Jump to content

drevil

Społeczność Astropolis
 • Posts

  279
 • Joined

 • Last visited

About drevil

 • Birthday 01/07/1976

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Piaseczno
 • Sprzęt astronomiczny
  Celestron Astromaster 130EQ
  Zabytkowy refraktorek Tasco 60x700
  Lornetka Bresser 10x50 "Lidletka"

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

drevil's Achievements

45

Reputation

 1. Lista kamer nadających się do astrofoto planetarnego: http://www.nauka.rk.edu.pl/astro/kamery-ccd/
 2. Wygląda na to, że z grubsza wszystko jest poustawiane w porządku. Próbowałeś się pobawić teleskopem w dzień kierując go na jakiś odległy obiekt?
 3. Aby efekt był taki jak opisywany (widać tylko rozmazaną plamę), kolimacja musiałaby być potwornie zła. Czy zwierciadło wtórne jest z grubsza w prawidłowej pozycji? Najlepiej wyjmij okular i zrób zdjęcie przez tuleję wyciągu.
 4. Zadam głupie pytanie - ostrość regulowałeś?
 5. Piaseczno pod Warszawą - pokrywa chmur tak gęsta, że nie sposób się nawet zorientować gdzie jest słońce:(
 6. Pozwalam sobie podpiąć się do tematu. Czy da się jakoś odróżnić folię ND5 od ND3.8? Pytam, bo z natury jestem paranoikiem. Zakupiłem folię ND5 i dręczy mnie teraz pytanie "a co, jeśli sprzedawca się pomylił".
 7. A nie da się tam kupić okularu Sky Watcher UWA 58 albo HR Planetary? To bardzo przyzwoite okulary planetarne w cenie 50-60 Euro.
 8. Pierwszy z brzegu link zwrócony przez google na zapytanie "pyramids built by free men". http://news.bbc.co.uk/2/hi/8451538.stm Jak widać, mówi o tym dr Zahi Hawass, a to raczej niekwestionowany autorytet w tej dziedzinie. EDIT: poprawiłem linka, bo się nie otwierał
 9. Przepraszam za drobny offtop, ale zgodnie z naszą obecną wiedzą byłą to dobrowolna praca rzeszy ludzi motywowanych przez religię.
 10. Poprzednie było tak jakby ostrzejsze i mniej zaszumione. Jakieś różnice w ustawieniach kamery albo obróbce?
 11. Może po umyciu LW poprawiłeś kolimację? Wyszło naprawdę fajnie
 12. W 1895 roku lord Kelvin stwierdził: "maszyny latające cięższe od powietrza są niemożliwe". Dziewięć lat później bracia Wright dokonali pierwszego lotu.
 13. Ależ ja się przecież nie denerwuję Dyskutujemy o tym, czy wykorzystując obecnie dostępne technologie jesteśmy w stanie rozpędzić coś do prędkości rzędu kilku procent prędkości światła. Ja twierdzę, że pozytywnej odpowiedzi na to pytanie udzielono już 40 lat temu, a jeśli ktoś się z tym nie zgadza, to oczekuję kontrargumentów. Pytanie, jakiego rodzaju pojazd chcemy do tej prędkości rozpędzić i czy całe to przedsięwzięcie ma w ogóle sens to juz zupełnie inna sprawa.
 14. Alice, uprzejmie proszę o wskazanie, konkretnie która z technologii użytych w projekcie Orion nie istnieje. Bomby termojądrowe nie istnieją?
 15. Mamy chyba odmienne definicje "istniejącej technologii". Oczywiście, nikt nigdy nie zbudował prototypu takiego silnika. Nikt nigdy go nie przetestował w przestrzeni. W tym sensie oczywiście ta technologia "nie istnieje". Z drugiej strony ten projekt nie wykorzystuje żadnych rozwiązań, których byśmy nie posiadali obecnie. Nie wymaga Helu-3 (który musielibyśby zbierać Księżyca albo z atmosfery Jowisza), ani antymaterii (której nie potrafimy wytwarzać w ilościach makroskopowych), nie wymaga użycia reaktorów termojądrowych (których wciąż nie mamy, mimo że powinniśmy), nie opiera się na wątłych podstawach fizycznych (jak np. Bussard Ramjet). Opiera się na ładunkach termojądrowych (którymi dysponujemy), istniejących materiałach i dynamice Newtona. W tym sensie jest to "istniejąca technologia", bo istniała już na początku lat 70-tych, kiedy opracowywano ten projekt.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.