Jump to content

Magdalena Krzemińska

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  16
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Magdalena Krzemińska

 1. Uważam jednak, że nie zaszkodzi jeśli sie wypowiemy na ten temat. Możliwe, że się trafia dwie, możliwe, że organizatorzy nie zwrócą uwagi na te posty,a nóż.. Może będą mieli dylemat,a a wypowiedzi zwycięzców coś dadzą, pomogą w wyborze.
 2. Ja mam 978-83-242-0846-3 Ciężar nieważkości. Opowieść pilota kosmonauty 49,00 Wydawnictwo Universitas
 3. Nooo, szkoła pewnie by sie zdziwiła, gdyby teleskop dostała
 4. Dlatego też pytałam o szkoły.. Zawsze dyrekcja widzi, że uczniowie coś robią poza szkołą, poszerzają swoje pasje itd. Nie wiem jak w innych szkołach, ale u mnie zawsze kończy się to na wszelkiego rodzaju apelach Chociaż racja, nagrody jak nagrody, może lepiej osobiście odebrać.. (Znając różne przypadki, może się okazać, że nagrody zostały wysłane,a nikt nawet ich na oczy nie widział..)
 5. Dzięki. I co się kryje za 'literaturą astronomiczną' ?
 6. Ponieważ mieliśmy podać w emailu nazwę i adres szkoły oraz klasę do której uczęszczamy. Wiec chyba nienadaremnie, nieprawda ?:)Chyba, że tylko dla zweryfikowania naszego wieku (co jest prawdopodobne). Chociaż dyplomy czasami przychodzą do szkoły, więc wolę spytać.
 7. Czy nagrody przyjdą na adres szkoły czy prywatnie ?
 8. Szkoda, że konkurs nie trwał przez wakacje w całości- byłoby więcej czasu na wykonywanie prac. Ale cóż, teraz czas na kampanie poszukiwania planetoid
 9. "...Informacje te zostaną wykorzystane do rozesłania dyplomów Uczestnictwa oraz nagród." Wyraźnie jest napisane.
 10. Ja mam jeszcze takie techniczne pytanie. Nigdzie nie pisało, że jest podział na młodzież gimnazjalną i licealną. Znalazłam to jedynie w jednym z artykułów na Astropolis. Więc jak ?
 11. Może po prostu nie bierzmy pod uwagę osób, które się zarejestrowały po czasie? Co za problem posyłać im prywatne wiadomości, że jakby nie zauważyli termin zgłoszeń już się skończył?Ja się mogę nawet tym zająć, bo te zasady ludzi z "pieczy technicznej", którzy traktują konkurs i uczestników niepoważnie, jest poniżej wszelkiego poziomu..
 12. Właśnie, już 2 zapisało się po czasie. Czy oni nie potrafią czytać tego co jest na głównej stronie czerwonymi literami ?
 13. Mam pytanie. Czy mogę napisać artykuł np. o układach podwójnych gwiazd ?
 14. Tym sposobem można jak widzicie udowodnić, że bezsensu jest głosowanie kogokolwiek poza Jury i mentorami bo w takim przypadku można wszystko.
 15. Więc może i ja się przedstawię. Na imię mi Magda, uczę się w IVLO w Rybniku, jestem tegoroczną maturzystką. Własnego sprzętu nie posiadam, jednakże styczność z teleskopem mam na każdym kole astronomicznym (teleskop systemu Cassegraina, firmy Uniwersał.) Poza tym, dzięki uprzejmości mojego mentora korzystam również z teleskopu Sky Watcher Mak 127. Astrofotografie wykonuję aparatem firmy Canon 450D. Co do zadań, które będę jeszcze wykonywać, to zobaczę, wiele z nich jest ciekawych. Jeśli chodzi o pytanie, dlaczego lubię patrzeć w niebo.. przychodzi mi na myśl cytat M.Kopernika, który przeczyta
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.