Skocz do zawartości

Ursula

Społeczność Astropolis
 • Zawartość

  73
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

131 Good

O Ursula

 • Tytuł
  Alnitak
 • Urodziny 26 Październik

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta
 • Skąd
  Warszawa
 • Sprzęt astronomiczny
  Synta 8''
 1. Astrozlot Bieszczady 2017 - relacje

  Jak zwykle fajne fotki Krzysiek. Wrzuć jeszcze te, które robiłam Twoim aparatem z Hardcora, drużyny będą miały pamiątkę.
 2. Astrozlot Bieszczady 2017 - relacje

  Świetnie się bawiłam, uwielbiam te Wasze zakazane mordeczki. Złota Karta Zlotowicza – szok – jestem przeszczęśliwa. I nieco sterroryzowana dożywotnia funkcja wodzireja konkursów, Adamo wiedział, co robi. AstroŻbik 2017 Wzięło udział 16 dzieciaków. Adamo sponsorował górę prezentów, parę gadżetów dorzucił Darek B. (zdjęcie od Oli Stanisławskiej) Przykłady pytań: Pierwsza kobieta w kosmosie to: a) Jagienka Ewa Kopacz c) Angela Merkel d) Walentina Tierieszkowa Czy Polak kiedykolwiek był w kosmosie? a) Nie, nie zdążył na odlot rakiety. Tak, Antoni Macierewicz. c) Tak, Mirosław Hermaszewski. Wygląd Księżyca się zmienia. Przez jakie fazy przechodzi Księżyc? a) Nów, Kwadra pierwsza, Pełnia, Kwadra trzecia Nów, Wóz, Radiowóz c) Pełnia, Półpełnia, Patelnia Hardcore 2017 W konkursie wzięło udział 7 zespołów trzyosobowych: Kudłate seksi byki, Dzikie węże, Leszcze, Tempe *****, Wielka pustka, Nocne krokodyle, Kołodzieje. Na 68 punktów max uzyskany w konkursie to 37,5. W tym roku wygrały Kudłate seksi byki (Zwycięska drużyna z winem, kopia zdjęcia wcześniej wrzuconego na forum) Przykłady pytań: Przyporządkuj do każdego nazwiska właściwy tekst. 1. Fizyka jest jak seks: pewnie, że może dawać jakieś praktyczne rezultaty, ale nie dlatego to robimy. 2. Bóg użył pięknej matematyki do stworzenia świata. 3. Jeśli kosmici odwiedzą nas kiedykolwiek, myślę, że skutki mogą być podobne, jak w przypadku odkrycia Ameryki przez Kolumba. Jak pachnie wewnątrz ISSa? NIE PACHNIE/STARĄ PIWNICZKĄ NA WINA/ŻWIRKIEM Z KOCIEJ KUWETY Jakie zwierzę w zeszłym roku doprowadziło do awarii zasilania CERN? Dlaczego niebo jest niebieskie? W Sylwestra zmuszasz się do pijaństwa, bo przemierzyłeś wokół Słońca sporo kilometrów. Ile? Dzięki sondzie New Horizons, która przelatywała w odległości 12 tyś km od Plutona odkryto, że „serce” tej planety skrywa… no właśnie co? A za jakie odkrycie Einstein dostał Nobla? - dopytuje twój szef Kaspian siorbiąc sojowe latte. Twoja córka chce na Dzień Dziecka telefon Samsung Galaxy S8. Dzieciak telefonu nie dostanie, ale na pocieszenie narysujesz jej, jak wygląda prawdziwe Galaxy typu S. Dorzucisz jeszcze piękną galaktykę typu E. Do przygotowania pytań wykorzystałam portale popularnonaukowe poświęcone astronomii, książki „Nowy świat Pana Tompkinsa” (Gamow, Standard), „Autostopem przez galaktykę” (Adams), Kosmiczny poradnik życia na Ziemi (Hadfield), seriale o kosmosie na National Geographic, wikipedię. Podczas konkursu trwała też kosmiczna „dyskoteka”. Leciały utwory z yt: NASA Johnson Style (Gangnam Style Parody), We're NASA and We Know It (Mars Curiosity) Satire, SpaceX Launch You Up Uptown Funk Parody, Space Oddity, Quad City DJ's - Space Jam (Original), Boom De Yada - two Version in one. Howk
 3. Bieszczady 2017 - zapisy

