Jump to content

Dysten

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  12
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About Dysten

 • Rank
  Alderamin

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Kraków
 1. Bardzo dziękuję. Na pewno podane linki będą mi bardzo pomocne, i sądzę, że dzięki nim znajdę inne potrzebne mi informacje. Jeśli moje przypuszczenia będą błędne, pozwolę sobie raz jeszcze zwrócić się o pomoc. Pozdrowienia.
 2. Witam. Prosiłbym o informacje, czy istnieje jakieś zbiorcze (historyczne) zestawienie zjawisk które miały miejsce na niebie. Jeśli nie, to czy istnieją zestawienia dla poszczególnych zjawisk: zaćmienia, komety, bolidy, zorze polarne, komety. To wszystko co mogło być zaobserwowane przez naszych przodków gołym okiem. Każda informacja będzie mi bardzo pomocna. Dziękuję
 3. Przyjmuję do wiadomości, że kożuch jest moim priorytetem. Co w niczym nie umniejsza wagi problemu. Bo on istnieje. A nikt nie może dać gwarancji, że się niespodziewanie Słoneczku nie "odbije". A jak mówią niektórzy lekarze, lepiej zapobiegać niż leczyć!
 4. Witam. Na Interii możemy dziś przeczytać: "Brytyjskie ministerstwo ds. spraw energii opracowuje plan na wypadek dotarcia do Ziemi spodziewanej w ciągu najbliższych lat niezwykle silnej burzy magnetycznej. Wybuch na Słońcu może zagrozić infrastrukturze energetycznej, ale też na przykład komputerom czy systemowi obronnemu. Brytyjskie ministerstwo do spraw energii myśli między innymi o kontrolowanym wyłączaniu sieci wysokiego napięcia. Spowoduje to okresowe przerwy w dostawach energii. Brytyjczycy i Amerykanie pracują też nad wczesnym systemem ostrzegania o nadejściu burzy. Prawdopodobnie słońce osiągnie szczyt aktywności za około dwa lata. Pierwszy rozbłysk, od którego zacznie się burza słoneczna, może nastąpić w każdej chwili. Naukowcy spodziewają się, że burza osiągnie kategorię piątą i będzie pięciokrotnie silniejsza niż ta, która uderzyła w Quebec w 1989 roku. Wtedy bez prądu zostało sześć milionów osób." I w związku z tym pytanie: Jak zabezpieczyć sprzęt elektroniczny? Bo to nie tylko komputery, telefony komórkowe, czy fotograficzne aparaty cyfrowe. To całe mnóstwo innej elektroniki, której uszkodzenie (zniszczenie) może spowodować w skali jednostki niepowetowane straty. Sądzę, że dobrze byłoby rozpocząć o tym dyskusję już teraz. Bo znając polskie realia, to o wybuchu dowiemy się z miesięcznym opóźnieniem. A na otarcie łez otrzymamy instrukcję "Jak zutylizować uszkodzony sprzęt elektroniczny", względnie informację, gdzie go możemy wymienić na papier toaletowy.
 5. Bardzo dziękuję. Mam nadzieję, że ten wykaz będzie mi pomocny. Teraz wiem czego się trzymać.
 6. Wiem że nudzę, ale wynika to z braku znajomości tematu (i terminologii). Obiecuję, że to już ostatnia prośba w tym temacie. Sądzę, że wykaz maximów słońca z lat 1730 - 1939 w pełni mnie usatysfakcjonuje.
 7. Dziękuję. Zapytam inaczej, czy można gdzieś znaleźć wykaz wybuchów na Słońcu. Interesuje mnie okres 1730 - 1939.
 8. Serdecznie dziękuję. Pozostaje mi już tylko poeksperymentować.
 9. Witam. Bardzo prosiłbym o podpowiedź, jak wykonywać zdjęcia nocne, aby uzyskać efekt półokręgów. Aparat klasyczny, film 400 ASA. Jaka przysłona byłaby najodpowiedniejsza, i jaki zakres czasów? Dziękuję
 10. Witam Z tego co mi wiadomo, w "ostatnich" czasach miały miejsce dwa wielkie wybuchy na Słońcu. Jeden w roku 1859, i drugi chyba w okresie międzywojennym. Prosiłbym o podanie dokładnych dat obu wybuchów. Dziękuję.
 11. Bardzo serdecznie dziękuję za podany link !!!
 12. Witam serdecznie. Bardzo proszę o pomoc w znalezieniu odpowiedniej literatury. Poszukuję lisy (wykazu) spadków i upadków meteorytów z lat 1795 do 1919. Mogą to być również wykazy częściowe. Każda informacja będzie dla mnie olbrzymią pomocą.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.