Jump to content

MarcinK

Społeczność Astropolis
 • Posts

  167
 • Joined

 • Last visited

About MarcinK

 • Birthday 03/10/1995

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.eksploracjakosmosu.tnb.pl/news.php

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Łukowa
 • Zainteresowania
  Astronomia, astronautyka w ogóle wszytko Astro
 • Sprzęt astronomiczny
  reflektor
  Optus
  F= 700mm
  D= 76mm

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

MarcinK's Achievements

0

Reputation

 1. Aż się zdziwiłem że moje konto jeszcze istnieje. Dawno dawno temu moja ciotka z Niemiec na jakiejś garażowej wyprzedaży zdobyła teleskop Optus F= 700mm D=76mm Art nt. 96-18000 i dała mi go w prezencie. Z racji że sprzęt był niekompletny (brak osłon, szukacza itp.) korzystanie z niego było mordęgą przez co wiele lat stał nieużywany. Niedawno postanowiłem się za niego wziąć, jednak okazało się że nie mogę nigdzie znaleźć do niego części (poza tym odkryłem że zwierciadło wtórne jest porysowane). Może ktoś wie czy można gdzieś zakupić części do tego modelu, czy może lepiej po prostu wywalić ten szmelc i zainwestować w coś lepszego.
 2. A mógłbyś to rozwinąć? Bo ten post na razie niema sensu. ITER może zapewnić energie ale jeżeli głupi ludzie przestaną opierać swoje życie na paliwach kopalnych. Jak nie zmienisz ludzi to nie mienisz świata. Żeby np. sprawić żeby Polacy przełożyli się na Eko-Pojazdy trzeba by podwyższyć ceny ropy i innego złego paliwa o kilkadziesiąt złotych.
 3. PO pierwsze w 2015 ma powstać prototyp który ma zapewnić energię kilku miastom w teksasie. Po drugie, oprócz mikrofal energię można transportować przy pomocy laserów!!!!!!!!!!! Dostarcza energię której naziemne elektrownie nie mogą wykorzystać i dlatego produkuje więcej prądu niż naziemne pole słoneczne o tej samej powierzchni!!! Może ale jak masz z takiej elektrowni np. w tybecie przetransportować prąd do Japonii gdzie jest największe zapotrzebowanie i niema dogodnych warunków na tego typu elektrownie. Jakie straty? Wysyłamy wiązkę lasera z orbity odbiera ją odbiornik i śluz. A poza tym zamiast jednej dużej anteny można użyć wielu mniejszych czyż nie? A co do transportu na orbitę NASA przewiduje że już w 2030 będą mogli stworzyć windę kosmiczną.
 4. Energię będą transportować przy pomocy laserów lub mikrofal wikipedia Kiedyś Sahara była żyzna. Tak ale przy obecnym zapotrzebowaniu na prąd. A jeżeli stworzysz taką elektrownię na Saharze to jak masz zamiar przetransportować prąd do Japonii na ten przykład? A gdyby umieścić 3 elektrownie orbitalne na orbicie Geostacjonarnej, to można zaopatrzyć w prąd cały świat i jeszcze: -Czynniki pogodowe obniżają wydajność elektrowni słonecznych na ziemi w kosmosie to niema znaczenia -Naziemny odbiornik jest tańszy w montażu niż pola słoneczne i morze być przezroczysty dzięki czemu będzie można pod nim hodować rośliny, mikrofale wysyłane z elektrowni na ziemię mają bardzo małą częstotliwość więc nie zagrożą życiu. -Naziemne elektrownie słoneczne działają tylko w dzień, na elektrownie na orbicie dzięki sieci anten będą mogły przekazywać między sobą energię i zasilać świat nawet gdy jedna będzie w cieniu ziemi. A codo transportu może nie będzie tanio ale dzięki międzynarodowej spół pracy koszty zostaną odpowiednio rozłożone.
