Jump to content

Hall9000

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  53
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

11 Neutral

About Hall9000

 • Rank
  Alnitak
 • Birthday 05/23/1971

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Kraków
 • Zainteresowania
  Astronomia, Turystyka, Mechanika, Modelarstwo, paleontologia, historia starożytna
 • Sprzęt astronomiczny
  Refraktor Bresser 102/1000
  SKY-WATCHER BKMAK90 SP 90/1250
  Montarz EQ-5
  Nikon D-40
  Celestron SkyMaster 15x70

Kontakt

 • Skype
  grzegorz_maximus

Recent Profile Visitors

1622 profile views
 1. A, trzeba było nie głosować na Rafała
 2. Witam. Czy ktoś z was wykonywał lub wykonuje zdjęcia na tradycyjnej kliszy ? Jakim sprzętem i w jaki sposób to robicie. Tylko proszę nie pisać o tym, że to przeszłość itp. Łuk to też przeszłość, a łucznictwo jest wciąż dyscypliną olimpijską.
 3. Witam. Często jeżdżę pod Babią Górę, i nie dawno odkryłem, że na końcu Lipnicy Małej, w gminie Jabłonka, powiat Nowy Targ, jest bardzo fajne miejsce na obserwacje. Nie ma latarni, teren płaski i z łatwym dojazdem, są ławki, bacówka, i strumień. Nie da się ugrząść autem. Polana obszerna. 49,55773*N, 19,60618*E Miejsce ogólnie dostępne, gdzie czasem organizowane są festyny gminne. Tylko pamiętajcie że w BPN, żyją niedźwiedzie.
 4. I miałem na mysli konkretnego producenta, jak wypada w stosunku do innych.
 5. Witam. Czy ktoś z was używa filtra Explore Scientific 1,25" UHC ? Jakie są wasze opinie na jego temat ? Kupiłem takowy, ale przez obecną pogodę nie mogłem sprawdzić, nie jest on z najwyższej półki, więc pytam. Nie stać mnie na razie na droższy, ale czy lepszy ?
 6. No i teraz już wiem o co chodzi, dzięki
 7. Czyli im krótsza fala tym większy kontrast ? Dobrze miarkuje ?
 8. Witam. W oferowanych filtrach H-Alfa widziałem kilka długości fali 6, 12, i 35 nm, jakie są efekty obserwacji takimi filtrami ? Czy różnice w długości fali dają inne efekty przy obserwacji ? Zauważyłem że opisy sprzedawców są zawsze takie same. -- Temat przeniesiony z działu Testy i Recenzje. Bardzo proszę o poprawny wybór działu do zakładania tematów. Moderator
 9. Kupie filtr H-Alfa, 1,25" cala.
 10. Teoretycznie powinna być maksymalnie zamknięta, aby uzyskać maksymalna głębie ostrości. Ale racja trzeba próbować
 11. Witam. Czy moglibyście się pochwalić, jaką wartość przysłony ustawiacie jeśli wykonujecie zdjęcia lustrzanką z dedykowanym objektywem, zdjęcia szerokiego pola, np. drogi mlecznej.
 12. Ale, takie oświadczenie należało opublikować na początku postu, albo ustawić jako "podpis".
 13. Mózg Homo Sapiens potrafi zinterpretować sygnały elektryczne przekazywane do niego przez połączenia nerwowe z receptora zwanego okiem, w różny sposób. Był czas, że nawiedzeni widzieli w oknach Matkę Boską Naszybną, ale to ucichło ze względu na znudzenie mediów.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.