Jump to content

jarecki

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  345
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutral

About jarecki

 • Rank
  Altair
 • Birthday 12/27/1963

Kontakt

 • Strona WWW
  http://andreoid.bloog.pl/

Informacje o profilu

 • Skąd
  KOTLINA KŁODZKA
 1. Ja go mam był o 23:12:27 (21:12:27 UT) czas trwania około 4 s, jasność na oko -3mag.
 2. Na to pytanie Rysiek możesz sam znaleźć odpowiedź kopiąc głębiej...
 3. Mogły takie szkiełka wylecieć z jakiegoś krateru, podobno niektóre odlatywały na dziesiątki kilometrów. W okolicy Sudetów odnaleziono 16 struktur kolistych i sporo tektytów. Nie wykluczone jest iż są to kratery powstałe po uderzeniach dużych meteorytów hamujących z prędkości kosmicznej dopiero przy zetknięciu się ze skałami powierzchni Ziemi. Ciekawa sprawa dlatego od wiosny w wolnym czasie zacznę również szukać w mojej okolicy wszelkich szkiełek i kamieni zawierających nikiel. Przegląd Geologiczny, vol 52, nr 10, 2004 między innymi zamieścił taką mapę:
 4. Krz krz krze krzemień właśnie może być po raz szósty.
 5. No umiesz liczyć - szacunek. Ale w 90% przy ekstremalnych zjawiskach zawodzi czynnik ludzki, więc jeśli jest 10 stacji i z tego 5 ma bezchmurne niebo to zarejestruje tylko jedna pół bolida i wtedy każde wytłumaczenie operatora obserwacji jest dobre. Niemniej zdarzają się rodzynki: -na miejscu trzecim niezawodny: "Nie ma co ukrywać ze oprogramowanie głupieje podczas takich ekstremalnie jasnych zjawisk." -miejsce drugie pracoholik lepikował dach i nieumyślnie zachlapał szkło od kamery. -numer 1 mistrz pociskania bajery jak tylko zauważył tego bolida pobiegł szybko do lasu za potrzebą i zgubił instrukcję od Metreca. Po tygodniu znalazł ... (na pewno nie to co szukał) ale litery były rozmazane.
 6. Prawdopodobnie masz rację ale nie do końca, ponieważ aparaty rejestrują światło meteoru a nie sam przelot meteoroidu w atmosferze i na podstawie intensywności światła do prędkości wylicza się niewiadome jak masa początkowa, końcowa itp. Ale atmosfera nie jest jednolita, są warstwy gęste i rzadkie w tlen i inne gazy, zachodzą anomalia zależne od temperatury, ciśnienia, dobowe zmiany itp. Te warstwy przez które przelatuje meteoroid wpływają na zmienną jasność zjawiska meteoru z powodu różnic w ilości cząsteczek wchodzących w reakcję jonizacji. Stosowanie wzorów matematycznych przy tylu zmiennych daje wynik końcowy nie rzadko odbiegający od rzeczywistości i jest jedynie prognozą. Nie raz wyliczenia zawodziły choćby sama prędkość wejścia meteoroidu w atmosferę jest co jakiś czas podwyższana dla spadku meteorytu. Jeśli prędkość meteoroidu w atmosferze zmaleje do tego stopnia, że przestanie zachodzić zjawisko jonizacji to kandydat na meteoryta porusza się jeszcze przez jakiś czas z prędkością naddźwiękową powodując specyficzny dla tej prędkości dźwięk. Napisałem: "To była i jest już od wieków standartowa metoda zliczania meteorytów na podstawie dźwięku." I dodam, że jest na to tysiące przykładów w mądrych książkach jak ludziska znajdowały meteoryty wiedząc na podstawie ilości huków podobnych do strzałów armatnich ile szukać kamiorów, albo taki deszcz meteorytów brzmiał jak melodija taneczna na pałki i werbel.
 7. Nawet na podstawie 10 obserwacji foto nie da się wyrokować spadku, ponieważ nieznanym jest nadal lot ukryty meteoroidów po jonizacji i czy wogule ten lot z prędkością supersoniczną istniał dowodzą jedynie efekty dźwiękowe. To była i jest już od wieków standartowa metoda zliczania meteorytów na podstawie dźwięku. dobranoc
 8. Wzwiązku z pytaniami na priw. odpowiadam, że: -moja analiza nie potwierdza spadku, ponieważ zapis infradźwiękowy jest negatywny. Więcej na: http://andreoid.bloog.pl/d,2,m,6,r,2009,index.html
 9. Ja również jestem do tej pory jeszcze pod wrażeniem i dodam że absolutna jasność rozbłysku z fragmentacji wyszła na -16 mag !
 10. Z taką prędkością lata tylko śmigłowy Tupajew rozpylający azotoks na parszywe robactwo.
 11. Z tym kraterem to lekka przesada i dla uwieńczenia pracy paranaukowej udokumentuj zdjęciem, ponieważ nie mam pojęcia jaki związek ma ten kamień z dołem o średnicy jednego metra.
 12. Potężny bolid trwający ponad 5 sekund rozświetlił wczoraj przed północą całe niebo nad zachodnią częścią Polski. Zjawisko zakończyło się fragmentacją tak jasną, że widoczna musiała być również przez grube i ciężkie chmury. Czy ktoś coś widział, słyszał lub zarejestrował o 23:38 czasu zegarkowego ?
 13. Ostatnio z internetowych testowałem Logitecha Pro 9000 i widzi jaśniejsze gwiazdy. Można bez problemu zdemontować obiektyw, który jest z filtrem IR i wówczas jej czułość na lepszym obiektywie bez filtra wzrasta o około 10 razy. Po za tym rozdzielczość HD i największy przetwornik CMOS z webcamów.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.