Jump to content

Grzegorz Czernecki

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  32
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

26 Neutral

About Grzegorz Czernecki

 • Rank
  Alderamin
 • Birthday 06/08/1977

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Katowice-Janów

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. A kolor kupiłeś biały? bo jest kilka do wyboru? czy to tylko kolory ramek?
 2. Dla zainteresowanych to ten "budżetowy" moduł https://allegro.pl/oferta/gps-modul-usb-65ch-skytraq-v6-dongle-promocja-6353460761?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare
 3. Problem rozwiązany, jak się okazało zamieszanie robi moduł gps, wywaliłem i zresetowałem eqmoda i zainstalowałem wersję 1.29a , wszystko działa normalnie po wpięciu do usb modułu gps z niewiadomych przyczyn ( współrzędne pokazuje prawidłowe ) montaż zaczyna głupieć. Po wyjęciu modułu zrobieniu disconnect i ponownie connect wszystko wraca do normalności.
 4. Próbowałem z tym, że nie hamulcami a silnikami, dziś zobaczę czy Twoja metoda coś da.
 5. Tak, w zakładce "site" użyłem load from scope , i ściągane są z modułu GPS, a te były poprawne bo sprawdziłem.
 6. Czy ktoś z szanownych forumowiczów napotkał taki problem i jest w stanie mi pomóc? Miesiąc temu przyszedł czas na wymianę starego leciwego laptopa, który używany był tylko i wyłącznie do obsługi sprzętu do astrofoto, nabyłem więc w tym celu poleasingowego Della z windowsem 10 pro, dyskiem ssd 250gb , i procesorem i5, którego też mam zamiar używać tylko do astro. Poinstalowałem wszystko co należy to znaczy Maxima, Platformę Ascom, eqmod w wersji 2.00q i katalog GSC wszystko to samo co w starym zestawie, miało być pięknie i ładnie i tak było podczas pierwszego wyjazdu. Kłopoty zaczęły się podczas drugiej próby w boju mianowicie montaż i kamera łączą się i z kamerą problemów nie ma, problemy są z montażem, montaż po wybraniu na maximowej mapie obiektu obraca się w zupełnie inną stronę niż obiekt się znajduje, wygląda to tak jakby mapka maximowa była zupełnie źle zorientowana, bo kursor podczas obrotu przesuwa się po niej prawidłowo i parkuje na zadanym obiekcie, ale w rzeczywistości obiekt znajduje się po zupełnie innej stronie nieba, przykładowo , kazałem mu jechać na księżyc kiedy ten znajdował się tuż nad wschodnim horyzontem a montaż pojechał na południowy zachód, natomiast jak zapodałem betelgeze to pojechał pod horyzont w kierunku północno wschodnim czyli zupełnie na przeciwko, nie wiem już co mam robić, Łukasz zasugerował mi , że mam wywalić eqmoda w wersji 2.00 i zainstalować 1.29 i tak zrobiłem niestety bez efektu. Dodam, że lokalizacja jest prawidłowa ściągana z modułu GPS, podobnie jest jak chcę nim sterować z programy The Sky6, klikam na mapce na księżyc i kursor na niego się przesuwa , ale montaż jedzie w zupełnie innym kierunku, czy mam coś pokićkane w ustawieniach ? bo jestem bliski załamania się i wywaleniem tego na złom, jestem kurde po operacji i dużo siły i zdrowia kosztowało mnie po raz drugi rozstawianie sprzętu a tu kolejna porażka. Mam nadzieję, że ktoś napotkał taki problem i udało mu się go ogarnąć i jest w stanie mi pomóc bo już nie mam pomysłów. Za dwa tygodnie jadę do Zwardonia i chciałbym to ogarnąć, żeby tam nerwów nie tracić, z góry dzięki za pomoc.
 7. Zobacz ogłoszenie Baza ( top pier ) pod montaż HEQ5 Sprzedam bazę dla montażu HEQ5, Baza w rzeczywistości jest bazą uniwersalną bo składa się z dwóch części , podstawy, którą mocujemy do piera oraz adaptera , który w tym wypadku jest wytoczony pod montaż HEQ5, można wytoczyć odpowiedni adapter np pod montaż NEQ6 i bez problemu zamontować do podstawy, baza jest wykonana ze stali, gatunek S355HN, średnica podziałowa otworów pod szpilki to 150mm, średnica otworów pod szpilki 17,5mm ( pod szpilki m16) cena Oferent Grzegorz Czernecki Date 07.07.2017 Cena 300,00 zł Kategoria Montaże i akcesoria  
 8. Pewnie będą ale muszą doleżeć, , z tego co wiem to ten dron namłodził ponad 100GB materiału w 4K , najprędzej chyba zobaczysz na fejsie na profilu Marka, bo on tutaj chyba nie ma konta.
 9. Ja już w domu, fajnie było, pogoda się udało i oby taka była następnym razem, do zobaczenia
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.