Jump to content

tacita

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  173
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

8 Neutral

About tacita

 • Rank
  Antares
 • Birthday 05/18/1990

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta

Recent Profile Visitors

1377 profile views
 1. Chciałam zapytać o to "zjawisko". Chmura ciągnęła się przez duży obszar nieba, ma podstawę o linii prostej i "rozwianą" górę. Zdjęcia robione wczoraj telefonem podczas podróży autem. Chciałam zapytać czy to zjawisko pogodowe czy rozwiany szlak przelatującego samolotu?
 2. Zapewne po tym, że widzisz meteor "wylatujący" z obszaru konstelacji Perseusza - można w sieci znaleźć dość dokładny punkt, z którego meteory "wylatują".
 3. Jutro wolne - dzisiaj cała noc moja na Perseidy! :D

 4. To jest fantastyczne! Dzięki serdeczne, patrix
 5. Hmm... na sat24.com są pokazane wyładowania atmosferyczne, trzeba tylko kliknąć w boksik w prawym dolnym rogu animacji.
 6. Jakieś 4 lata temu należałam do młodzieżowej orkiestry dętej zorganizowanej przez nasz Miejski Ośrodek Kultury; po 2 miesiącach nauki graliśmy lepiej, jestem tego pewna!
 7. Pierwsza taka noc od dawna i jak na złość muszę iść wcześnie spać.

 8. Dzięki serdeczne, Radek. Mam problemy z odróżnieniem cumulusów od stratocumulusów, wygląda na to. Już poprawiam.
 9. Uwielbiam ten wątek! Zanim wrzucę coś od siebie chciałam zapytać czy istnieje jakaś zwięzła książka/atlas gdzie są pokazane i opisane wszystkie gatunki chmur? A także inne zjawiska pogodowe? Czego bym nie dała za coś takiego... Poniżej, jak mi się wydaje, to cumulus undulatus z przed niespełna 30 minut (jeśli się mylę to bardzo proszę kogoś o sprostowanie i krótkie wytłumaczenie jeżeli jest konieczne) stratocumulus stratiformis undulatus. Przepraszam za jakość, zdjęcia robione telefonem komórkowym. Sc str und 18pkt.
 10. Robert J, pierwsze zdjęcie jest przecudne i bardzo chciałabym ustawić je jako taptę w swoim komputerze. Masz może większą rozdzielczość tego zdjęcia i czy podzieliłbyś się nim? PS. Jako że mieszkam niemal pod samą Śnieżką, też byłabym ciekawa skąd zostało zrobione to zdjęcie.
 11. Kupię wyciąg do Newtona 6", najlepiej 2 calowy do 200zł

 12. Czy ktoś kupił, przejrzał i może wypowiedzieć się na temat tej kolekcji? Zapowiada się dobrze?
 13. Kurcze... też bym chciała, wygląda to na mega zabawę :/ Ale po 1. nie mam kasy, po 2. do 21 września jestem uziemiona na praktykach Ale za rok... nie odpuszczę
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.