Jump to content

U44

Społeczność Astropolis
 • Posts

  30
 • Joined

 • Last visited

U44's Achievements

2

Reputation

 1. Chyba rzeczywiście wybiorę szerokokątny 6,7 mm i coś szerokokątnego w okolicach 15 - 20 mm.
 2. Mam Barlowa Vixen 2x. Jaki obraz daje LV2,5? Ostry? To podobno dobry okular planetarny.
 3. Co powiecie na taki zestaw: Vixen NLV 2,5 mm (520 zł), do planet przy dobrym seeingu Vixen LVW 5mm (880 zł), do wszystkiego Explore Scientific 11 mm (700zł), szerokokątny do wszystkiego W dalszej perspektywie: Szerokokątny 25 - 40 mm Pisałem na początku o DSach, ale planety jednak też chciałbym oglądać.
 4. Mam Syntę 254/1200 f/4,7 na dobsonie z kitowymi okularami, które chciałbym zastąpić czymś lepszym. Proszę o pomoc w określeniu docelowego zestawu okularów, dzięki którym będę mógł komfortowo prowadzić obserwacje DSów. Chciałbym zastąpić kitowe 10 i 25mm okularem Baader Hyperion 8-24mm Zoom. Co jeszcze wybrać, zakładając umiarkowany budżet (powiedzmy, docelowo wartość teleskopu, czyli jakieś 2000 zł).
 5. Bardzo mi się podoba takie ujęcie tematu, gratulacje.
 6. Skorzystaj wiec ze starej rady, by kupic teleskop o najwiekszej aperturze, na jaka cie stac. To dobra rada.
 7. Voyager: mam Synte 10" i jezdze z nia na pola pod ciemne niebo, takze mimo swoich gabarytow to nadal jest przenosny sprzet.
 8. Przez te rozciagniete gwiazdy na brzegach kadru uzyskales wrazenie ruchu obserwatora. ;P
 9. Dobre okulary sa niestety tak samo wazne (i drogie) jak sam teleskop. Np. kitowe okulary 10mm dodawane do teleskopow SkyWatchera nie nadaja sie do uzytku. Nie traktuj okularow jako dodatkowych gadzetow, sa naprawde niezbedne.
 10. Rozwazam zakup tytulowego okularu. Czy to dobry wybor? Ma zastapic kitowe 10mm i 25mm dodawane do Synty.
 11. Swietnie, ciesze sie z tego podejscia. Moze to nie jest odpowiedni watek, ale czy wspomniany przeze mnie teleskop jest dobrym wyborem do fotografii?
 12. Jak wyglada kwestia innych teleskopow TS, a w szczegolnosci malenstwa TS Individual ED 70/420? Rowniez sa takie problemy? Rozwazam zakup tego teleskopu.
 13. Oczywiscie, zanim zgromadze fundusze na drugi teleskop uplynie wiele wody w Odrze. Ale w dzien, gdy nie obserwuje, czytam o teorii i stad moje pytania.
 14. Zobacz to: http://astropolis.pl/gielda/item/870-synta-sky-watcher-dob-12/ Moim zdaniem to niezła okazja. Będziesz mógł oglądać DSy z wielkim komfortem. Ja w swojej Syncie 10" dostaję naprawdę piękne obrazy, a co dopiero w 12"?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.