Jump to content

Gucio13

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  153
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

924 Excellent

About Gucio13

 • Rank
  Antares
 • Birthday 12/07/1995

Kontakt

 • Strona WWW
  https://www.facebook.com/karolgutfotografia/

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Tuchów
 • Sprzęt astronomiczny
  MT-800 na EQ5, Canon

Recent Profile Visitors

2327 profile views
 1. Co ja zobaczyłem dziś... https://youtu.be/u9GJSV3IZPo

   

  1. Show previous comments  1 more
  2. wimmer

   wimmer

   Gucio13, widziałeś filmy: "Baraka" i "Samsara"? Jeśli nie, to koniecznie obejrzyj! 

  3. Gucio13

   Gucio13

   A dzięki, chętnie zobaczę. To moje klimaty.

  4. cwic

   cwic

   "Baraka" uświadomiła mi że świat nie kończy się za znakiem "koniec terenu zabudowanego" :)

    

 2. Jak dla mnie zdjęcie jest świetnie podane! Tak bardzo naturalnie, bez przesadnej ostrości, za dużego nasycenia. Gwiazdki mi się mega podobają.
 3. Wow, dzięki wielkie! Pierwsze takie moje wyróżnienie w astrofoto. Ale się cieszę!
 4. Dzięki za sugestię, dla mnie to nie problem ale może masz rację. Dodałem podpisy.
 5. Lecimy dalej z cieplejszymi klimatami. Mozaika gwiazdozbioru Łabędzia złożona z 6 fragmentów. Każdy fragment to kilkadziesiąt klatek po 120s. Robione Canonem 5D mkII + Canon 100mm f/2 (na f/4). Jeśli za bardzo pojechałem to mówcie, bo bardzo możliwe, że spędziłem zbyt wiele godzin nad tym. Chciałbym też niedługo dorzucić wersję opisaną. Jest to moja pierwsza taka mozaika więc nie wszystko jest dopracowane. Wersja mała: wersja większa:
 6. Czyli mimo wszystko muszę ogarnąć sposób na wyeliminowanie tego w postprodukcji.
 7. Dzięki Mateusz! Wiem czego efektem są te pasy, że to pozostałość głównie po hotach, które właśnie rozłażą się na sąsiednie piksele. Chodziło mi raczej o to, że DSS przy stackowaniu sigmą nie radzi sobie z tym, a mam wrażenie, że inne programy radzą. I może wystarczyłaby zmiana wartości sigmy, a może zmiana programu. W każdym razie sądzę, że w dużym stopniu pomogły by darki (których przypominam, że nie mam). Tayson dryf jest zgodny także wszystko jest jasne w tym względzie.
 8. No tak, w Astronomy Tools jest dobry patent na usuwanie tego. A dithering był, że tak powiem automatyczny, wynikający z dryfowania montażu. Te pasy to chyba jakaś szczególna cecha stackowania w DSS zauważyłem.
 9. Tak, tak widzę i to właśnie efekt, z którym nie umiałem sobie do końca poradzić, choć i tak mocno go zredukowałem. To oczywiście brak darków. :/ Choć nie wykluczam, że kiedyś je dorobię.
 10. Tak, i to nawet nie podkręcałem koloru Kalifornii, sam się trochę zdziwiłem.
 11. Ee jakiej tam wiedzy. Ale powód jest prosty... studia. Odkąd mieszkam w Krakowie moja aktywność astronomiczna bardzo spadła. Tylko od święta (dosłownie, kiedy jestem w domu) mam szansę odkurzyć teleskop, a zwykle wtedy nie ma pogody albo jest pełnia. A w Krakowie wiadomo, nie ma warunków do uprawiania amatorskiej astronomii. Taki apel do młodszych, rozwijajcie swoją pasję dopóki jesteście w szkole! Na studiach nie ma na to czasu, ja sam astronomicznie najbardziej rozwinąłem się w czasie chodzenia do szkoły, bo miałem na to mnóstwo czasu. Ale to taka dygresja na boku. Pozdrawiam i dzięki za o
 12. Jak już wziąłem się za odgrzebywanie materiału to lecę dalej. Kolejny klasyczny kard, czyli Plejady i Kalifornia ze 100mm. Canon 5D mkII unmod, Canon 100mm f/2 na f/4, 162x60s, ISO 2000.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.