Jump to content

dj_peterka

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  496
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

454 Good

About dj_peterka

 • Rank
  Altair
 • Birthday 06/06/1971

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Warszawa
 • Zainteresowania
  Astronimia, astrotechnika, aeronautyka, elektronika, fizyka, chemia, biologia, geologia, geografia, muzyka instrumentalna i lektroniczna, obce kultury i cywilizacje, marketing, grafika komputerowa, produkcja filmowa i telewizyjna, reklama.
 • Sprzęt astronomiczny
  Główny w budowie, tymczasowo Celestron 150/750 + okulary: Super Plosle 10mm + 4mm, Kellner 25mm,

Recent Profile Visitors

2896 profile views
 1. Hej, najskuteczniej jest ponownie pomalować proszkowo. Nie można skutecznie pomalować innymi farbami bo są one o wiele mniej odporne na uderzenia i zadrapania ( a statyw czy głowica zawsze coś obrywa) i potrzebują podkladu, co zwiększa grubość warstw. Poprzedniej powłoki nie zawsze da się bezpiecznie usunąć chemicznie (ługiem) bo sporo elementów, np. głowica, są ze stopu reagującego z ługiem. NIektóre elementy można piaskować. Dlatego najlepiej oddać do malowania proszkowego. A jak wyżej, zamiana jest najlepsza, bardziej ekologiczne podejście
 2. Witam, dziś w nocy trafiło się okienko i przy okazji testowania nowego napędu głowicy udało mi się złapać tę kometkę. Niestety, moje osiedle zaświecone na mazsa nie sprzyja astrofoto, ale zawsze można coś wycisnąć na pamiątkę Canon EOS500D niemodyfikowany, filtr EOS CLS SVBONY, 1 x 20s ISO 3200, Newton 150/600 bez korektora komy, EQ3-2 napęd AstroEQ, Polarna na oko.
 3. Witam, wezmę chętnie PW Pozdro, Piotrek
 4. Halo wokół gwiazd jest wtedy gdy filtr lub matryca jest zabrudzona np. paluch, rosa, pył albo fringle. Takie refleksy natomiast są gdy odległość filtra od matrycy jest niewłaściwa. Miałem podobny efekt gdy uzywalem filtra SVBONY, który nie ma gwintu od przodu, wkręconego w nosek kamerki, a chciałem użyć kolejnego filtra więc użyłem jako oprawo/przedłużki korpusu od Barlowa. Wyszło takie cóś jak na foto Jeśli mamy kilka szkiełek to każde kolejne powinny być jedno za drugim kilka mm od siebie.
 5. Witam, jak w temacie, 1. napęd używany w pełni sprawny z pilotem standardowym, równo ciągnie Poprzedni właściciel podpiłował blaszkę w RA do swojego montażu aleniczego to nie zmienia w oryginalnym zastosowaniu. W zestawie napęd RA, DEC, pilot, zasilacz 6V 2A, zasilacz bateryjny 4xR20, sprzęgło elastyczne, zębatka do DEC. Cena 300PLN z wysyłką. 2. Pilot zaawansowany używany w pełni sprawny, ze złączem ST4 do guide. W zestawie pilot, 2 kable oryginalne do silników płaskie i dodatkowo 2 nowe miękkie ekastyczne sprężynki, bez zasilacza Cena 180PLN z wysyłką. Możliwa zmiana pilota
 6. Tak, tak, znam to, piórko i kamien w próżni... To zagadnienie tu nie jest kluczowe, zmiana masy orbitującego inmbiektu ma wpływ na jego orbitę, środek masy, siłą odśrodkowa... Planety zmieniały swoje masy w zależności ile "gruzu" i gazu nazbierały i pozmieniały swoje orbity. Oto mi chodzi, księżyc też nazbierał towaru i może dlatego się oddala o Ziemii, powoli ale?
 7. Uwielbiam takie skróty myślowe jak "po słonecznej stronie Księżyca" a która to jest słoneczna, ciemna, widoczna z Ziemii... Chyba " w (najbardziej) nasłonecznionych obszarach Księżyca" Zastanawia mnie, jak takie wyeksploatowanie Księżyca na dużą skalę czyli zmniejszenie jego masy o tysiące (?) ton wody i innych surowców, wpłynie na jego masę i jak to się odbije na jego orbitę - spowolni proces oddalania od nas czy spadnie na nas :)))
 8. Witam, chętnie wezmę 10. Rigel Systems nFocus - gdy się zwolni, Pozdro!
 9. Tyle zamieszania, a ten komunikat nie ma nic wspólnego z ilością czy sprawnością RAM. Żeby choć jeden informatyk się znalazł i to wyjaśnił. Sprawdź na stronie Microsoft , co dokładnie oznacza ten komunikat.
 10. Zjawisko przemieszcza się nieco szybciej niż chmury i jest powyżej ich warstwy. Może to pozostałości po bolidzie ale trwają dłużej niż zwykle takie spadki. Tak długo płoną szczątki wolniejszych obiektów np. satelitów, które lecą wolniej i pod mniejszym kątem. Rzadko są oficjalne informacje o takich akcjach. A to, że akurat w czasie burzy (tuż po niej) to przypadek, bo na naszym globie burze są nieustannie w różnych rejonach (widać to na filmach z ISS).
 11. Witam, poproszę 4) Wyciąg do ED120. Pozdrawiam
 12. Trele morele. Poczytajcie, jest tego w necie tyle, o różnicy działania zwykłej przejściówki zwanej adapterem mocowania z obiektywu A na B a takiej z A na B z zachowaniem pola 1:1 zwanej speed booster np. Metabones. Dla kolegi Berkut123, są też speed boostery Medium firmat/FF pokrycie 1:1 zysk światła jakieś dwie przesłony, koszt jakieś 600 USD. Można pewnie wypożyczyć w jakiejś wypożyczalni sprzętu foto/film. Jeśli Twój obiektyw MF ma tylną soczewkę i jest to pojedyncza soczewka, można spróbować dobrać i przyciąć podobną o ogniskowej dającej pokrycie 1:1 dla Innej matrycy. Może jakość nie
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.