Jump to content

piotrkusiu

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  778
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

428 Good

About piotrkusiu

 • Rank
  Wega

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Giżycko

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Single Status Update

See all updates by piotrkusiu

 1. Zidiocenie społeczeństwa osiąga następny poziom. Wczoraj w sklepie, starsza pani zaczęła mnie wyzywać od niewolników dlatego, że miałem założoną maseczkę... No ręce opadają...

  1. Show previous comments  77 more
  2. szuu

   szuu

   jak już porównywać do czegoś, to dziennie umiera w kraju około tysiąc osób - z różnych powodów (a ostatecznym powodem zawsze jest to, że żyli).

   no i tu by się zgadzało, umiera 100x więcej niż przypisywane jest wirusowi :P

  3. Krzysztof z Bagien

   Krzysztof z Bagien

   No tak, "pacjent nie żyje, bo umar" :lol:

  4. MateuszW

   MateuszW

   @wimmer Te liczby, na których bazuje wiele stron pochodzą z WHO (zawsze warto to sprawdzić!), a WHO czerpie je w naszym przypadku z ministerstwa zdrowia. Klasyfikacja przypadków następuje zgodnie z wytycznymi WHO.

   Rozstrzygnięcie, czy dany przypadek jest bezpośrednio spowodowany koronawirusem, czy nie, jest kwestią bardzo trudną. Bo możemy mieć osoby z samym covid, z chorobą współistniejącą, które covid "dobił" (a bez covida żyliby jeszcze długo), oraz osoby, dla których covid nie miał znaczenia, bo i tak by zmarli na swoją chorobę w danym czasie. Rozróżnienie tych dwóch ostatnich przypadków jest często niemożliwe. Może jednak istnieją jakieś naukowe próby szacowania tych proporcji, jak ktoś zna nich podeśle.

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.