Jump to content

mpwt

Społeczność Astropolis
 • Posts

  471
 • Joined

 • Last visited

About mpwt

 • Birthday 01/01/1981

Kontakt

 • Strona WWW
  http://fotoblog.marchewka.waw.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Nasielsk
 • Zainteresowania
  Fotografia, informatyka, kolarstwo
 • Sprzęt astronomiczny
  Lustrzanka, szkiełka, HEQ5 i chęci :)

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

mpwt's Achievements

21

Reputation

 1. Gdy w teorii warunki na zorzę były lepsze jeszcze raz wyskoczyłem na pola. Nic z tego, chmur też było mniej. Jak chmurki to może nie problem. Ale chmurki i Księżyć już tak.
 2. Na północ od Warszawy (~40km) nadeszły chmurki od północy
 3. A takie pytanie do was na szybko. Ile musi wynosić KP, żeby udało się coś złapac w PL na długim czasie naświetlania? Sorki za banalne pytanie ale nie mam doświadczenia z zorzą.
 4. U mnie warunki są, sprzęt jest, brakuje tylko zorzy
 5. Ja obserwuję stronkę http://www.aurora-service.eu/aurora-forecast/(znacie lepsze?) Jeśli dobrze rozumiem, to między 18 a 21 jest szansa.
 6. Hejka, dopiero teraz przeczytałem ten wątek. Jeszcze 2 - 3 lata temu chyba tak źle nie było u ciebie? U mnie jeszcze widać Drogę Mleczną. Ale pytanie czy nie postawią latarni jak będą budować linię energetyczną NN. Ale jeszcze nie poddaję się z budową obserwatorium na działce. Tylko inne priorytety pokrzyżowały plany budowy. Ale tam też 20 km ode mnie rozbudowała się elektrownia, lepiej oświetlona... ale nadal to inny świat niż okolice Warszawy.
 7. Extra, to jedna z moich ulubionych galaktyk. A ile w tle jeszcze...
 8. Wenus rewelacja! W sumie mało zdjęć planet oglądam więc wybaczcie. Ale widok chmur zachwyca! Swoim sprzętem dasz radę więcej szczegółów wyciągnąć?
 9. Wow, nieźle to wyszło! Wręcz bym powiedział, że powala. To właściwie idealny zestaw dla początkującego astrofotografa, biorąc pod uwagę, że jedyne co trzeba kupić to głowicę i astrotrac (zakładając, że ktoś taki ma już sprzęt foto).
 10. I życie lubi płatać figle i zaskakiwać. Chwilowo (to pojęcie względne) budowa została zawieszona. Choć to mogłaby być niezła wprawka, tak najpierw muszę wybudować dom dla powiększającej się rodzinki. Trzymajcie kciuki, bo to jednak trochę większe wyzwanie. Dziękuję wszystkim za wsparcie i mam nadzieję jeszcze dokończyć budowę.
 11. W piątek popołudniu będę w twojej okolicy jakby co...
 12. I jak tam HEQ5? Wrócił z serwisu?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.