Jump to content

Maro21

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  1312
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Everything posted by Maro21

 1. Bo zapewne kolega nie ma programowalnego wężyka. Były to pierwsze próby nie ma co się rozwodzić, będzie tylko lepiej. Trzymam kciuki za postępy, zabawa zaczyna się od godziny materiału w górę.
 2. Oglądamy zdjęcie, a nie gwiazdki z mikroskopem, jest bardzo fajnie. Gratulacje.
 3. Wziąłbym ten 4xaku , ale wszystko zależy od ceny.
 4. Olympus ma pryzmaty z Bk7 , chyba w tych pieniądzach można kupić już Bak 4 ? https://deltaoptical.pl/lornetka-nikon-aculon-a211-nbsp-7x35?from=listing
 5. Sky safari jest i darmowe i za 100 , sprawdź co potrzebujesz.
 6. Takie coś znalazłem w necie na stronie http://astropixels.com/caldwell/caldwellcat.html The Messier Catalog is a list of 110 of the brightest deep sky objects (including star clusters, nebulae, and galaxies) visible from the Northern Hemisphere. Although the 18th century catalog was originally compiled to help Messier identify new comets from static deep sky objects uncovered in his searches, the list has become a favorite of amateur astronomers. In 1995, Sir Patrick Caldwell-Moore noted that the Messiar catalog does not include a number of bright deep sky objects, nor does it cover any Southern Hemisphere objects south of declination -35°. He compiled a new catalog to compliment the Messier Catalog by including the "missing" objects and to extend the list to cover the Southern Hemisphere. The resulting Caldwell Catalog is a collection of 109 of the most impressive celestial objects culled from the NGC and IC catalogs that were not included in Messier's list. Objects in the Caldwell Catalog are organized in descending declination, while objects in Messier's Catalog are listed in order of discovery. The table below lists details about every deep sky object in the Caldwell Catalog. The Caldwell Catalog Photo Gallery is a long-term project to image each of the objects in this catalog. Ale też wydaje mi się ,ze ambicje górą ponad Messiera .
 7. Ale teraz m31 jest bardzo nisko i nie nadaje się na obiekt do porównań.
 8. serio w 8 minut rejestrujesz ngc7000 , w Bieszczadach pewnie tak . niestety nie wstawię porównawczych kadrów bez filtra bo ich nie mam , za to fotografuję w tym miejscu od lat i rgb bez filtów to strata czasu
 9. Nie twierdze ,że gorszy bo tani , wyniki są wg mnie obiecujące . Dużo gorzej wychodził uhc baadera z tymi obwódkami na gwiazdach .
 10. Oj gdybym miał kasę na drogiego idasa , zapewne nie bawiłbym się z tanią chinszczyzną .Dodatkowo nie wiedziałem jak matryca ff będzie współpracowała ze złączkami ,które mają przelot 37mm . Niestety zakup astronomika cls wyczerpał mnie finansowo . Nie zajmuję się testami , porównaniami . Chciałem jedynie przedstawić w praktyce budźetowy filtr . Filtry FF astronomika są zupełnie inaczej montowane niż do APSC i dają wg mojego doświadczenia linijną winietę na górze i na dole kadru. Co do numerków to wykres pobrałem z tej strony https://www.svbony.com/cls-filter#F9155D zapewne pokazują procent transmisji widma . Niebo to słaba 4 wg Bortle'a. Bez filtra zbieranie rgb w tym miejscu jest bezcelowe . Pętla Łabędzia 2 x3 min z guidingiem
 11. Szukałem taniego filtra cls w rozmiarze 2 cali do testów z canonem 6d . Astronomik cls clip on daje trudną do usunięcia ramkę na górze i na dole . Najtańszy był ten https://pl.aliexpress.com/item/32809554913.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.42a1591arcO1nF&ad_pvid=2020022811044016008849247240400007288391&s=p W marcu zapłaciłem ok 146 zł . Testowałem z ts65q , na eq6 bez guidingu 6x60s iso 3200 ( będzie też większa wersja 180 s x 20 z iso 1600 ) , bez klatek kalibracyjnych( , z lekkim cropem. wykres
 12. możesz sobie potrenować na zdjęciu autora , manipuluj tak lewelsami ,aby uzyskać wartości bliskie 0 i zobacz co się stanie z histogramem . Przykład gromady otwartej nie jest szczęśliwy ,bo sygnał jest generowany głównie przez gwiazdy ,ale służę mgławicami. Najciemniejsze miejsce na ok 1 histogram obcięty i moja normalna obróbka .
 13. A może po prostu kosmos widziany z Ziemi nie jest czarny?
 14. Czyli tło na histogramie ma mieć 0?
 15. A jaka jest naturalna jasność tła nieba? Nie wiem o co chodzi to może trzeba ustalić wartość wyjściową.
 16. A sprzedają eq6? Przy zakupie tylko Astrokrak. Pytanie było o sklep z upgradem , czy się mylę?
 17. Z tego co wiem tylko nieistniejący Astrokrak robił serwis przedsprzedażowy z wymiana smarów i łożysk. Rozpoczynanie przygody od tak wielkiego teleskopu to duże wyzwanie. A jaki rejestrator posiadasz?
 18. Też musiałeś robić serwis po zakupie??
 19. Przepraszam, ale czy Ty nie obrabiasz materiału? Warto to robić w miarę na bieżąco, aby wyłapywać takie kwiatki w akwizycji.
 20. U mnie , jeżeli apt nie połączy się z phd2 to nie ma ditheringu.
 21. musi wiedzieć np.apt sygnalizuje kiedy ma zacząć , bez tego raczej nie rozpocznie . Phd 2 zaznacza na wykresie prowadzenia ,kiedy rusza montażem (dithering)
 22. bez prowadzenia to sobie raczej nie popstrykasz , masz kitowca 18-55? to pobaw się w timelapsy albo startrails.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.