Jump to content

gkj

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  54
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

21 Neutral

About gkj

 • Rank
  Alnitak
 • Birthday 01/29/1973

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Pabianice
 1. Co sądzicie o obecnej pogodzie pod kątem dalekich widoków? Zrobiło się chłodno, wieje od północy, jest też raczej sucho... Tak pytam, bo prognozy na NEW METEO http://new.meteo.pl/um/php/small_maps.php?all=1 na środę 18.09 czyli już pojutrze pokazują wręcz idealne warunki obserwacyjne. Np o godzinie 15:00 tego dnia prognozowane są następujące warunki: new.meteo.pl/um/php/pict_show.php?cat=7&time=14&date=2019091612 No i teraz nie wiem czy brać urlop, czy nie Dawno nie byłem na żadnej miejscówce i chętnie bym się wybrał gdzieś na ustrzelenie Tatr z dalszej odległości. Czy ewentualnie ktoś z Kielecczyzny mógłby w środę dać cynka, że w kierunku południowym są rzeczywiście bardzo dobre warunki obserwacyjne?
 2. Ponieważ ruch w wątku o obserwacjach w centrum Polski jest od dłuższego czasu niewielki dlatego mam nadzieję, że wybaczycie mi tego posta i odrobinę autopromocji. Mianowicie kilka lat temu prezentowałem na forum moje zdjęcia z Góry Kamieńskiej i innych miejsc na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej i jakoś właśnie w tym roku przyszedł mi do głowy pomysł, który zresztą zrealizowałem, aby te wszystkie moje "osiągnięcia" zebrać razem do kupy i zaprezentować w jednym miejscu. I tak oto powstała strona http://www.panoramy.pabianiciana.pl, której głównym celem jest prezentacja dalekich obserwacji oraz panoram z Góry Kamieńskiej. Dodatkowo na stronie zamieściłem również panoramy z Jury oraz z moich najbliższych okolic (Łódź i Pabianice). Zapraszam i pozdrawiam. Grzesiek
 3. Pjotrek, wielkie dzięki za zamieszczenie tej obserwacji. Już od dłuższego czasu moim marzeniem jest powtórzenie wyczynu kolegi 'rafal44' z 2010 r. i zobaczenie na własne oczy Tatr z okolic Dobromierza. W tym celu próbuję analizować warunki pogodowe w pasie Przedbórz-Kraków-Zakopane z wykorzystaniem prognoz z Meteo.pl. Jadąc wczoraj i dzisiaj rano do pracy do Łodzi obserwowałem z zaciekawieniem południowy horyzont i coś mi mówiło, że to właśnie są "te" warunki . Brakowało mi tylko potwierdzenia od kogoś mieszkającego bardziej na południe. Niestety do Dobromierza mam ponad 100 km więc przed taką wycieczką chciałbym mieć prawie pewność, że nie pojadę na marne. Dzięki Twojej dzisiejszej obserwacji (pomimo że bardziej z kierunku północno-zachodniego) utwierdziłem się w przekonaniu, że zarówno wczoraj jak i dzisiaj w godzinach porannych (~ od 7-tej do 9-tej) były warunki, które na 90% pozwalały na taką obserwację: wiatr z północy, czyste powietrze, wysoki pułap chmur i idealne warunki w górach potwierdzone na kamerze z Łomnicy i na kamery.topr.pl.
 4. Tatry ze wsi Rozdziele k. Limanowej (70 km) z punktu N49°47'46.9" E20°27'04.2". Tatry pomimo upałów i wydawałoby się niekorzystnej pogody, były wyraźnie widoczne 11.07, 12.07 i 16.07.
 5. 19 maja 2014 Góra Graniczna pomiędzy Sułoszową i Przeginią (N 50 15.103 E 19 43.324) Szerszy widok na południe... ...i bardziej szczegółowy. Tatry generalnie w większości w chmurach, ale na szczęście widoczne. (N 50 15.028 E 19 42.944) Podobny widok jak poprzenio, ale z wyższego miejsca. Dopiero po przygotowaniu panoramy zastanowiło mnie dlaczego nie zrobiłem zdjęc jeszcze dalej na zachód... 20 maja 2014 Widok z wieży zamkowej w Smoleniu Widoczność w porównaniu z 19.05 znacznie gorsza, co nie zmienia faktu, że widać było i tak dużo... ... na tyle dużo, że nawet gołym okiem udało mi się bezbłędnie namierzyć Tatry. Na zdjęciu poniżej w centrum Czerwone Wierchy.
 6. Cześć. Potwierdzam to co napisaliście - ja osobiście takiej ładnej koniunkcji jeszcze nie widziałem. Dodatkowo miałem tyle szczęścia, że jak wstałem o 5:45 to Wenus była dokładnie nad górnym czybkiem rogala, że tak się kolokwialnie wyrażę. Zrobiłem na szybko parę fotek, ale dopiero po południu sprawdzę czy coś się da w tym wątku zaprezentować.
 7. Identyczne zjawisko było widoczne od późnego popołudnia 14 maja nad Bełchatowem. Ciekawe czy komuś z dalekiego południa udało się te obłoki ustrzelić. A na pewno było można. Na zdjęciu obłoki (kominów nie widać) widziane z Pabianic (odległość 43 km).
