Jump to content

E.Eri

Społeczność Astropolis
 • Posts

  428
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Warszawa

Recent Profile Visitors

1113 profile views

E.Eri's Achievements

142

Reputation

 1. Zasilacz 1A wystarczy z zapasem. EXT70 maksymalnie (w czasie szybkiego przesuwania) pobiera prąd ok. 0,3A na silnik. Tracking i stand by można pominąć (odpowiednio: ok. 0,12A i ok. 0,06A).
 2. Ja tylko w kwestii formalnej: zmierzch jest a nie ma nocy. A zdjęcie mi się podoba.
 3. Frugosław - najlepiej jest ładować obrazki jako załączniki do postu - prosto, bez reklam a i zdjęcia nie znikają po jakimś czasie.
 4. Folia wystarczy. Jeśli masz znajdujące się oryginalnie w komplecie filtry, to możesz wywalić szkiełko i wrzucić w jego miejsce folię - sprawdza się bardzo dobrze.
 5. Mgławica zapewne jest na swoim miejscu, czego nie da się powiedzieć o znacznikach - i to nie tylko M57.
 6. Ładne obserwacje - gratuluję. Jak redukujesz klatki z aparatu? Czy dobrze zgaduję, że fotometria robiłeś na podstawie zielonych pikseli, bez filtru V?
 7. Robi, robi. A nawiązując do naszej dzisiejszej rozmowy w sprawie wykorzystanego teleskopu i detektora, znalazłem tylko notki (np. tu) o kamerze ACS z Hubble'a. Może pogrzebiesz jeszcze trochę i odkopiesz tą informację, o której wspominałeś? P.S. Dla ciekawskich - Advanced Camera for Surveys (ACS) to to czarne pudełko na zdjęciu poniżej.
 8. Nieprawda! Niektórzy nie lubią dużych powiększeń a nawet od małego nie przepadają za teleskopami i, wyobraź sobie, dobrze im z tym.
 9. Z ekspertami jest tak, że mylą się ale rzadko. W tekście, który linkujesz, Krzysztof_K napisał, zgodnie z prawdą, że R Leo i tego się trzymajmy.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.