Jump to content

Mariusz Kłos

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  9
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About Mariusz Kłos

 • Rank

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. No sensowny trop.., sprzęt to Sharpstar 65Q (identyczny jak popularny TSAPO65Q) wyciąg solidny, wszystkie połączenia na gwincie, ogólny widok na zdjęciu. Zastanawiam sie czy tego typu problem może być spowodowany nieidealnym ustawieniem korektora (słyszałem, że zdarza się taki problem w tej tubce)
 2. Widoczny jest na całej, ale z lewej wyraźnie większy. Wrzucam jpg całości (co prawda to lekko sprocesowany stack ale na pojedynczych klatach wyglada to bardzo podobnie)
 3. Koleżanki, Koledzy pomóżcie: Ustawiłem NEQ-6 polemasterem na biegun (w "miarę" dokładnie, robiłem to pierwszy raz). Focę 420mm ASI1600 po 120s, wychodzą robaczki rozciągnięte wzdłuż południków niebieskich - jakby był niewielki dryf w DEC. Tak wyglądał wykres z PHD dużo większe oscylacje w osi RA nie spowodowały widocznego dryfu. Tak wygląda crop z klatki Nie bardzo to wszystko rozumiem, nie sądzę by złe ustawienie na biegun mogło być źródłem problemu. Guider w DEC prawie nie miał roboty. Zastanawiam się czy to np zapadanie się montażu w ziemi - ale czy było by to tak precyzyjnie w DEC.. Proszę o sugestie co sprawdzać w takich przypadkach Pozdrawiam Mariusz
 4. Witam, jak w temacie, ew zamiana na Canon 70-200 F/4L dodatkowo szukam w dobrej cenie - kątówki dielektrycznej 2" - filtra H-alpha 1.25" do koła filtrowego ZWO - TMB 4-6 mm - Dobry okular około 30 mm z min 65stopni pola pozdrawiam Mariusz
 5. Niestety nie mogę być na zlocie ale mogę podjechać i obejrzeć, taki zakup też jest bezpieczny no i ew odbiór osobisty.
 6. Kompletuję sprzęt. Jeżeli ktoś ma do sprzedania LVW w tym zakresie ogniskowych to proszę o kontakt.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.