Jump to content

Ursula

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  117
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

233 Good

About Ursula

 • Rank
  Regulus
 • Birthday October 26

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta
 • Skąd
  Warszawa
 • Sprzęt astronomiczny
  Synta 8''

Recent Profile Visitors

1,561 profile views
 1. Wesoła ekipa z Wawy dojechała cała i uskrzydlona. Dziękuję w imieniu Klaudii, Pana Juliana i Piotra za życzliwe przyjęcie do grona miłośników gwiazd i grilla Cudownie zobaczyć Wasze paszczaki. W konkursie "Żbik" wystartowała zacna gromada dzieciaczków. Wszystkie odebrały nagrody , które sponsorował nasz Adamo. W konkursie "Hardcore" wzięło udział 6 drużyn: - AgDaMi - ASTROINWALIDZI - CZARNA DZIURA - SZMATY UMYSŁU - GAJ - SZCZUPŁE JOWISZE WYGRAŁA DRUŻYNA GAJ W nagrodę dostali uścisk ręki Prezesa, szeroki uśmiech przy obiedzie oraz butelkę wina CELESTE. Drugie miejsce zajęła nie pamiętam jaka drużyna, która dostała od Wimmera po Jego najnowszej książce " Psy i ludzie ". Prowadząca konkurs uważa, że pytania z roku na rok są coraz łatwiejsze, jednak drużyny uważają, że jest wręcz odwrotnie. Arkusz z pytaniami można obejrzeć w załączniku. W przyszłym roku będę zmiany. Do tworzenia "Hardcora" dołączy Mirek Dymek, który sprawi, że nic już nie będzie takie jak było. Więc spodziewajcie się totalnego odjazdu. Dziękuję naszym wspaniałym, odważnym paniom za wzięcie udziału w "Hardcorze". Panie mimo, że wciąż są w mniejszości w naszej astro-społeczności podejmują wyzwania z otwartą przyłbicą. Szacun totalny!!! Ściskam Was mocno i do zobaczenia w następnym odcinku Hardcore_2019 - PYTANIA.pdf
 2. W zeszłym roku trzeba było "ratować" ser dla wegetarian przed mięsożercami, którzy najpierw rzucili się na kiełbę a potem jedli co popadnie. Więc ser musi być i to sporo. Jeszcze na zlocie będą WEGANIE. Weganie nie jedzą sera, bo nie jedzą mleka. I jaj i innych odzwierzęcych produktów. Więc kilka cukinii i bananów (pieczone na grillu są mega pyszne!!!) też jest potrzebnych.
 3. Cześć i czołem. W rozkładzie jazdy zlotu widać już, że będą konkursy "Żbik" i "Hardcore". W związku z tym kilka info dla tych, co pierwszy raz lub zapomnieli. Konkurs "Żbik" Z kameralnego, spontanicznego pomysłu zrobiła się impreza, więc parę zasad. Jak wygląda? Kilkanaście pytań o kosmosie na dwóch kartkach A4. Niektóre zamknięte, inne otwarte. A co, jeśli dziecko nie pisze i nie czyta jeszcze dobrze, bo jest w 1 klasie? Inny rodzic mu pomaga przeczytać i wpisać odpowiedzi bez podawania lub sugerowania odpowiedzi. Dla kogo? TYLKO dla uczniów klas 1-6 szkoły podstawowej. Minimalny wiek to UKOŃCZONE 6 lat, maksymalny wiek to 12 lat. 13+ zapraszam do konkursu "Adept". 