Jump to content

kkazik40

♥ Konto Płatne
 • Content Count

  34
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by kkazik40

 1. Witam, interesuje mnie zestaw do NEQ6, da się dołączyć?
 2. Miałem podobny problem z kamerką T7M, w moim przypadku pomogła zmiana firmware na: ASI120MM-compatible.
 3. Serdeczne dziękuję organizatorowi i wszystkim obecnym na zlocie za mile spędzony czas. Dodam tylko że widziałem już nie raz Drogę Mleczną, ale jaką tam widziałem to raczej szybko nie zapomnę. Mimo problemu z autkiem do domu dotarłem szczęśliwie około trzeciej nad ranem. Do zobaczenia na następnym zlocie, i oby pogoda była nam bardziej przychylna.
 4. Próbowaliście według tego opisu: https://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/4121-kolimacja-newtona-pod-astrofoto/&tab=comments#comment-57978 Jolo zawarł chyba wszystko co potrzebne aby zrozumieć kolimację newtona. Też walczę z kolimacją newtona (F/4), próbowałem tej metody z kamerką, ale nie za bardzo mi to wychodziło.
 5. Jak nie musi być super to spróbuj tego : https://drive.google.com/open?id=1CMTabhKeSuAoCCRDrDW0qk9mlbioq_dJ Mam nadzieję że link działa.
 6. Jak nie ma możliwości wyregulowania tej libeliki w montażu, to raczej małe szanse są aby to zgrać razem ze statywem, najlepiej jak byś spróbował zaadoptować jakąś libelkę z regulacją. Ja w swoim NEQ6 dodatkowo dołożyłem libelkę pochodzącą z niwelatora PZO(precyzja wskazań).
 7. A czy przypadkiem nie próbowałeś uruchomić bluetooth z podłączonym kablem USB?
 8. kkazik40

  IC 5070.jpg

  Zdjęcie wykonane w Stężnicy, bez korektora, w zasadzie pierwsze z którego jestem "zadowolony", bo zacząłem podziwiać to co sam uwieczniłem na nim.
 9. kkazik40

  Foto próby

  Dziękuję i bardzo się cieszę że w jakiś sposób się podoba. Jak na razie to raczkuję w tym temacie, dopiero z nowo zakupioną tubą(plus korektor komy) coś sensownego zaczęło mi wychodzić. Czystego nieba to jak na lekarstwo, jak już jakieś jest, to temu towarzyszy szanowny Księżyc. I tak też tę M 27 pozyskałem przy świetle Księżyca, 17x360s, ISO-400, EOS 450D, teleskop TS UNC 254/1000, NEQ6, tuba prowadząca to SW 80/400 spc900nc Co do paprochów to pewnie sam je stworzyłem jak usuwałem filtr przed matrycą. A co do obróbki, to faktycznie czeka mnie długa droga, ale po ostatnim zlocie spo
 10. kkazik40

  M27.jpg

  From the album: Foto próby

 11. Działa na win 10, używam ją jako internetową.
 12. Eqmod jest potrzebny do połączenia fabrycznych montaży bezpośrednio do komputera. W astroeq nie ma potrzeby go stosować.
 13. Ale przecież w Astroeq sterowanie właśnie odbywa się poprzez USB. Choć można też zamiast połączenia kablowego USB zastosować bluetooth, ale wtedy należy Arduino zasilić zewnętrznym napięciem. Wykonałem sobie kiedyś tą konstrukcję, działa, ale nie do końca ją sprawdziłem, kręciło mi to montażem EQ6.
 14. Poszukaj luster z kserokopiarek, kiedyś wpadła mi w ręce taka jedna, rozebrałem ją na czynniki pierwsze, i w środku znajdowały się dwa lustra o wymiarach około 1,5 cm/15 cm, napylane z właściwej strony, są dość dokładnie wykonane.
 15. Spróbuj zainstalować Stellarium-0-11-4, ta wersja nie ma jeszcze wymagań OpenGl, następne już robiły problemy,u mnie tak było na słabszych laptopach.
 16. Proponuję ręcznie pokręcić oboma osiami za pomocą pokręteł o pełny obrót, aby sprawdzić czy nie doszło do odczuwalnego skrzywienia osi.
 17. Myślę że da się podpiąć większość tego typu kamerek o odpowiedniej czułości. Mam Philipsa spc900nc (spc880nc), przerobiony na długie czasy, podpięty do sw 80/400, ale nie w każdym przypadku są one(długie czasy) wymagane. Małe pole widzenia też nie ułatwia wyszukiwania gwiazdy, czasem ciężko znaleźć gwiazdę w odpowiednim miejscu. Ale pomimo tych mankamentów da się fotografować.
 18. Witam ,winien jestem wam wyjaśnienie, otóż okazało się że sam sobie montaż uszkodziłem. I dlatego muszę się przyznać, po sprawdzeniu przyczyny usterki doszedłem do wniosku że właśnie ja doprowadziłem do uszkodzenia sterownika. Nie dawało mi to spokoju że uszkodzenie wystąpiło w obrębie zasilania pilota, przecież z niego nie korzystałem. Przyczyna, zmieniłem konwerter na sterowniku prolific na konwerter USB - RS232 TTL FTDI FT232RL, i właśnie podczas lutowania tylko trzech przewodów zrobiłem ten fatalny w skutkach błąd. Płytkę udało mi się naprawić, kilka drobnych elementów ,lakier do paznokci
 19. Nowy rok spędziłem przy teleskopie(próby foto), niebo jest czyściutkie.

  1. Show previous comments  1 more
  2. McGoris

   McGoris

   U mnie było nawet całkiem całkiem przed północą. Potem po fajerwerkach się zamgliło :P

  3. astrokarol

   astrokarol

   A ja przy obserwacjach, 2 godziny.

 20. Dzięki za pomoc, po oczyszczeniu spalonych miejsc i po podłączeniu zasilania dioda świeci, napięcie do niej idzie z układu PIC16F886, czyli coś żyje. Powstrzymam się od pośpiesznej naprawy aby coś więcej się nie uszdzkodziło. W miejsce owej płytki wstawię tymczasowo arduino, nie wiem dlaczego ale mam gotowe, tylko muszę jakoś to tam zabudować, oczywiście bez tych silników na zdjęciu.
 21. Montaż zawsze normalnie się zachowywał aż do dziś(wczoraj), wieczorem zauważyłem przerwy w chmurach więc pomyślałem sobie może coś pofocę. Jak zwykle wszystko podłączone, widzę że dioda na montażu świeci to biorę się za resztę, w pewnej chwili słyszę dziwne skwierczenie, odwracam się a to coś wydobywa się z wnętrza montażu, dioda zaczęła przygasać więc szybko odłączyłem zasilanie. Montaż zasilany jest przez bezpiecznik polimerowy 2,5A w Astrohubie. Niestety są ofiary na płytce w obrębie zasilania pilota. Podłączony montaż miałem jak zwykle przez EQDIRECT który nie korzysta z zasilania montaż
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.