Jump to content

kkazik40

♥ Konto Płatne
 • Content Count

  34
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

13 Neutral

About kkazik40

 • Rank
  Alderamin
 • Birthday 06/10/1964

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Głubczyce/Opolskie
 • Sprzęt astronomiczny
  NEQ6 PRO SynScan, TS UNC 254/1000, Newton 150/650 Optisan, 130/900 Optrons Okulary: QX Wide Angle 2" 26mm, MBS 17mm, LV5mm.
  Lornetka Taiga 16x80, ASI1600MM Pro, T7 Astro Camera.

Recent Profile Visitors

2348 profile views
 1. Witam, interesuje mnie zestaw do NEQ6, da się dołączyć?
 2. Miałem podobny problem z kamerką T7M, w moim przypadku pomogła zmiana firmware na: ASI120MM-compatible.
 3. Serdeczne dziękuję organizatorowi i wszystkim obecnym na zlocie za mile spędzony czas. Dodam tylko że widziałem już nie raz Drogę Mleczną, ale jaką tam widziałem to raczej szybko nie zapomnę. Mimo problemu z autkiem do domu dotarłem szczęśliwie około trzeciej nad ranem. Do zobaczenia na następnym zlocie, i oby pogoda była nam bardziej przychylna.
 4. Próbowaliście według tego opisu: https://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/4121-kolimacja-newtona-pod-astrofoto/&tab=comments#comment-57978 Jolo zawarł chyba wszystko co potrzebne aby zrozumieć kolimację newtona. Też walczę z kolimacją newtona (F/4), próbowałem tej metody z kamerką, ale nie za bardzo mi to wychodziło.
 5. Jak nie musi być super to spróbuj tego : https://drive.google.com/open?id=1CMTabhKeSuAoCCRDrDW0qk9mlbioq_dJ Mam nadzieję że link działa.
 6. Jak nie ma możliwości wyregulowania tej libeliki w montażu, to raczej małe szanse są aby to zgrać razem ze statywem, najlepiej jak byś spróbował zaadoptować jakąś libelkę z regulacją. Ja w swoim NEQ6 dodatkowo dołożyłem libelkę pochodzącą z niwelatora PZO(precyzja wskazań).
 7. A czy przypadkiem nie próbowałeś uruchomić bluetooth z podłączonym kablem USB?
 8. kkazik40

  IC 5070.jpg

  Zdjęcie wykonane w Stężnicy, bez korektora, w zasadzie pierwsze z którego jestem "zadowolony", bo zacząłem podziwiać to co sam uwieczniłem na nim.
 9. kkazik40

  Foto próby

  Dziękuję i bardzo się cieszę że w jakiś sposób się podoba. Jak na razie to raczkuję w tym temacie, dopiero z nowo zakupioną tubą(plus korektor komy) coś sensownego zaczęło mi wychodzić. Czystego nieba to jak na lekarstwo, jak już jakieś jest, to temu towarzyszy szanowny Księżyc. I tak też tę M 27 pozyskałem przy świetle Księżyca, 17x360s, ISO-400, EOS 450D, teleskop TS UNC 254/1000, NEQ6, tuba prowadząca to SW 80/400 spc900nc Co do paprochów to pewnie sam je stworzyłem jak usuwałem filtr przed matrycą. A co do obróbki, to faktycznie czeka mnie długa droga, ale po ostatnim zlocie spo
 10. Działa na win 10, używam ją jako internetową.
 11. Eqmod jest potrzebny do połączenia fabrycznych montaży bezpośrednio do komputera. W astroeq nie ma potrzeby go stosować.
 12. Ale przecież w Astroeq sterowanie właśnie odbywa się poprzez USB. Choć można też zamiast połączenia kablowego USB zastosować bluetooth, ale wtedy należy Arduino zasilić zewnętrznym napięciem. Wykonałem sobie kiedyś tą konstrukcję, działa, ale nie do końca ją sprawdziłem, kręciło mi to montażem EQ6.
 13. Poszukaj luster z kserokopiarek, kiedyś wpadła mi w ręce taka jedna, rozebrałem ją na czynniki pierwsze, i w środku znajdowały się dwa lustra o wymiarach około 1,5 cm/15 cm, napylane z właściwej strony, są dość dokładnie wykonane.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.