0-5 lat muszą poczekać aż podrosną. Proszę nie przyprowadzać "w drodze wyjątku" maluszków i przedszkolaków na konkurs, bo zza krzaka wyskoczą inni rodzice, którzy powiedzą "my też tak chcemy" i będzie płacz i zgrzytanie zębami, że nie starczyło nagród i inne żale. A tego nie chcemy. Wszyscy jesteśmy na wakacjach, także tzw. prowadząca konkurs. Nagrody? Każdy uczestnik konkursu dostaje nagrodę. Dziecko wybiera sobie nagrodę ze stolika z nagrodami. Kolejność wybierania nagrody określa punktacja w teście. Przygotujcie uczuciowo dziecko, że będzie wybierało z tego, co aktualnie zostanie na stole z nagrodami. Po co ten konkurs? Żeby dziecko poznało hobby rodzica/opiekuna. Żeby dostało upominek. Żeby pośmiać się z pytań. Żeby było fajnie. Konkurs "Hardcore" Kto może wziąć udział w konkursie? Każdy, kto ma ochotę i stworzy drużynę 2 lub 3 osobową. Kto wybiera skład drużyn? Uczestnicy według chęci i sympatii. Czuję się za słaby, czy mam wziąć udział? Tak. W obliczu Hardcora wszyscy są cieniasami. Czego mogę się spodziewać? Wszystkiego, na co każdy szanujący się geek zwróciłby uwagę. Pytania dotyczą kosmosu i wszystkiego, co w jakikolwiek sposób jest z nim związane. Pytania są tak wybrane, by zaciekawiły tematem, zadziwiły, rozbawiły, sprowokowały do zastanowienia się nad pewnymi kosmicznymi sprawami. Czy to prawda, że w trakcie konkursu jest impreza? Można tak powiedzieć. Leci fajna muza, niektóre drużyny popijają napoje wyskokowe i podrygują w rytm muzyki i ogólnie jest na luzie. Które drużyny są zwycięskie? Ogłaszane są tylko trzy najlepsze. Nagrodę i laur zwycięscy dostaje jedna drużyna, ta która zdobyła najwięcej punktów. Co jest nagrodą? Emocje, ciekawe pytania, zabawa, uścisk ręki Prezesa, fotka chwały do Internetu i butelka napoju wyskokowego (lub zdrowotnej wody na chore nerki). Wszyscy są serdecznie zaproszeni do zabawy!
 4. Najładniejsze koszulki ma zlot zimowy. Może osoba, która robi na zimowy zechce zrobić też na wiosenny, :D
 5. Synty nie biorę. Tylko trochę więcej klamotów "zwykłego człowieka"
 6. Czy jedzie ktoś z Wawy i może mnie zabrać?
 7. Cześć i czołem pora na małe podsumowanie. W konkursie Żbik wzięło udział 17+1 młodocianych astrofanów. Wszyscy dostali nagrody. W konkursie Hardcore walczyło dzielnie 9 drużyn. Każda liczyła 3 osoby. Dobra chemia i dynamiczna muza to warunki na Hardcore'a - vide załączony filmik Zwyciężyła drużyna DOBRA POLSKA CEBULA, w składzie Miszuda, Roberciu i Adam Nowak: Po piętach deptali im AVENGERS - 2 miejsce oraz QWERTY - 3 miejsce. Wręczenie napoju wyskokowego, wody Zuber oraz uścisk ręki Prezesa pozostanie na długo w naszych sercach. HOWK! Hardcore 2018.wmv
 8. Pewnie, że są. Ale karimata jest za ciężka. Też mnie czeka tułaczka podróżnicza, więc bagaż ograniczam do minimum. Pozycje stojące na kocyku też są chyba jogą, nie? bez desek, psów i innych pozycji wrzynających się w dłonie...
 9. Po "Czarodziejskiej górze" czas się zatrzymuje. Mroczna to książka, aż strach wziąć łyka, ale ciekawość jeszcze większa. Oscypki z żurawiną to przedni pomysł.
 10. Czy jedzie ktoś tutaj z Warszawy i ma dwa miejsca, które chętnie obsadzi dobrym towarzystwem? Albo chociaż może wziąć 8'' na Dobsonie?
 11. Panie i Panowie znowu będzie okazja do zabawy i umysłowej gimnastyki. Hardcore 2018 FAQ Kto może wziąć udział w konkursie? Każdy, kto ma ochotę i stworzy drużynę 2 lub 3 osobową. Czego się spodziewać? Wszystkiego, na co każdy szanujący się astro geek zwróciłby uwagę. Pytania dotyczą kosmosu i wszystkiego, co w jakikolwiek sposób jest z nim związane. Pytania są tak wybrane, by zaciekawiły tematem, zadziwiły, rozbawiły, sprowokowały do zastanowienia się nad pewnymi kosmicznymi sprawami. Czuję