Jump to content

rosim

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  114
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

29 Neutral

About rosim

 • Rank
  Regulus
 1. To prawda, znam ten problem. Ewentualnie nieco na północny zachód i trochę na wschód z bloków przy Chmielnej/Osiedlowej. Tucznik, a może to wina Huty Głogów, tj. mniejszej przejrzystości powietrza? Rozumiem, że byłeś na wieży niedaleko Lubiatowa, czy nie było ciekawych widoków w kierunku północnym i zachodnim? A może jakieś bloki w Zielonej Górze?
 2. Paweł, nie napisałeś, że z Zielonej Góry Tucznik, jest wolna przestrzeń, można też robić z wieżowców. W planie jest budowa wieży widokowej, być może nawet 40 metrowej.
 3. Filmik rewelacja, podoba mi się zwłaszcza zachód przy zapalających się stopniowo światłach Wrocławia i coraz wyraźniej rysującymi się górami na horyzoncie. Miałem nawet wrażenie, że mignęło w pewnej chwili mi światło na Śnieżce
 4. Nie, ja miałem na myśli raczej ogólnie miejscowość, czyli Zimną Brzeźnicę i miejsce przy maszcie. A tak przy okazji - podobno z Zimnej Brzeźnicy teoretycznie jest możliwość zobaczenia pomnika Chrystusa w Świebodzinie.
 5. Gratuluję! Czasem odwiedzam ten punkt jadąc do Wrocławia, ale nie mam szczęścia do pogody. To zdjęcie z dzisiaj?
 6. Dzisiaj Karkonosze/Śnieżka/Góry Izerskie były widoczne z Zielonej Góry. Widziałem około południa, widoczność taka sobie, o zachodzie słonca pewnie było lepiej.
 7. Paweł, czakam z niecierpliwością na ten materiał. Będzie z ZG?. Ok. 15-tej byłem przy DPS w Zielonej Górze, ale nic w kierunku gór nie było jeszcze widać.
 8. Pod koniec sierpnia jechałem z Wrocławia do Zielonej Góry jako pasażer i torchę się rozglądałem po drodze (njaczęściej jednak sam prowadzę). Widok na Karkonosze/Śnieżkę zaczyna sie już za Wrocławiem, potem w okolicach Środy Śląskiej, przed Prochowicami, później trochę przerwy i znowu można zobaczyć zaraz przy wyjeździe z Polkowic (pod górkę) oraz niemal cały czas po lewej stronie od Kłobuczyna do Gaworzyc i Mieszkowa.
 9. Trzy lata temu znalazłem ciekawy punkt przy drodze nr 297 między Pławną Dolną, a Wojciechowem w woj. dolnośląskim. Dokładne współrzędne tego miejsca to 51.01618° 15.55982°. Jest rozległy widok na Karkonosze/Góry Izerskie, chociaż to blisko, ale ciekawiej zapowiada się widok w kierunku zachodnim - chociaż warunki nie były zbyt dobre, udało mi się zrobić część Gór Łużyckich - ok. 70 km. Ponadto w kieunku pn. i wsch. widać m.in. Grodziec, Ostrzycę, a nawet budynki KGHM i różnego rodzaju farmy wiatrowe. Poniżej zdjęcia 2 szczytów Gór Łużyckich.
 10. Nie wiem, czy już był Stóg Izerski i Smrek ze Sky Tower we Wrocławiu. Odlagłość ok. 124 km. Poniżej zdjęcia, które wykonałem z 28.08.2014 r. Warunki były średnie, zdjęcia nieco "wyciągane" kontrastem.
 11. Przy okazji wiatraków w Nowym Tomyślu - zdjecia z Zielonej Góry (z bloku przy ul. Wyszyńskiego/Ptasiej) z 16.06.2014 r. Odległość ok. 61 km. Na pierwszym zdjęciu na pierwszym planie Urząd Miasta Zielona Góra.
 12. Wydaje mi się, że kiedyś widziałem też coś w kierunku Karkonoszy/Gór Izerskich z okolic drogi Nr 27 za Żarami pomiędzy Olbrachtowem a Drozdowem, tylko nie miałem czasu sie zatrzymać. A i jeszcze z dorgi Nr 12 cos widziałem pomiędzy Żaganiem a Szprotawą, pewnie kilka miejscówek też by się znalazło.
 13. Tucznik, tak, próbowałem. Ta miejscowość nazywa się dokładnie Marszów, a miejscówka ciekawa, jest to duża polana/łąka po prawej stronie za miejscowością przy głównej drodze nr 12 jadąc od Żar w stronę Żagania. Niestety, nie miałem dobrych warunków pogodowych, ale coś tam widać, chociaż zdjęcie z bardzo mocno wyciągniętym kontrastem. Zdjęcie z 31.08.2012 r.
 14. Z tego miejsca jeszcze chyba nie było zdjęć, wrzucam część Karkonoszy z Żar (lubuskie), dokładna miejscówka z poziomu podłoża 51.65744 i 15.15184, niedaleko stacji benzynowej (ronda) przy wjeździe do Żar od strony Zielonej Góry (Nowogrodu Bobrzańskiego). Zdjęcie z 09.01.2014 r., akurat Śnieżka była w tym dniu w chmurach, ale Czoło, Skalny Stół i Czarna Kopa dość dobrze były widoczne. Odległość ok. 110 km.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.