 5. To jest typowe spostrzeżenie typowego polaka. Technologia ogniw paliwowych wciąż się rozwija a wodór można otrzymywać z wody morskiej, przy okazji izolując z wody wiele cennych substancji (złoto itp.) Więc przyszłość motoryzacji= ogniwa paliowe i samochody elektryczne. Węgiel zanieczyszcza środowisko, dlatego zamiast tradycyjnego spalania należy wykorzystać technologię czystych ogniw węglowych. Spalanie jest ślepą uliczką, przyszłość zależy od czystej technologii. Poco zajmować tereny które można zurbanizować lub zagospodarować w inny sposób, taka elektrownia a orbicie zapewni tanią energię dla dużych obszarów. A tereny na ziemi można wykorzystać by zmniejszyć problemy demograficzne. Np. przy wykorzystaniu nowej technologi polegającej na rozpylaniu wody morskiej przy pomocy wiatraków w powietrzu można nawodnić Saharę i wybudować tam miasta lub pola uprawne. Rozumiemy się?
 6. Jednak ropa się niedługo skończy, około 2025 już jej nie będzie. Alternatywą są samochody na wodę, na którymi pracują Japończycy, w Polsce zostały niedawno wynalezione ogniwa węglowe które do wytworzenia prądu wykorzystują węgiel, powstały również samochody na sprężone powietrze. Świat się zmienia i wychodzi z ery ropy, należy szukać nowych źródeł energii. Przyszłość zależy od nas od tego czy my zechcemy zmienić nasze przestarzałe pojazdy na ropę na nowoczesne o nowych czystych napędach. W 2015 powstanie pierwsza testowa elektrownia orbitalna, na dnie morz będą budowane specjalne turbiny wykorzystujące energię prądów morskich.
 7. Nie do końca, trwają pracę nad akumulatorem nowej generacji który będzie miał dłuższą trwałość. A na takie odległości lepiej jeździć pociągiem
 8. W 2020 ma powstać w Polsce elektrownia atomowa chyba w Żarowcu, było o tym chyba w Czerwcowym albo Majowym numerze WiŻ. Ta elektrownia ma zapewnić energię sporej części polski i wykorzystywać najnowszą technologię, więc niema co się bać drugiego Czarnobyla nie będzie. I jeszcze lepiej zamiast inwestować w nowe filtry do samochodów to nie lepiej zainwestować w tańsze samochody na prąd? Elektrownie wodne podobno niszczą całe ekosystemy, ale czy pożary lasów i naturalne powodzie tego nie robią? Taka zapora dodatkowo chroni przed wylaniem rzek (można z niej spuścić wodę). Powinniśmy inwestować w przyjazną naturze technologię podobnie jak to robią kraje na wyższym stopniu rozwoju takie jak USA, Japonia czy Korea Południowa, a nie siedzieć z przeproszeniem na tyłku i martwić się tylko o siebie. Każdy może coś zrobić by środowisko było zdrowsze a jednocześnie nam żyło się lepiej.
 9. Można jeszcze wykorzystać energię wodną i wiatru, jak również co napisałem wyżej przetwarzać śmieci.
 10. Ale co przyjdzie ze składowania odpadów, gdy się ropa skończy. W chyba styczniowym numerze świata nauki napisane są sposoby na oczyszczenie świata np. 1.Darmowe ogniwa słoneczne- Firma za darmo montuje ci na dachu ogniwa a ty potem płacisz za prąd normalnie. 2.Energia z plazmy- Odpady są ogrzane do 7 tysięcy stopni przy pomocy plazmy z powietrza, o powoduje mnóstwo reakcji chemicznych w odpadach, i powstaje gaz syntezowany który można wykorzystać jako paliwo turbinach by wytwarzać prąd i żużel który może mieć wykorzystanie w budownictwie. 3.Samochody na bio-paliwo-Nie trzeba tłumaczyć 4. Wiatr ze stratosfery-W stratosferze umieszcza się specjalne wiatraki/latawce która wykorzystują silne wiatry stratosferyczne by wytworzyć prąd. Jest jeszcze wiele innych możliwości.
 11. Właśnie za kilka lat skończy się ropa i na stukam tym trucicielom, w rosjii będzie kryzys zapewne.
 12. To wygląda jak... Skamieniały krowi placek
 13. Ale co meteoryty mają do brudnej forsy? 1. gość mieszka we wsi w Bośni i mało prawdopodobne żeby Bośniacka mafia tam się pchała. 2. po co miałby 6 razy rozwalać sobie dach? 3. Poco wzmacniał dach metalowymi prętami?
 14. O tym nie pisało w Fakcie tylko w najnowszym numerze Wiedzy i Życia, a to jest poważne czasopismo. Ale przecież udowodniono że to meteoryty, i jest ich sześć.
 15. One naprawdę uderzały w jego dom, dlatego był zmuszony wzmocnić dach metalowymi prętami.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.