się za słaby, czy mam wziąć udział? Tak. W obliczu Hardcora wszyscy są cieniasami. Kto wybiera skład drużyn? Uczestnicy według chęci i sympatii. Czy to prawda, że w trakcie konkursu leci dyskotekowa muzyka? Tak, ale związana z kosmosem. Które drużyny są zwycięskie? Ogłaszane są tylko trzy najlepsze. Nagrodę i laur zwycięscy dostaje jedna, ta, która zdobyła najwięcej punktów. Co jest nagrodą? Emocje, ciekawe pytania, zabawa, uścisk ręki Prezesa, fotka chwały do Internetu i butelka napoju wyskokowego. Przykłady pytań z zeszłego roku: Jak się żyje na ISS? Zaznacz prawidłową odpowiedź. W kultowym programie-książce pt. „Autostopem przez Galaktykę” autorstwa Douglasa Adamsa zadano super-inteligentnemu komputerowi „Głęboka Myśl” pytanie: „Czym jest życie, wszechświat i cała reszta?”. Komputer kazał czekać siedem i pół miliona lat na odpowiedź. Jak brzmiała odpowiedź? Dlaczego niebo jest niebieskie? W Sylwestra zmuszasz się do pijaństwa, bo przemierzyłeś wokół Słońca sporo kilometrów. Ile? Dzięki sondzie New Horizons, która przelatywała w odległości 12 tyś km od Plutona odkryto, że „serce” tej planety skrywa… no właśnie co? Euzebiusz atakuje znad galaretki: podobno na ostatnim piętrze Pałacu Kultury i Nauki inaczej płynie czas niż na parterze. To prawda? Skąd ta różnica? Twoja córka chce na Dzień Dziecka telefon Samsung Galaxy S8. Dzieciak telefonu nie dostanie, ale na pocieszenie narysujesz jej, jak wygląda prawdziwe Galaxy typu S. Dorzucisz jeszcze piękną galaktykę typu E. W tym roku pytania będą podzielone na 3 części: Krzyżówka, Astro-pudelek (ploteczki i śmieszne ciekawostki) i Czacha paruje (trzeba pokombinować). ASTRO-ŻBIK 2018 Konkurs dla dzieci, które nie ukończyły jeszcze 6 klasy szkoły podstawowej. Pytania sprawdzają ogólną widzę o kosmosie. Jest to okazja, żeby mama/tata interesująca/y się kosmosem porozmawiał z dzieckiem o swojej pasji. Nagrodę otrzymuje każde dziecko, które podjęło się wyzwania. Punktacja służy wyłącznie ustaleniu kolejności, z jaką uczestnicy podchodzą po odbiór nagrody. Najważniejsza jest zabawa i dobra atmosfera. W Astro-Żbiku ważne jest podjęcie się wyzwania i wysłuchanie pytań o kosmosie, zastanowienie się nad nimi. Zapraszam wszystkie dzieci do udziału w konkursie!
 12. Odjazdowy wątek. Ale ciekawa ekipa siedzi na tym forum! Dorzucając swoje dwa grosze do wątku..interesuje mnie mnóstwo rzeczy na raz i nie uważam tego za zaletę. Podziwiam ludzi, którzy mają jedną branżę i wiedzą na ten temat wszystko. Prócz kosmologii.. kung fu, trenuję już 8 lat i ciągle mi mało. Literatura - kiedyś piękna, ale zrobiłam się potwornie wymagająca i trudno mi znaleźć coś, co wysadzi mnie z butów. Dlatego od kilku lat reportaże i popularnonaukowa. W zeszłym roku wszystko o freedivingu i życiu morskim, z akcentem na oceany, wieloryby. W tym roku - dzikie życie przyrodników ze zwierzętami (np. jak się żyje z borsukami), ludy Sahelu, podróże w XIXw, Timbuktu. Wiatr&woda - wszystkie możliwe formy wykorzystania tych żywiołów. Muzyka - od metalu do Bacha - jestem w tej materii zawziętym szperaczem. Ostatnio słucham muzyki ludów pustynnych - Tuaregów. Sztuka - dobry obraz nie jest zły
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.