Jump to content

kkazik40

♥ Konto Płatne
 • Content Count

  30
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

6 Neutral

About kkazik40

 • Rank
  Alderamin
 • Birthday 06/10/1964

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Głubczyce/Opolskie
 • Sprzęt astronomiczny
  NEQ6 PRO SynScan, TS UNC 254/1000, Newton 150/650 Optisan, 130/900 Optrons Okulary: QX Wide Angle 2" 26mm, MBS 17mm, LV5mm.
  Lornetka Taiga 16x80, ASI1600MM Pro, T7 Astro Camera.

Recent Profile Visitors

1,635 profile views
 1. Jak nie musi być super to spróbuj tego : https://drive.google.com/open?id=1CMTabhKeSuAoCCRDrDW0qk9mlbioq_dJ Mam nadzieję że link działa.
 2. Jak nie ma możliwości wyregulowania tej libeliki w montażu, to raczej małe szanse są aby to zgrać razem ze statywem, najlepiej jak byś spróbował zaadoptować jakąś libelkę z regulacją. Ja w swoim NEQ6 dodatkowo dołożyłem libelkę pochodzącą z niwelatora PZO(precyzja wskazań).
 3. A czy przypadkiem nie próbowałeś uruchomić bluetooth z podłączonym kablem USB?
 4. Zdjęcie wykonane w Stężnicy, bez korektora, w zasadzie pierwsze z którego jestem "zadowolony", bo zacząłem podziwiać to co sam uwieczniłem na nim.
 5. kkazik40

  Foto próby

  Dziękuję i bardzo się cieszę że w jakiś sposób się podoba. Jak na razie to raczkuję w tym temacie, dopiero z nowo zakupioną tubą(plus korektor komy) coś sensownego zaczęło mi wychodzić. Czystego nieba to jak na lekarstwo, jak już jakieś jest, to temu towarzyszy szanowny Księżyc. I tak też tę M 27 pozyskałem przy świetle Księżyca, 17x360s, ISO-400, EOS 450D, teleskop TS UNC 254/1000, NEQ6, tuba prowadząca to SW 80/400 spc900nc Co do paprochów to pewnie sam je stworzyłem jak usuwałem filtr przed matrycą. A co do obróbki, to faktycznie czeka mnie długa droga, ale po ostatnim zlocie sporo wiedzy przywiozłem na ten temat, (nie miałem jej wcale).
 6. Działa na win 10, używam ją jako internetową.
 7. Eqmod jest potrzebny do połączenia fabrycznych montaży bezpośrednio do komputera. W astroeq nie ma potrzeby go stosować.
 8. Ale przecież w Astroeq sterowanie właśnie odbywa się poprzez USB. Choć można też zamiast połączenia kablowego USB zastosować bluetooth, ale wtedy należy Arduino zasilić zewnętrznym napięciem. Wykonałem sobie kiedyś tą konstrukcję, działa, ale nie do końca ją sprawdziłem, kręciło mi to montażem EQ6.
 9. Poszukaj luster z kserokopiarek, kiedyś wpadła mi w ręce taka jedna, rozebrałem ją na czynniki pierwsze, i w środku znajdowały się dwa lustra o wymiarach około 1,5 cm/15 cm, napylane z właściwej strony, są dość dokładnie wykonane.
 10. Spróbuj zainstalować Stellarium-0-11-4, ta wersja nie ma jeszcze wymagań OpenGl, następne już robiły problemy,u mnie tak było na słabszych laptopach.
 11. Proponuję ręcznie pokręcić oboma osiami za pomocą pokręteł o pełny obrót, aby sprawdzić czy nie doszło do odczuwalnego skrzywienia osi.
 12. Myślę że da się podpiąć większość tego typu kamerek o odpowiedniej czułości. Mam Philipsa spc900nc (spc880nc), przerobiony na długie czasy, podpięty do sw 80/400, ale nie w każdym przypadku są one(długie czasy) wymagane. Małe pole widzenia też nie ułatwia wyszukiwania gwiazdy, czasem ciężko znaleźć gwiazdę w odpowiednim miejscu. Ale pomimo tych mankamentów da się fotografować.
 13. Witam ,winien jestem wam wyjaśnienie, otóż okazało się że sam sobie montaż uszkodziłem. I dlatego muszę się przyznać, po sprawdzeniu przyczyny usterki doszedłem do wniosku że właśnie ja doprowadziłem do uszkodzenia sterownika. Nie dawało mi to spokoju że uszkodzenie wystąpiło w obrębie zasilania pilota, przecież z niego nie korzystałem. Przyczyna, zmieniłem konwerter na sterowniku prolific na konwerter USB - RS232 TTL FTDI FT232RL, i właśnie podczas lutowania tylko trzech przewodów zrobiłem ten fatalny w skutkach błąd. Płytkę udało mi się naprawić, kilka drobnych elementów ,lakier do paznokci(aby wypełnić wypalone miejsce) i działa.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.