Skocz do zawartości

plesniak

Społeczność Astropolis
 • Zawartość

  387
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

664 Excellent

O plesniak

 • Tytuł
  Altair
 • Urodziny 16 Październik

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Warszawa
 • Sprzęt astronomiczny
  Teleskopy: TAL-100SR, Celestron SCT 9,25 XLT
  Montaż: Advanced VX - Motor Board NXW445 z C-91519-RFT retrofit kit.
  Kamery: ZWO ASI178MM-c, ZWO ASI178MC, Celestron Neximage 5.
  Focuser: Baader 2" Diamond Steeltrack, Diamond Steeldrive motor
  Inne: Explore Scientific Focal Extender 2x i 3x, SkyqLink II WiFi, Hub UH700 TP-Link, koło ZWO EFW 8x1,25, filtry LRGB ZWO, Baader 685nm.

Ostatnie wizyty

799 wyświetleń profilu
 1. Saturn 2017

  Oto Saturn na 33 stopniach na tle drogi mlecznej, a właściwe nad wieżą kościoła. Niestety za późno się zorientowałem i nie udało mi się załatwić transportu sprzętu samolotem. Niebo niesamowite. Droga mleczna widoczna gołym okiem. LP nie istnieje tylko Atlantyk z lewej z przodu i z prawej.
 2. Płatne konta na Astropolis i koniec reklamy Google

  A co osobami, które wpłacały na samym początku?
 3. Jowisz 2017

  Drobna uwaga do opisu, albo 6 tys. klatek albo 6000 klatek. Raczej to nie było 6000000 klatek
 4. Płatne konta na Astropolis i koniec reklamy Google

  Wydaje mi się, że wpłaty są dobrowolne i nie jest to zakup punktów do lansu. E-mail dziękujący moim zdaniem jest wystarczający.
 5. Obłoki srebrzyste

  Dzisiaj Ok 1 w nocy złapałem coś takiego. Albo mi się wydaje albo to obłoki srebrzyste-te jasne oczywiście Sory za jakość ale zdjęcie zrobione telefonem.
 6. Dzisiejszy Księżyc

 7. Jowisz 2017

  Myślę, że te kilka stopni nie ma znaczenia. Wystarczy zerknąć na zdjęcia z połowy maja tego roku.
 8. Saturn 2017

  Dzisiaj niby fajny seeing więc spróbowałem. Wynik marny w porównaniu z moimi Saturnami z maja. Coś mi się pierścienie rozjechały nawet. Dużo materiału do kosza. Kolor jeszcze jakoś ale mono to już był dramat. Także kolejne sesje dopiero w lipcu nad morzem. Może złapię coś w terenie gdzie nie ma dachów.
 9. Mam szukaczoguider ZWO i chciałbym go w miarę na sztywno zamontować do SCT 9,25. Szukacz ma podstawę dovetail. Obecnie mocuję go przez adapter Celestrona do aparatu fotograficznego. Niestety ten adapter (na zdjęciu poniżej) po pierwsze jest dosyć duży, a po drugie jego sztywność pozostawia wiele do życzenia. Pomyślałem o jakimś żeńskim siodełku. Niestety nie wiem które może pasować. Chciałbym przykręcić to dwiema śrubami które są "w poprzek" teleskopu. Może wiecie jak najprościej zamontować szukacz i za pomocą czego?
 10. Saturn 2017

  Miało być fajnie ale bez szans na ostrzenie. Jeden stack z ASI178MC. Na mono był już dramat. U mnie problemem są nagrzane dachy. Bez ADC nawet przerwa się nie łapała. Zauważyłem dzisiaj problem. Ponieważ mam w Advanced VX retro fit kit coś jest nie tak z klamrami blokującymi i przy podejściu od prawej ociera się jedna o obudowę przez co źle prowadzi teleskop.
 11. Jowisz 2017

  Ja już też miałem nie kręcić Jowisza ale patrząc na dzisiejsze meteoblue chyba się skuszę jeszcze dzisiaj.
 12. DS z SCT 9,25 co do guidingu

  No tak ale do guidowania wtedy będzie służył SCT a tam jest nieszczęsne kiwające się lustro
 13. DS z SCT 9,25 co do guidingu

  Ro powiedzmy, że chcę pozostać przy planetach. DSy maja być sporadyczne. Rozumiem że SCT mogę wykorzystać do krótkich czasów. Pytanie w tym układzie czy AVX w ogóle nie nadaje się do DS czy takiego ED80 pociągnie bez problemu, wtedy jakbym kupił szukaczoguider to wykorzystam go do ED z AVX a przy okazji przyda się do Guidowania mniejszych planet z SCT. Pytanie jaki szukaczoguider kupić który sprawdzi się z ASI178 MC.
 14. DS z SCT 9,25 co do guidingu

  Czyli nadchodzi to co od jakiegoś czasu nieuchronne - zmiana montażu.
 15. Już od roku myślę (i na myśleniu się kończy) o DS-ach przez SCT 9,25 (M 57, M 27, a jak pójdzie dobrze to M 13, M 15, M 71, M 92). Wczoraj czyszcząc szukacz dziabnąłem nitki i muszę kupić coś nowego. Pomyślałem przy okazji, że kupię jakiś szukaczoguider albo jakieś OTA którym przy okazji będę mógł ustrzelić szerszy plan (już wtedy bez guidingu bo SCT kiepsko nadaje się jako guider :). Rezerwę na montażu jeszcze mam (ok 3 kg). Co kupić i jak to sztywno zamontować. Potrzebuję też czegoś co chwyci mi najlepiej całą tarczę Słońca. Co mam: SCT 9,25 XLT na Advanced VX modyfikowanym C-91519-retro fit kit, Kamery: ZWO ASI178MM-c, ZWO ASI178MC - (ta by poszła do guidingu), Focuser: zmotoryzowany Baader 2" Diamond Steeltrack, koło ZWO EFW 8x1,25, filtry LRGB ZWO, Baader 685nm, Baader H-alpha 7nm, reduktor f/6.3.
×