 8. Gratuluję obserwacji. Sam będąc kilkakrotnie w Sandomierzu próbowałem chociaż przez lornetkę namierzyć Tatry, ale niestety nigdy nie było warunków. Wobec powyższej, wspaniałej obserwacji, jedyne czego można żałować to tego, że w dalszym ciągu nikt nie ustrzelił jeszcze Tatr z Salomina. Skoro było widać z 206 km to na 100% i z 224 km. Czekam z niecierpliwością na tą chwilę...
 9. Przepraszam, rzeczywiście na ostatniej stronie zdjęcia się otwierają. Nie otwierają się wszystkie aż do końca strony 9 czyli przedostatniej.
 10. Cześć. Dlaczego np. w wątku DO w centrum nie otwierają się żadne zdjęcia? Czy może mieć to związek z ostatnimi zmianami na Astropolis? Dałoby się to jakoś naprawić? Pozdrawiam Grzesiek
 11. "Drobnica" z Góry Kamieńsk: 1. Cementownia Działoszyn (tak mi się wydaje) 2. Zduńska Wola - komin Izolacja S.A. i chyba jeden z kościołów ("trójkąt" na prawo od komina). Jasne punkty poniżej horyzontu to zabudowania Szczercowa 3. Pabianice - dwa kominy. Po prawej 4 wiatraki (51.567867,19.390545) we wsi Dłutów. Pomiędzy prawym kominem i wiatrakami widoczne czubki dłutowskiego kościoła. No i to na razie tyle z drobnicy. W dalszym ciągu jestem w trakcie przygotowywania większych panoram z G. Kamieńsk, ale z uwagi na notoryczny brak czasu strasznie wolno mi to idzie.
 12. Ok, to jeszcze parę kadrów przygotuję i wrzucę Szczerze mówiąc ten komin kielecki to już złapał się na tych zdjęciach sprzed roku, a ponieważ były one znacznie gorszej jakości więc pewnie wtedy uznałem, że albo to jakiś bliższy obiekt na horyzoncie, albo po prostu plama na zdjęciu Kadrów w lewo i innych mam całkiem sporo tylko brak czasu żeby to wszystko złożyć w jakieś większe panoramy. Tak, wiem - Widnica to wieś. Taki skrót myślowy zastosowałem, aby inni od razu wiedzieli, w którym miejscu jest ta Biała Góra (ja bym nie wiedział )
 13. Witajcie Zgodnie z obietnicą chciałbym zaprezentować kolejne fotki i obserwacje z Góry Kamieńsk, które wykonałem 11.03.2012. Wtedy to właśnie powietrze oczyścił północny wiatr i widoczność (za wyjątkiem na południe) była znakomita. Zasadniczo moje obserwacje pokrywają się z tymi które już zaprezentowałem Wam już wcześniej w poście http://astropolis.pl/topic/37385-dalekie-widoki-w-centralnej-polsce/page__view__findpost__p__420015 ale dodam do nich jeszcze trzy nowości 1. Pełna "panorama" Łodzi Od lewej strony widać: - kominy EC 3 - 3 kominy EC 2 - wieżowce z centrum z tzw. łódzkiego Manhattanu - trochę dalej - wieżowce dzielnicy Widzew - Instytut Stomatologii - kominy EC 4 2. Sieradz 3. Zamek w Olsztynie 4. Góra Zborów I teraz najciekawsze: 5. Komin EC Kielce (90 km) Powyższe zdjęcie na symulacji: http://www.udeuschle.selfhost.pro/panoramas/pans/email/20120329_202126_110_31_61_130_252_0001.html Na zdjęciu po prawej Przedbórz 6. Wzgórze Biała (92 km) czyli tak na prawdę prawie Widnica Symulacja poniżej: http://www.udeuschle.selfhost.pro/panoramas/pans/email/20120328_223604_116_31_61_128_251_0001.html 7. Wzgórza w okolicach Smolenia wraz z wyraźnie widoczną wieżą zamkową (83 km) Mam nadzieję, że zaspokoiłem ciekawość co niektórych Forumowiczów. Nie zamieszczam już tzw. drobnicy w postaci kominów Zduńskiej Woli, Łasku i Pabianic bo to nic ciekawego Piotrków Trybunalski podobnie jak i Radomsko na DO się nie kwalifikuje bo za blisko Częstochowa już była zamieszczana. No i wychodzi na to, że to co się da ciekawego z Góry Kamieńsk zobaczyć mamy już w komplecie. Veni, Vidi, Vici Pozdrawiam Grzesiek
 14. A ja dzisiaj wybrałem się po raz kolejny na Górę Kamieńsk i muszę powiedzieć, że w końcu dopisało mi szczęście. Dzisiejszy północny wiatr wspanialne oczyścił powietrze. W kierunku północnym miałem widoczność 10/10; w kierunku południowym też, ale jednak widać było pod światło słoneczne znacznie więcej zaniczyszczeń w powietrzu. Obecnie jestem na etapie obróbki materiału foto, ale już mogę oznajmić, że osiągnąłem swój najwięjkszy cel z tej miejscówki - mianowicie udało mi się uchwycić wieżę zamkową w Smoleniu na Jurze. Poza tym w kierunku wschodnim udało mi się sfotografować kolejny tajemniczy obiekt, ale na razie muszę się upewnić, że jest to to o czym myślę. Dajcie mi parę dni na przygotowanie relacji.
 15. Szczerze zazdroszczę wszystkim, którzy mieszkają, albo mają do takiej miejscówki parę kilometrów Gdybym ja chciał od siebie zobaczyć wierzchołki Łomnicy i Babiej musiałbym się unieść na 800m ponad grunt
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.