Jump to content

Ejgen

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  4
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About Ejgen

 • Rank

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Katowice
 1. Kilka lat temu byłem tam z dwoma kolegami. Jeden z nich poszedł na klatkę schodową a ja "pilnowałem" drzwi.Mieliśmy po kolei obejrzeć widok na wschód i ewentualnie jeszcze jakiś. Kiedy kolegi długo nie było, stwierdziłem, że trzeba go szukać.Wtedy drugi z kolegów stanął przy drzwiach/a własciwie za nimi, żeby nie zwracać uwagi/. Szukając kolegi trafiłem na jeszcze wyższy poziom korytarza a za nim szklane drzwi do jakiegoś pomieszczenia, pod sufitem kamery. Widziałem za oknem to co miało być tarasem widokowym. Dużo się nie naogladałem, bo to był wieczór i niespecjalna pogoda. Nie znalazłszy kolegi nr 1 wróciłem do drzwi. W tej samej chwili zobaczyłem go wysiadającego z windy i prowadzonego przez ochroniarzy. Myślę, że pomogło mu wylegitymowanie się zagranicznym dowodem czy prawem jazdy. Chcieli wiedzieć, czego tam szukał. Gdy odpowiedzial, że chciał zobaczyć góry, wyrazili zdziwienie bo ciemno ale stwierdzili, że można oglądać okolicę z tarasu widokowego. Na pytanie, gdzie uzyskać zezwolenie, dowiedzieliśmy się, że w administracji Altusa. Kiedy otwierali Altusa pamietam informacje medialne o tarasie widokowym na szczycie ale nie słyszałem aby ktos tam był. Jeżeli chodzi o Wasze jesienne polowanie na Pradziada, też się szykowałem na nie. Na katowicki rynek dotarłem już po zachodzie słońca, jakieś 40 minut spóźniony.Patrząc na okna Skybaru pomyślałem, że już po spotkaniu. Z forum dowiedziałem się, że trwało dłużej. Może kiedyś się uda.
 2. Na mój wpis z 29 grudnia Mateusz napisał :"Na bank na lewo? Tak nic na 100% nie mogłeś zobaczyć z gór, może chmury ułożyły się w górki?.....". Mogę odpowiedzieć tak: 1.Na bank na lewo. 2. To nie były chmury. Ogladałem to trzykrotnie przez lornetke 8x. Grzbiet był na lewo od Pradziada i wyraźnie dalej niz Pradziad. 3.Zanim obejrzałem przesłaną przez Mateusza panoramę dla Czantorii próbowałem szukać na mapie. Wychodziło mi to w okolicy południowego krańca Worka Kłodzkiego. Moim zdaniem możliwe sa dwa miejsca; góra Jer^eb 1003 m/Hanus^ovicka Vrchovina/ albo Bukova Hora 958 m (Bukovohorsky Hrbet w południowej częsci Gór Orlickich). Obydwa szczyty porównywalne wysokościa z Czantoria. Po drodze nie ma nic równie wysokiego albo wyższego. Pierwszy w odległości 149 km drugi 154km od Czantorii. Odległośc kątowa od Pradziada bardziej wskazywałaby na Bukovą Horę. 4. Wykorzystując heywhatsthat wyglada na to, że z obu szczytów można zobaczyć najwyżej Beskid Slasko-Morawski. Obydwa szczyty zaś jeszcze z Łysej góry. Ponieważ nie mam dokumentacji fotograficznej, pozostaje mi wracać na Czantorię z mocniejsza lornetka i liczyć na powtórna obserwację. Ale na wątku "Tatry i Beskidy z Katowic" jest zdjęcie Rafała ZOOM z 30 grudnia, na któym w lewo od Jesioników widać mniejsze górki i grzbiety. pozdrawiam wszystkich i przesyłam trochę spóźnione życzenia noworoczne.
 3. Byłem na hałdzie Kostuchna około 18.00. Tatr i Pradziada nie widziałem. Pierwszy raz zobaczyłem z tego miejsca Górę Świetaj Anny. Bielsko widoczne gołym okiem. Oczywiście Babia, Pilsko i reszta Beskidów aż po pasmo Ondrzejnika.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.