  Hardcore 2017 W tym roku specjalnie dla konkursowiczów po jednym pytaniu ułożyli: dr Janusz Krywult z Instytutu Fizyki UJK, Przemek Żołądek z Pracowni Komet i Meteorów oraz Przemek Rudź z POLSA. Hura, jak miło, nie? FAQ Kto może wziąć udział w konkursie? Każdy, kto czuje się na siłach i stworzy drużynę 2 lub 3 osobową. Czego mogę się spodziewać? Wszystkiego, na co każdy szanujący się astro-geek zwróciłby uwagę. Pytania dotyczą kosmosu i wszystkiego, co jakikolwiek sposób jest z nim związane. Pytania są tak wybrane, by zaciekawiły tematem, zadziwiły, rozbawiły, sprowokowały do zastanowienia się nad pewnymi kosmicznymi sprawami. Czuję się za słaby, czy mam wziąć udział? Tak. W obliczu Hardcora wszyscy są cieniasami. Na 118 punktów w zeszłej edycji max. wynosił nieco ponad 40. W konkursie Hardcore chodzi o zaciekawienie tematem, zabawę i adrenalinę. Kto wybiera skład drużyn? Uczestnicy według chęci i sympatii. Które drużyny są zwycięskie? Ogłaszane są tylko trzy najlepsze. Nagrodę i laur zwycięscy dostaje jedna, ta która zdobyła najwięcej punktów. Co jest nagrodą? Emocje, ciekawe pytania, zabawa, uścisk ręki prezesa, fotka chwały do Internetu i butelka alkoholu. Przykłady pytań z zeszłego roku: W 1974 roku Hawking założył się z wybitnym astrofizykiem Kipem Thorne’em. Hawking przegrał zakład i Thorne otrzymał roczną prenumeratę erotycznego magazynu Penthouse. Czego dotyczył zakład? Na czym polega Paradoks Olbersa? Jak nazywają się cztery największe plutoidy sklasyfikowane przez Międzynarodową Unię Astronomiczną? Dlaczego nie czujemy poruszającej się Ziemi wokół Słońca ani ruchu obrotowego? Na czym polega Paradoks Fermiego? Co się stanie z wodą, gdy rozlejesz ją w przestrzeni kosmicznej? Dlaczego? Jak nazywała się barka, na której pierwszy raz pierwszy rakieta Falcon 9 firmy Space-X zrobiła udane lądowanie? W zeszłym roku wygrała drużyna „Skurczybyki”. Dostała butelkę zwycięskiego wina z etykietą w gwiazdki.
 4. Bieszczady 2017 - zapisy

  Super! Dzieciaki zwariują od tego dobra
 5. Bieszczady 2017 - zapisy

  Adamo, będzie dobrze, bo z taką ekipą nie może być niedobrze AstroŻbik 2017 W AstroŻbiku biorą udział najmłodosi i wczesna młodzież. Mamy na pokładzie 16 osób w wieku 4-14 lat. Wszyscy są przewidziani w konkursie. Najmłodsi tj. 4 i 5 latki jeśli zdecydują się wziąć udział w konkursie dostaną zadanie natury plastycznej związane z kosmosem, pytania konkursowe będą za trudne dla takich mini- żbików. Nagrody przedstawiają się następująco: 5 X LEGO Mixels, 2x wielkie tomiska do twórczego bazgrania wyd Dwie Siostry, quizy, Milky Way, Mars i inne takie przyjemne upominki. Howk
 6. 4 mld ludzi nie widzi gwieździstego nieba

  Z mapy wynika, że Białoruś i Ukraina to najbliższe i najbardziej przyjazne kraje do obserwacji. Pewnie znacie, ale na wszelki wypadek załączam link do dobrej akcji http://www.ciemneniebo.pl/pl/zanieczyszczenie-sztucznym-swiatlem Na stronie jest wiele przykładów niekorzystnego wpływu zanieczyszczenia światłem na wiele rzeczy, nie tylko obserwację astro. Jest czym "straszyć" i nakłaniać samorządy.
 7. Jesienne StarParty 2016 - relacje

  No właśnie, właśnie, zdaje się że zżarliście swój pierwszy punkt. (punkty były przydzielane w formie mini waflowych grześków)
 8. Jesienne StarParty 2016 - relacje

  Czołem Jak to się mówi, "zaćpałam" atmosferę i lecę na jej skrzydłach. Nie tylko świetnie się ze wszystkimi bawiło, rozmawiało i obserwowało, ale jeszcze rewelacyjnie..zasypiało. Przez otwarte na oścież okno (ze względu na temperaturę i wykładzinę pamiętającą dinozaury) słychać było wszystkie rozmowy na dworze/polu/wokół basenu więc zupę z wybuchów śmiechów, ekscytacji, czułych rozmów przy okularze. No nie zapłacisz za to kartą masterkard. Fajnie dla Was organizować zabawy, bo zawsze znajdują się chętni. Astrokoło fortuny fajnie wyszło, zwłaszcza dla uczestników. Łukasz, świetnie wyglądałeś zagryzając na śmierć kubek po piwie. Już wiem, jak udoskonalić patent, pewien Pan zwany Mirkiem nawet coś wspomniał o napisaniu programu do astrokoła żeby było piękniej. Hasła wyglądały następująco: Zlot miłośników astronomii u Adamo, wielki zderzacz hadronów, mały obłok magellana, absolutna wielkość gwiazdowa, valles marineris, zasada nieoznaczoności heisenberga, canis minor, mikrofalowe promieniowanie tła, standardowy model cząstek elementarnych, gwiazdy mało masywne, centrum lotów kosmicznych w houston, kometa muskająca słońce, pulsar mgławicy krab, granica chandrasekhara, marzenie o aurora borealis, lądowanie philae na powierzchni komety, teoria kwantowa nie gryzie, całkowite zaćmienie księżyca, zderzenie drogi mlecznej i andromedy i wreszcie strzała w mgławicy serce. Kosmos z Wami i Duchem Waszym :*
 9. Jesienne Star Party - Zapisy

