Jump to content

Troll81

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  183
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

39 Neutral

About Troll81

 • Rank
  Antares
 • Birthday 09/26/1981

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.boincatpoland.org/smf/wizytowki/troll81/

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Wrocław
 • Sprzęt astronomiczny
  Celestron SkyMaster 15x70 Bresser 76x700
 1. Dla wszystkich zainteresowanych. W najbliższy poniedziałek spotkanie Wrocławskiego PTMA: prelekcję wygłosi Szymon Koper - członek Continuum Rover Team z Uniwersytetu Wrocławskiego. Jest to team, który zajął w niedawno zakończonych w USA międzynarodowych zawodach łazików marsjańskich rewelacyjne 3 miejsce !!! Wśród wszystkich zespołów studenckich, a było ich ponad 60! http://urc.marssociety.org/ Plan jest taki: 19.00 spotkanie członków PTMA (zbieranie deklaracji od nowych członków, zbiórka składki, rozdawanie legitymacji, zapisy na Uranię, ogłoszenia) 20.00 prelekcja Szymona. Jeżeli okaże się, że zainteresowanych jest ponad 40 osób, to zorganizujemy prelekcję na zewnątrz (no chyba że będzie padało ). Będziemy mieli mobilny ekran, rzutnik. Może też uda się chłopakom zabrać łazik - choć jeszcze nie przyleciał z USA Ważne: - zapraszajcie do nas - wszystkich chętnych, nowych członków - na 19.00 (będziemy mieć wzór deklaracji dla chętnych), a tych którzy chcą tylko posłuchać relacji z USA na 20.00. Informujcie ich o tym, że prelekcja może odbyć się na wolnym powietrzu - zależnie od ilości osób, żeby nikt się nie zdziwił. - Chętnych na członkostwo prosimy przyniesienie odliczonej kwoty składki. Okazało się, że jednak jest obligatoryjna kwota wpisowego, jednorazowo 5 zł, więc składka półroczna : 25+5zł, studenci 20+5zł. Gdyby ktoś nie zdążył, lub nie miał, podamy też nr konta - którym zarządzać będzie nasz Skarbnik - Tomasz Kołodziej. Dla chętnych, będziemy zbierać listę prenumeratorów Uranii: 30zł/rocznie gdy odbiór jest w oddziale, 40zł/rocznie, z dostawą do domu.
 2. Krótka fotorelacja na FB - https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1762953027270558&id=1436648489901015
 3. spotkanie odbędzie się w sali im. Jana Megrentalera w piątek o godzinie 18:30 w budynku Instytutu Astronomicznego Uniwersytetu Wrocławskiego, przy ulicy Kopernika 11 Dojazd do Instytutu Astronomicznego jest możliwy tramwajem (przystanek "ZOO" przy ul. Wróblewskiego lub przystanek "Kopernika" przy ul. Mickiewicza) lub autobusem (przystanek "Tramwajowa" przy osiedlu Politechniki Wrocławskiej "Wittigowo")
 4. 13go maja w piątek o 18:30 odbędzie się spotkanie na którym najprawdopodobniej rozpocznie się działalność wrocławskiego oddziału PTMA. PTMA zmienia swoje wytyczne i wystarczy 7 Członków do założenia oddziału. Oczywiście chcielibyśmy więcej. Mamy już ponad 300 like'ów naszego profilu Więcej informacji wkrótce.
 5. Pomału zbiera się grupka osób chcących stworzyć Wrocławski oddział PTMA. Na razie grupka skrzykuje się na FB. https://www.facebook.com/Wroc%C5%82awskie-Towarzystwo-Mi%C5%82o%C5%9Bnik%C3%B3w-Astronomii-1436648489901015/?ref=br_rs Potencjalnych chętnych zapraszam do zgłaszania się. Jak wiadomo w kupie raźniej bo kupy nikt nie ruszy
 6. http://allegro.pl/kamera-internetowa-philips-spc880nc-spc900nc-ccd-i4444362666.html - ktoś coś wie o tym sprzedawcy? ma ponoć hurtowe ilości 880nc na sprzedaż....
 7. Od listopada posucha czy jednak jeszcze robicie zloty??
 8. Troll81

  Zdjęcia Słońca

  Dzisiejsze słonko uchwycone nikonem D40 przez tubę 203mm f5. Tylko dlaczego takie nieostre?
 9. Wczoraj noc była piękna. Zaliczone m13 m81 i m82 oraz m103. Obowiązkowo też wielka galaktyka w Andromedzie. Komary to miały normalnie chyba grilla. Dziś się leczę fenistilem.
 10. Ja wczoraj już zbyt padnięty byłem. Dziś wytoczę armatę i zapoluję. Zakupiłem ostatnio webmasterkę CCD. może uda się nawet coś zavikować
 11. nie kupiłem samoprzylepnego.... sam tylko materiał. Ale rozumiem że taśma dwustronna załatwi temat? To ustawiamy się na jutro? Ja do 22 i tak pracuję
 12. A ja właśnie welur zakupiłem i jak na złośc chmury panie na niebie..... mam pytanko jak przymocowałeś welur do tubusa?
 13. Niby tak. niemniej jednak troszkę dziwnie wygląda mi obrazek który widzę przez pudełko. i wiem że coś jest "źle" Nic to. Może na jakimś spotkaniu przy piwie uda się namówić któregoś astroludka do pomocy przy kolimacji na razie projekt "pimp my scope" rusza. Musze troszke pomęczyć mój montaż wyczernić teleskop. Myślę też nad zakupieniem lepszego wyciągu. Bo ten mój ma A) jakaś dziwna diafragmę, wjeżdża na 4cm do wnętrza tuby. Niby średnica wyciągu wygląda na 2 cale, ale nie wiem czy dam rade tam obsadzić cokolwiek dwucalowego bo tej śrubki blokującej z boku nie ma (jest tylko na redukcji). Ogólnie przydałoby się by ktoś fachowym okiem spojrzał na toto dziwo. Nie żebym tęsknił do okularów 2" (nie stać mnie na razie).
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.