT a tam jest nieszczęsne kiwające się lustro
 7. DS z SCT 9,25 co do guidingu

  Ro powiedzmy, że chcę pozostać przy planetach. DSy maja być sporadyczne. Rozumiem że SCT mogę wykorzystać do krótkich czasów. Pytanie w tym układzie czy AVX w ogóle nie nadaje się do DS czy takiego ED80 pociągnie bez problemu, wtedy jakbym kupił szukaczoguider to wykorzystam go do ED z AVX a przy okazji przyda się do Guidowania mniejszych planet z SCT. Pytanie jaki szukaczoguider kupić który sprawdzi się z ASI178 MC.
 8. DS z SCT 9,25 co do guidingu

  Czyli nadchodzi to co od jakiegoś czasu nieuchronne - zmiana montażu.
 9. Już od roku myślę (i na myśleniu się kończy) o DS-ach przez SCT 9,25 (M 57, M 27, a jak pójdzie dobrze to M 13, M 15, M 71, M 92). Wczoraj czyszcząc szukacz dziabnąłem nitki i muszę kupić coś nowego. Pomyślałem przy okazji, że kupię jakiś szukaczoguider albo jakieś OTA którym przy okazji będę mógł ustrzelić szerszy plan (już wtedy bez guidingu bo SCT kiepsko nadaje się jako guider :). Rezerwę na montażu jeszcze mam (ok 3 kg). Co kupić i jak to sztywno zamontować. Potrzebuję też czegoś co chwyci mi najlepiej całą tarczę Słońca. Co mam: SCT 9,25 XLT na Advanced VX modyfikowanym C-91519-retro fit kit, Kamery: ZWO ASI178MM-c, ZWO ASI178MC - (ta by poszła do guidingu), Focuser: zmotoryzowany Baader 2" Diamond Steeltrack, koło ZWO EFW 8x1,25, filtry LRGB ZWO, Baader 685nm, Baader H-alpha 7nm, reduktor f/6.3.
 10. Saturn 2017

  No i opozycyjny Saturn. Pierwszy z koloru drugi z RGB. Niestety RGB mi się rozjechało. B nie chciał ostrzyć i mi się trochę zrotowało. Poza tym chmury co chwila.
 11. Jowisz 2017

  To lecimy po kolei. Pierwsze zdjęcie to ASI178MC Kolor+ASI178MMc LBaader685, drugie to wszystko ASI178MMc RGB+Baader685, trzecie to ASI178MC. Zestaw jak Zawsze SCT 9,25 na AVX, ADC. Filtry LRGB ZWO, i Baader685. Baaaaaaardzo dużo nauki przede mną jeśli chodzi o kręcenie w mono. Już wiem, że jak ustawię ostrość na R to mi sie rozjedzie ostrość B i G. Ale fajna zabawa jest z czym walczyć . Muszę powalczyć z automatycznym ustawieniem focusera pod każdy filtr. Poniżej prezentuję Państwu (WBPP) Wielką Bladą Pomarańczową Plamę, (WPP) Wielką Pomarańczową Plamę i (WBP) Wielką Brązową Plamę Szkoda że nie miałem mono 15 maja
 12. Jowisz 2017

  Próbne strzały do ustawienia ADC pod mono bo mi coś nie ostrzyło. Pierwsze to 178MC na szybko drugie pierwszy strzał Baader685 z ASI178MM-c. Mam cały materiał LRGB, ale jeszcze czekam na Saturna. Niestety Jowisza ciężko się kręci mono jak jest jasno
 13. Konkurs - Galileuszowe księżyce Jowisza

  Ja mam Europę i Ganimedesa ale nie mam kiedy obrobić. Może dzisiaj usiądę nad tym trudnym materiałem stackowanie obiektów składających się z kilku pikseli jest trochę abstrakcyjne szczególnie jak się ma wielki obiekt w rozdzielczości porównywalnej z Atari 800xl
 14. czy jest gdzieś jakieś zestawienie dla planet i księżyca w podziale ile minut nie przekraczać przy kręceniu poszczególnych planet, ekspozycja itp. W FireCapture niby są ustawienie dla poszczególnych planet ale mam wrażenie ze niekoniecznie się sprawdzają - szczególnie przy Saturnie. Fajnie jakby było rozbicie na OSC i LRGB. Mam na myśli oczywiście wariant bez derotacji.
 15. Kupię ASI071MC-c

  Kupię ASI071MC-c
×