  Odpowiedź może Cię zabić: - Dla zabawy.
 10. Jesienne Star Party - Zapisy

  Gwarantuję, że ubaw jest po pachy. Tyle że nie ma kontuzji. Właśnie widzę, jak wieczorem na ciemnym polu rozchodzą się wzdychania i jęki boleści.
 11. Jesienne Star Party - Zapisy

  No właśnie. Wymarzony gabaryt na rugby, tylko wiesz, to będzie rugby tag, czyli odmiana rugby bezdotykowego, bez nawalania. Trzeba być zwinnym jak łasica lub przeć jak tur. Jesteś zapisany Szukaj sobie drużyny. 4 lub 5 osobowe. Zobaczymy ilu chętnych będzie.
 12. Jesienne Star Party - Zapisy

  Cześć Zwracam delikatnie uwagę na dwa punkty programu Turniej rugby i Astronomiczne koło fortuny. A to oznacza PANIE i PANOWIE, że prócz sprzętu weźcie ze sobą adidasy i wygodne majtasy. I pomyślcie kogo wziąć do drużyny do koła fortuny Howk
 13. Kwestia doboru drużyn wedle chęci i sympatii uczestników na pewno będzie stała. Najważniejsze jest porządne wyzwanie i dobra zabawa. I tego się trzymajmy.
 14. Ja bym tak się nie biczowała. Ideą fix Hardcora jest zaciekawienie uczestników, czasami rozbawienie, wspólne łączenie sił mózgowych, dopiero na którymś miejscu szeroka wiedza. Więc jest ok.
 15. Hej, Cały czas jadę na zlotowej fali radości i miłości To nie jest codzienne doświadczenie spotkać w jednym miejscu tylu życzliwych ludzi, którzy na dodatek podzielają te same gwiezdne uczucia. Dziękuję Pawłowi - bas.sic - za przywiezienie mnie na Zlot, a M-a-x szczęśliwie przywiózł mnie do domu. Sorry Bartolini za uprowadzenie Ci rękawiczek pożyczonych na nocnym polu. Oddam. Konkursy AstroŻbik i Hardcore w przyszłym roku - myślę, że to absolutny MUST. Cieszę się bardzo, że się tak udało i podobało. W przyszłym roku Hardcore, będzie odrobinę łatwiejszy. taki żarcik. Nie podam całego arkusza z tego roku, bo zgłoszenie się do konkursu jest zdecydowanie aktem odwagi, wartym dodatkowych bonusów np. znajomości stylu pytań i obszaru, którego dotyczy. Ale żeby nie było, że jestem taki zły wilk. Kilka pytań z Hardcore 2016: __W 1974 roku Hawking założył się z wybitnym astrofizykiem Kipem Thorne’em. Hawking przegrał zakład i Thorne otrzymał roczną prenumeratę erotycznego magazynu Penthouse. Czego dotyczył zakład? __Została przewodniczącą Rady w największym na świecie laboratorium fizyki cząsteczek CERN. __Na czym polega Paradoks Olbersa? (5 pkt) __Jak nazywa się efekt obserwacyjny, który powoduje, że nie można obserwować odległych i słabych obiektów w płaszczyźnie dysku galaktycznego Drogi Mlecznej? (pytanie od Krzysztofa Z. 2 pkt) __Na czym polega Paradoks Fermiego? (5 pkt) __Jak nazywała się barka, na której wylądował Falcone 9? __Jak wysoko poleci balon na hel? (w kilometrach) Dlaczego (2 pkt) Literatura, której używałam podczas układania pytań to: Stephen Hawking. Moja krótka historia.Autobiografia, Elon Musk. Biografia twórcy PayPala, Tesli, SpaceX, Ale kosmos! Jak jeść, kochać się i korzystać z WC w stanie nieważkości?, Tajemnice wszechświata. Jak odkrywaliśmy kosmos, strona www CalTech-u o kosmosie, i odrobina Wikipedii. W przyszłym roku będzie też "M" jak Messier, Astro-Pudelek, Czaszka paruje oraz dodam krzyżówkę. Buziaczki dla Was 6 X 10 24 kg czyli w masie Ziemi, takie też było pytanie, jedna drużyna (na osiem) podała dobrą odpowiedź. .
×